Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dacia Duster Black Pearl Dominus'a ;D
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-03, 20:41   

Kupiłem dokładnie tą ramkę ale że skorzystałem z kuponu -10zł ramka wraz z wysyłką wyszła mnie 82zł.
http://allegro.pl/kamera-...5150124505.html

Dedykowaną kamerkę wg serwisówki aktywuje się przez Clipa. Ale jest metoda aby aktywować bez niego.
W wielkim skrócie (jeśli jest potrzeba dokładny opis bym mógł zrobić w wolnym czasie aby pojawił się poradnik tu na forum) aktywację dokonuje się na wersji oprogramowania 4.0.3 ( na wyższej wersji trzeba zrobić downgrade do 4.0.3), następnie trzeba wejść w funkcje systemowe MN, kliknąć kilka rzeczy i kamerka aktywowana lecz przycisk zgadzam się nie działa, trzeba dograć plik 2gb (wgrywało się u Mnie 70min :shock: ) ale Navi po tym stało się w pełni sprawne a aktywną kamerką.
Co do montażu trzeba kabel Video on kamery zarobić na konektorki pasujące do wtyczki MN, zasilić kamerkę z żarówki cofania, rozciągnąć okablowanie i cieszyć się kamerką. taki opis w wielkim skrócie
 
     
silvertm


Marka: Dacia
Model: Duster Fl/Sandero 2 1.2 16V SL Blackline
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 37
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-03, 21:18   

A czy orientujesz się jak to wygląda z ASO? Czy np jeśli sam wszystko podłączam i pojadę jedynie aktywować to czy coś takiego wykonują? Przez telefon nie ma co dzwonić do ASO bo nigdy nic nie wiadomo albo nigdy nic się nie da a mam do nich z dwie godziny więc poza koniecznym przeglądem nie planuję ich odwiedzać ( Chyba że zmienią ceny a i tak w to wątpię nie raz widziałem uczących się mechaników na samochodach klientów bez żadnego nadzoru ).
_________________
Duster
Sandero
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-03, 21:24   

Niestety nie wiem jak by na to ASO popatrzyło, przypuszczam że by nie chcieli aktywować czegoś czego nie podłączali (i sami nie wiedzą jak i co podpiąłeś)
Koleżanka na DKP pytała o dedykowaną kamerkę to usłyszała cenę 510zł + montaż 540zł.
Ale jeżeli już byś zrobił całe okablowanie to sama aktywacja nie jest trudna, u Mnie wszystko ładnie się powiodło i wszystko działa :) kolega z Laguny II który zamontował u siebie MediaNav (ale tą prostokątną co jest w Clio montowana) też taka aktywował jak ja i działa
 
     
silvertm


Marka: Dacia
Model: Duster Fl/Sandero 2 1.2 16V SL Blackline
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 37
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-04, 11:02   

A nie wiesz jak wygląda to włączenie przez Clipa? ( sam chętnie bym poszukał kogoś kto ma to ustrojstwo i włączyć to normalnie ponieważ nie wiem jakie mam oprogramowanie w MN a że mam dwie Dacie to nawet to by mi się przydało. W jednej już mam te nieszczęsne czujniki ciśnienia w kołach i ciągle mnie irytują kontrolką że ich nie ma ... aso twierdzi że się nic nie da zrobić. )
_________________
Duster
Sandero
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-04, 12:46   

Oprogramowanie możesz sprawdzić w ustawieniach MN.
A jak wygląda procedura aktywacji przez Clip'a nie wiem
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-11, 19:40   

Oponki zmienione na letnie bo i ładna pogoda...



... spoiler trafił na klapę bagażnika, czarny mat, bardzo ładnie wygląda wraz z innymi plastikowymi elementami ...




... a i w przednich drzwiach zamontowałem głośniki 165mm Sinuslive SL165c
Nie chciało mi się drzwi rozbebeszać, wycinać plastiku/daszka nad głośnikiem. Zastosowałem zewnętrzną maskownicę. Jest ok, a bassik jest wyczuwalny :mrgreen:



 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-04-12, 20:44   

Dominus napisał/a:
... a i w przednich drzwiach zamontowałem głośniki 165mm Sinuslive SL165c Nie chciało mi się drzwi rozbebeszać, wycinać plastiku/daszka nad głośnikiem. Zastosowałem zewnętrzną maskownicę.


Rozumiem, że głośniki bez problemu zmieściły się w miejscu na to przeznaczonym. Dałeś dystanse? Ta maskownica to znakomite rozwiązanie. Byłą w komplecie z głośnikami?
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-12, 21:08   

Konkretnie te moje głośniki Sinuslive SL165c przy magnesie posiada jeszcze (chyba) taką dużą cewkę która troszkę koliduje, po lekkim wygięciu jej (przyciśnięciu jej równolegle do magnesu) głośnik lepiej pasuje. Inne 165mm nie widziałem aby posiadały coś koło magnesu.
Żadnych dystansów nie trzeba stosować.
Po ściągnięciu maskownicy oryginalnej przykręcamy część maskownicy (jest ona dwu częściowa, plastikowy pierścień i maskownica metalowa z siatki). Przykręcamy plastikowy pierścień na małych wkrętach do boczka drzwi w miejsce które jest w razie czego zasłonięte przez fabryczną maskownicę więc w razie czego gdy chcemy powrócić do głośników 130mm tapicerka boczka nie będzie podziurawiona. Wraz z głośnikiem przymierzałem sobie w jakiej pozycji go przykręcić aby głośnik ładnie wszedł do środka (przez tą cewke(?) trzeba było się pobawić, ale weszło)
Następnie przykręcamy głośnik na wkrętach przez ten plastikowy pierścień i nakładamy metalową siatkę.
W wolnej chwili mogę podesłać jakieś zdjęcia jak to wygląda to mój zagmatwany zapewne opis będzie bardziej czytelny.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-05-11, 16:09   

W końcu bo długo z tą robótką zwlekałem a i byłem zmuszony gdyż zasilanie było podciągnięte z przejściówki radia (której już nie mam bo Navi zamontowałem) udało mi się podłączyć termometr ten z VW New Beetle tak aby działał prawidłowo.
Brakowało sygnału prędkości i termometr działa jak należy :-> '
Wiec gdyby ktoś chciał powrócić do tego Modu to da się tak uruchomić aby działa ten termometr
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-05-17, 13:48   

Duster w całej okazałości :)





 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-05-30, 20:15   

Troszeczkę w Dusterku nie podobało mi się iż koła są bardzo wsunięte w nadkola i postanowiłem to zmienić.
Otóz zamontowałem dystanse i nowe dłuższe śruby (z zwykłym nie ruchomym stożkiem)
na przód 2x24mm a na tył 2x30mm

Wiem że bardziej wysunięte koła mogą powodować większe chlapanie, ale i tak bez tego Duster lubi się chlapać.
Na przodzie mam większe chlapacze a i progi powinny część blokować z kół.
Co do poszerzenia teraz fajniej wg Mnie się prezentuje DD













 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-05-31, 08:31   

Super wyglada :-)
Ile to kosztowala i gdzie kupowales graty ?
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-05-31, 12:29   

Zakupiłem przez allegro od srubydofelg.pl a wyszło mnie z przesyłką 358,50zł
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-11, 17:45   

Kurde Dominus fajnie by było się kiedyś spotkać z BoloSr i zrobic taką sesyjke w trójke :mrgreen:
Mogłyby fajne fotki wyjść ;-)
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-06-12, 11:23   

Ja też chcę sesję :-)
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10