Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czekaliscie na dustera
Autor Wiadomość
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-10-27, 22:07   Ile czekaliscie na dustera

Hej,

Ile czekaliscie na dustera? Mnie dla wersji z silnikiem 125km benzyna 4x4 zaproponowano.... 4 mc (a umowa doklada do tego mozliwy poslizg 1.5 mc). Troche dlugo....
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-10-27, 22:43   

Trochę kaprysiłem bo chciałem hak, fabryczne LPG, i jeszcze kilka drobiazgów i czekałem 5 miesięcy.
_________________
Witek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-10-28, 07:26   

chyba 4 miechy czekalem
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
markulus
Człowiek :)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 52
Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-28, 09:49   

Ja czekałem równe 4 miesiące
1 marca 2014 podpisana umowa 1 lipca 2014 odbiór

Ale warto było bo naprawdę jest super

Gdyby nie problem z instalacją gazową to byłaby 6 a tak jest 5 :) :)
_________________
Pozdrawiam

Marek
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-10-29, 21:52   

Juz mialem ochote zamawiac dusterka z benzyna 125 km ale ten czas czekania jest nie do zaakceptowania....
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-03, 21:49   

Swoja droga w UK mozna dustera zamowic online i jesli nic nie pomylilem placi sie tylko 100 funtow zaliczki (a u mnie dealer chcial 10%).

http://www.dacia.co.uk/dacia-store/ (zwroccie tez uwage ze wnetrze, szczegolnie elektronika wyglada troche inaczej w wersji uk)

A skoro mowa o zakupach, to fajna limitowana wersja dusterka jest opisana na tej stronie pod wpisem na poczatku wrzesnia:
http://www.ibrnews.biz/2015_09_01_archive.html
jesli komus nie chce sie szukac wpisu same zdjecia: http://www.ibrnews.biz/2015_09_01_archive.html

Cos mi sie zdaje, ze renault nie traktuje polski zbyt powaznie skoro takich fajnych wersji u nas nie ma.

I jeszcze pare fajnych zdjec http://zcoches.com/fotos/duster-4x4-2013 (mnie sie podoba ten "czarnuch").
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-03, 21:51   

I jeszcze jedno - czy ktos pamieta, czy w zeszlym roku byla jakas wyprzedaz pozesonowa i kiedy sie zaczela (slyszalem cos, ze bylo ubezpieczenie gratis na pierwszy rok i akcesoria do wyboru do kwoty 1.5 zl ale pewien nie jestem).
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-05, 23:29   

Czy ktos kupowal dustera z fotelami skorzanymi? Warto? I czy w wersji laureate te wstawki materialowe w drzwiach sa skorzane czy z tego standardowego materialu z kratke, z ktorego robione sa fotele w wersji laureate bez skory?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-08, 00:25   

ken-wawa napisał/a:
I jeszcze jedno - czy ktos pamieta, czy w zeszlym roku byla jakas wyprzedaz pozesonowa i kiedy sie zaczela (slyszalem cos, ze bylo ubezpieczenie gratis na pierwszy rok i akcesoria do wyboru do kwoty 1.5 zl ale pewien nie jestem).
Pamięć ludzka bywa zawodna ;-) ... ale może wywnioskujesz coś z tego, co zapisałem ongiś w tym wątku.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 15:20   

@DD dzieki za link.

Z tego watku wynika, ze co najwyzej mozna bylo liczyc na 2 tys. zl rabatu. Niewiele, choc zawsze lepiej miec 2 tys. w kieszeni niz nie miec. Ponadto promocja z oponami zimowymi juz jest http://www.dacia.pl/samoc...je/nowy-duster/

Swoja droga zastanawiam sie, czy w tym roku jednak Dacia nie da wiekszych rabatow. Pare lat temu niewiele bylo modeli suvow. Z kazdym rokiem jest ich coraz wiecej na rynku, a przypuszczam, ze koszt produkcji (szczegolnie wersji 2wd) jest niewiele drozszy od zwyklej osobowki (ot troche wyzsze zawieszenie), wiec jest pole do rabatow. W koncu niektore firmy jak Mitsubishi, Jeep, Suzuki czy Opel juz daly calkiem ladne rabaty na niektore modele. Pytanie wiec czy to nie zmusi Daci do jakiejs lepszej promocji?

Teraz mam dylemat czy zamawiac czy czekac? Skoro jeszcze nie kupilem to poczekanie z miesiac nie wydaje sie juz az tak bolesne. Z drugiej jesli nic nie bedzie, to zawsze byloby fajniej miec samochod wcesniej. Ewentualnie w gre wchodzi jeszcze inna firma - podobaja mi sie Jeepy Renegade, tylko wtedy ze wzgledu na cene musialbym miec wersje 2wd, a w dusterku moglbym sobie pozwolic na 4wd. Ot i dylemat, czekac czy kupowac.....
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-18, 22:03   

Jako ciekawostke, wlazlem sobie na francuska strone Daci (mysle, jak centrala Renault to wszystko maja pewnie wypieszczone) i maja zupelnie inny konfigurator: http://www.dacia.fr/gamme.../configurateur/

Dla wersji Laureate pozwolil mi dodac kamere cofania, a takze ciemne felgi, czego nie mozna zrobic w PL. Pytanie oczywiscie jeszcze czy takie zamowienie by przeszlo dalej. Dodatkowo konfigurator daje fajny widok na przyszlego dusterka, ktorego kupimy w wersji 360 stopni zarowno od zewnatrz jak i od srodka (mozna dowolnie obracac).

Ponadto francuzi maja wersje specjalna SL STEEL, ktora w PL nie jest dostepna. Szalu nie ma, ale proponuja szary kolorek, pakiet look, MEDIA NAV, tempomat, specjalne felgi, skore na kierownicy i cos pisza o duzej ilosci chromow w srodku (ale nie wiem, czy to sie jakos specjalnie rozni od standardu). Ponadto dla wersji specjalnej mozna wziac silnik 1.2 TCE (wg konfiguratora), co nie jest mozliwe w polskiej wersji Urban Explorer.

Swoja droga widze, ze od jakiegos czasu Dacia nie ma pomyslu na wersje specjalne (kiedys byla np fajna seria Aventure i tam bylo kilka ciekawych pomyslow, typu reflektory na dachu, fajne naklejki na karoserii i bajerancka tapicerka). A obecnie serie specjalne, to praktycznie standard plus pare paketow, calosc w symbolicznie lepszej cenie niz wg cennika.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-18, 23:58   

No niestety tak to jest urządzone, że w różych krajach UE występują pewne specyficzne wersje, wyposażenie, dodatki itp. DD, albo właśnie nie występują, no i w polskim salonie Dacii możesz zamówić to, co występuje w polskiej ofercie, a nie np. we francuskiej czy czeskiej. Nawet kiedyś pytałem w salonie, czy nie dałoby sie zamówić chociaż jakiegoś dodatku z zagranicznej oferty Dacii i odpowiedź była, że niestety nie (takiej się z resztą spodziewałem). No, ale oczywiście importu prywatnego nikt nie zabroni ;-) . Kwestia rozważenia kosztów, zachodu itp., czy skórka jest warta wyprawki.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-01-12, 21:19   

I stalo sie - po wielu pytaniach, Dusterek sie zamowil. Ponoc niedlugo zacznie sie produkowac i jak dobrze pojdzie, za 1.5 miesiaca zmaterializuje sie calkowicie i zacznie jezdzic po naszych pieknych (=dziurawych) drogach. :-P

Az sam nie wierze, ze na ostatniej prostej wygral z japonskim Suzuki Sx-4 S-cross. Ale swiat sie zmienia....

Duze podziekowania dla wszystkich na tym forum za porady i podpowiedzi.

P.S. Jak zamawialem u dealera, to stal gotowy do odbioru inny Dusterek w wersji Laureate z napedem 2wd 115 km z 2015 roku. Moze ktos szuka takiego od reki, bo biedaczysko byl bardzo smutny, ze go nie wzialem i tak smutno lypal reflektorami (ale za bardzo roznil sie od konfiguracji, na ktorej mi zalezalo).
 
     
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-01-13, 21:50   

U mnie to trwało 4 tygodnie
 
     
lukee

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-14, 14:21   

Ja miałem czekać 6 tygodni, a czekałem 10 (zamówiony na początku września, odbiór w drugiej połowie listopada).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11