Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sonda lambda Duster 1.6 16v 114km
Autor Wiadomość
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2016-01-28, 19:34   sonda lambda Duster 1.6 16v 114km

witam
opiszę swoją sytuację.
Dzisiaj odpalam samochód a tu ZONK ;/, przebieg 700km i pali się błąd silnika....
Dzwonie do najbliższego serwisu i jadę na diagnostykę. Pada diagnoza- "obwód grzałki sondy lambda" czy jakoś tak- czyli sonda do wymiany. I tu zaczynają się schody..Zostałem poinformowany, że takiej sondy nie można dostać i trzeba będzie czekać pewnie z miesiąc....Dzwoni do salonu w którym kupowałem samochód i na dziale części mówią mi, że sonda może być na drugi dzień ale muszę do nich przyjechać, żeby ich diagnosta zdiagnozował mój samochód. Jako, że mam daleko i nie chcę robić zbędnych kilometrów to dzwonię do agenta u którego kupowałem samochód i mówię co i jak i czy by nie dało rady zamówić tej sondy, tak żebym mógł przyjechać tylko na wymianę-po kilkunastu minutach telefon, że kontaktowali się z serwisem w którym byłem i u nich też trzeba czekać bo mam "specjalną sondę" i w Polskich magazynach takich nie ma...Dzwonię do trzeciego serwisu, podaję VIN i gość mi mówi, że sonda na drugi dzień po zamówieniu będzie na miejscu...
Moje pytanie: o co k***** chodzi z tą dostępnością? a może jechać do tego trzeciego serwisu i niech tam zamawiają-tylko, czy nie skasują mnie za takie jeżdżenie po serwisach?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-01-29, 12:36   Re: sonda lambda Duster 1.6 16v 114km

keisyzrk napisał/a:
Dzisiaj odpalam samochód a tu ZONK ;/, przebieg 700km i pali się błąd silnika....
Dzwonie do najbliższego serwisu i jadę na diagnostykę. Pada diagnoza- "obwód grzałki sondy lambda" czy jakoś tak- czyli sonda do wymiany.
Niekoniecznie przyczyną "złapania" tego błędu musi być fizyczne uszkodzenie sondy lambda (traktowanej jako całość, tzn. lącznie z zawartą w jednej obudowie grzałką), bo może być np. jakaś przerwa lub słaby/niepewny kontakt w obwodzie zasilania grzałki (na złączu s.l. lub gdzieś dalej).

keisyzrk napisał/a:
I tu zaczynają się schody..Zostałem poinformowany, że takiej sondy nie można dostać i trzeba będzie czekać pewnie z miesiąc....Dzwoni do salonu w którym kupowałem samochód i na dziale części mówią mi, że sonda może być na drugi dzień ale muszę do nich przyjechać, żeby ich diagnosta zdiagnozował mój samochód. Jako, że mam daleko i nie chcę robić zbędnych kilometrów to dzwonię do agenta u którego kupowałem samochód i mówię co i jak i czy by nie dało rady zamówić tej sondy, tak żebym mógł przyjechać tylko na wymianę-po kilkunastu minutach telefon, że kontaktowali się z serwisem w którym byłem i u nich też trzeba czekać bo mam "specjalną sondę" i w Polskich magazynach takich nie ma...Dzwonię do trzeciego serwisu, podaję VIN i gość mi mówi, że sonda na drugi dzień po zamówieniu będzie na miejscu...
Moje pytanie: o co k***** chodzi z tą dostępnością? a może jechać do tego trzeciego serwisu i niech tam zamawiają-tylko, czy nie skasują mnie za takie jeżdżenie po serwisach?
Przypuszczam, że z "tą dostępnością" może chodzić o to, że wraz z 1.6SCe (H4M) występuje inna sonda lambda niż ze wszystkimi innymi silnikami w Daciach (i pewnie też Renaultach), a ponieważ silnik 1.6SCe jest montowany w Daciach zaledwie od kilku miesięcy, a sonda lambda raczej baardzo rzadko psuje sie w prawie nowych samochodach, więc IMO raczej zbytnio nie dziwi brak odpowiedniej do DD 1.6SCe sondy lambda na stanie cześci zamiennych w ASO, a nawet ew. trudności z jej sprowadzeniem.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2016-01-30, 14:12   

Psucie się tej sondy to też nie jest taka rzadkość, bo Panowie w serwisie mi powiedzieli, że to trzecia taka sonda w ciągu dwóch tygodni...czyli coś jest nie tak bo oni coś o scenicu mówili, a te sondy też były w twigno montowane...
ile mogę czekać na sprowadzenie takiej sondy?
Nie po to kupowałem nowe auto, żeby jeździć w trybie awaryjnym z błędami silnika ;/
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-30, 20:44   

A jak się jeździ w trybie awaryjnym, czy moc jest ograniczona?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10