Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka kierunkowskazów
Autor Wiadomość
resor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 19
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2016-02-11, 15:39   

Witek1952 napisał/a:
No i sprawdziłem. Rzeczywiście przy delikatnym dotknięciu włącza się na kilka błyśnięć kierunkowskaz. Nie mogę tylko ogarnąć tylnej wycieraczki. Raz włącza się jak włączę wsteczny bieg a innym razem nie. Czyżby tam był jeszcze jakiś czujnik wilgoci czy może mam usterkę i powinienem ją zgłosić podczas przeglądu gwarancyjnego? Pozdrawiam.


W innych autach ... tylna wycieraczka włącza się gdy wbijasz wsteczny, wtedy gdy masz włączone przednie wycieraczki. Może tu jest tak samo ?
_________________
www.warka-team.pl
FB Warka-Team
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-11, 18:07   

Kontrolka kierunkowskazów w pierwszych wersjach migają jednocześnie obie strony, po lifcie każda strona osobno. Wersja poliftowa posiada możliwość krótkiego uruchomienia kierunkowskazu (3 błyski)-po delikatnym przesunięciu dźwigni. Wersja poliftowa posiada tzw.inteligentne wycieraczki, czyli np.po użyciu spryskiwaczy wycieraczki wykonują jeszcze jeden opóźniony ruch w celu zebrania resztek płynu, oraz przy uruchomionych wycieraczkach przednich po wbiciu biegu wstecznego body uruchamia wycieraczkę tylną.Dzieje się tak również jeśli body nie zbiło napięcia, dlatego nieraz tył włącza się niejako samoczynnie.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-02-12, 10:50   

W sumie to wolę sam sobie włączyć tylną wycieraczkę. Jest to ważne gdy mogła przymarznąć. W marcu mam przegląd to zapytam jak to z nią ma być. Ręcznie włącza się bez problemów.
_________________
Witek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-02-13, 22:22   Re: kontrolka kierunkowskazów

piku napisał/a:
Tak ma być. W Ph1, przynajmniej do 2012 r. po włączeniu kierunkowskazu zapalają się obie strzałki. W Ph2 zapala się właściwa strzałka.
U mnie w DD ph2 2015 zapala się tylko właściwa strzałka i nawet nie pomyślałbym, że może być inaczej - w moim pojęciu obie strzałki jednocześnie zarezerwowane są/były dla św. awaryjnych. Ale już chyba nic nie zdoła mnie zaskoczyć ;-) ... i to nie tylko w ph1, bo nawet w moim ph2 2015 odkryłem różne IMO nieco dziwne i bardzo dziwne (a nawet kuriozalne) rozwiązania dot. świateł.

piku napisał/a:
Wersja Ph2 też jest jak najbardziej budżetowa,
Najbardziej to nie, bo jest ciut mniej budżetowa niż ph1 ;-) .

piku napisał/a:
ale ma całe mnóstwo poprawek, w tym te kierunkowskazy, nie tylko strzałki, ale i tzw. "ułatwienie", czyli możliwość mrugnięcia kilka razy za dotknięciem jedynie, a bez całkowitej zmiany dźwigni kierunkowskazu.
"Asystenta migania" ;-) też już odkryłem (3 mignięcia po dotknięciu), jak i innego asystenta - ruszania pod górę. Ten pierwszy nawet bywa czasami przydatny, ten drugi niby też, ale mogłoby go spokojnie nie być, bo jakoś nigdy nie miałem problemów ze sprawnym ruszaniem pod górę bez tego ustojstwa. Z reszta to trzma tylko ok. 2s., więc dla kogoś może być zdziwko, że najpierw auto stoi jak wryte, a nagle, wydawałoby się bez przyczyny, zdecydowanie się cofa ;-) .

Witek1952 napisał/a:
No i sprawdziłem. Rzeczywiście przy delikatnym dotknięciu włącza się na kilka błyśnięć kierunkowskaz.
Przy "niedelikatnym" też ;-) - jeśli przestawisz dzwigienkę w pozycje migania (czyli po prostu wlączysz normalnie kierunkowskaz), ale od razu szybko znów powrócisz do pozycji spoczynkowej, to też mignie 3 razy (tak samo jak tylko po "dotknięciu").

Witek1952 napisał/a:
Nie mogę tylko ogarnąć tylnej wycieraczki. Raz włącza się jak włączę wsteczny bieg a innym razem nie.
U mnie gdy wrzucam bieg wsteczny, a są włączone wycieraczki przednie lub niedlugo* po ich wyłączeniu, to zawsze automatycznie włącza się wycieraczka tylna. Sam wsteczny nie wystarczy, musi być jeszcze spełniony ww warunek z wyc. przednimi.

Witek1952 napisał/a:
Czyżby tam był jeszcze jakiś czujnik wilgoci
Nie żartuj ;-) .

Witek1952 napisał/a:
W sumie to wolę sam sobie włączyć tylną wycieraczkę. Jest to ważne gdy mogła przymarznąć.
Ja też wolałbym sam. Chodzi nie tylko o mimowolne włączenie w czasie mrozów, ale rónież przy dodatnich temp., gdy ruszy wycieraczka i trze po ew. niezbyt czystej szybie (kurz, sół, piasek). [do ew. czepialskich:Tak, wiem, kierowca powiniem zadbać o to, by szyby były zawsze czyste, a wycieraczki nieprzymarznięte :mrgreen: !]


* Robiłem kiedyś taki mały teścik, ile owo "niedługo" może w przybliżeniu wynosić i opisałem to na innym forum. Poszukam i napiszę o tym również tutaj :-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-02-17, 11:44   Re: kontrolka kierunkowskazów

DD napisał/a:
Nie zrobiłem dokładnych pomarów, ale włączyłem na chwilę przednia wycieraczke, policzyłem niespiesznie do 30-stu i po wrzuceniu biegu wstecznego właczyła się samowolnie wycieraczka tylna. Następnie powtórzyłem ww czynności, z tym że licząc do 40-stu. Efekt ten sam. Dopiero przy trzeciej próbie, gdy policzyłem do 50-ęciu, tylna wycieraczka juz nie ruszyła.
Jak widać pomiar był dośc prymitywny, ale na moje oko ta zwłoka czasowa, kiedy jeszcze włącza się automatycznie wycieraczka tylna, wynosi 1min. lub coś blisko tego.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
bartas73
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-19, 19:40   

Wracając do kierunkowskazów. Koledzy w jaki sposób wyciąga się kierunkowskazy z Dusterze? :-( Śrubokręt, pociągnięcie, przekręcenie?
I czy z jakiegoś Renaulta pasują do DD? ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10