Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Luz na końcówce drążka kierowniczego
Autor Wiadomość
remek_p

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Salon
Wysłany: 2016-03-18, 10:23   Luz na końcówce drążka kierowniczego

Witam!
Od pewnego czasu słyszałem dziwne stuki w przednim lewym kole. Dziś jak pojechałem na zmianę opon to pokazali mi, że mam duży luz na tym kole. Aż mi się wierzyć nie chce, żeby dwuletnie auto już miało wybitą końcówkę. Samochód ma przejechane 30 tyś. W kwietniu mam przegląd w ASO. Czy to podlega gwarancji, czy to już uszkodzenie eksploatacyjne? Wiadomo, że to koło jest bardziej narażone na dziury przy krawężnikach, ale żeby aż tak?Mieliście taką przypadłość w swoich Dusterach?
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-03-18, 16:01   

elementy zawieszenia zużywają się eksploatacyjnie, więc szansa na naprawę gwarancyjną niewielka
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-18, 17:57   Re: Luz na końcówce drążka kierowniczego

remek_p napisał/a:
Od pewnego czasu słyszałem dziwne stuki w przednim lewym kole. Dziś jak pojechałem na zmianę opon to pokazali mi, że mam duży luz na tym kole. Aż mi się wierzyć nie chce, żeby dwuletnie auto już miało wybitą końcówkę. Samochód ma przejechane 30 tyś. W kwietniu mam przegląd w ASO. Czy to podlega gwarancji, czy to już uszkodzenie eksploatacyjne?

W moim aucie końcówkę drążka wymieniono na gwarancji - auto miało wtedy ok. 2,5 roku i bodaj 50 tys. km (wadę odkryli serwisanci podczas przeglądu - ja zapomniałem zgłosić, bo dopiero ledwo zaczynało być słyszalne na większych wybojach).
_________________
Piotrek
 
     
iparts


Marka: Dacia
Model: Sandero
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-22, 10:30   

Warto pojechać do serwisu i dowiedzieć się jak wygląda gwarancja na te części. Wiadome że każda marka inaczej podchodzi do serwisu samochodów na gwarancji. Z drugiej strony ceny końcówek drążków kierowniczych do Dustera, nie są zbyt wygórowane http://www.iparts.pl/auto...39-100198.html, więcej jeżeli serwis nie uwzględni naprawy na gwarancji, nie będą to duże koszty naprawy.
_________________
http://www.iparts.pl/auto/dacia,139.html
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2016-03-22, 17:55   

ogrinalnie siedza TRW a te kosztuja na tej stronce ok 120pln za sztuke wiec nie sa takie tanie.
_________________

 
     
remek_p

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Salon
Wysłany: 2016-03-25, 16:30   

Witam!
Dziś odebrałem samochód z przeglądu. Te końcówki wymienili na gwarancji. Przy okazji wgrali nową mapę silnika. Może jestem na tym punkcie przeczulony, ale teraz jak jest zimny to o wiele bardziej faluje. Wcześniej falował, ale chyba ze 2 razy zwróciłem na to uwagę, a teraz co odpalę i zatrzymam się żeby zamknąć bramę to obroty skaczą między 800 a 1100. Wkurza mnie to jak diabli. Chyba do nich wrócę żeby coś z tym zrobili.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11