Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaliczka oraz czas oczekiwania na zamówienie
Autor Wiadomość
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-03-31, 21:52   

Znowu ich odwiedziłem. Pani z Wydziału komunikacji poinformowała mnie, że jest na taką sytuację nie anulowany paragraf o konieczności takich badań. Po ustaleniach z prawnikiem śmiem twierdzić, że nie jest to końca słuszne. W samochodzie, który ma homologację jako jednopaliwowy pojazd benzynowy zamontowanie instalacji gazowej jest zmianą nie ujętą w homologacji więc nadal w takich sytuacjach potrzebne są badania. Natomiast w samochodzie posiadającym homologację jako pojazd dwupaliwowy naruszeniem warunków homologacji byłoby zdemontowanie instalacji gazowej. By było śmieszniej po zdemontowaniu gazu samochód zostanie zarejestrowany jako nowy na 3 lata czyli w sumie z nieaktualną homologacją.
_________________
Witek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-04-01, 09:30   

Jeśli nowy samochod jest fabrycznie zasilany benzyną i zamontuje się do niego we własnym zakresie u uprawnionych gazownikow instalkę lpg, to pierwszy przegłąd na SKP będzie po roku... a jeśli ma fabrycznie homologację na zasilanie beną i gazem, to niby od razu trzeba robić pierwszy przegląd :mrgreen: ?? Gdyby dzisiaj Ci to powidzieli, to pomyślałbym, że to może chodzi o Prima aprilis ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-04-01, 17:31   

Niestety nie. Powołali się na art. 72 ust. 1 prawa o ruchu drogowym. Są tam wyliczone dokumenty potrzebne przy rejestracji pojazdu w tym punkt:
4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;
Chodzi o nieszczęsne jeżeli jest to wymagane. Wczoraj dowiedziałem się od znajomego prawnika, że ten sam wydział nie chciał zarejestrować pojazdu z wymienionym silnikiem nie przyjmując do wiadomości nowych przepisów traktujących silnik jako część zamienną. Doszło do awantury i rękoczynów ze strony strażników. Sprawa wylądowała w Sądzie.
_________________
Witek
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-04-16, 18:53   

Witam serdecznie! No i odmówili mi rejestracji dopóki nie zaliczę przeglądu. Napisałem odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przy Prezydencie Olsztyna i czekam na odpowiedź. Na razie jeżdżę na numerach próbnych. Pozdrawiam. :mrgreen:
_________________
Witek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-04-16, 19:06   

Kurde, to jakaś paranoja, żeby z nowym, fabrycznym, nieprzerabianym samochodem trzeba bylo od razu na przedgład do SKP jechać :-x ... mam nadzieję, że jednak wywalczysz swoje :-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-05-02, 12:41   

Kolegium Odwoławcze chyba sobie ze mnie zakpiło bo odmowną decyzję zamiast Kolegium wydała znowu najniższa instancja czyli Wydział Komunikacji. Po weekendzie zapiszę się na wizytę do Prezydenta Miasta by zapytać po co jest Kolegium Odwoławcze skoro przekazali sprawę niżej. Na razie zrobiłem przegląd i zarejestrowałem zgodnie z żądaniami urzędników ale dlaczego takie numery są możliwe tyko w Olsztynie? W homologacji jest napisane, że nie ma konieczności robienia dodatkowego przeglądu i podobną opinię wydało ministerstwo. Diler twierdzi , że tylko Olsztyn ma z tym problem. :mrgreen:
_________________
Witek
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2015-05-04, 19:53   

Witek1952 napisał/a:
Kolegium Odwoławcze chyba sobie ze mnie zakpiło bo odmowną decyzję zamiast Kolegium wydała znowu najniższa instancja czyli Wydział Komunikacji. Po weekendzie zapiszę się na wizytę do Prezydenta Miasta by zapytać po co jest Kolegium Odwoławcze skoro przekazali sprawę niżej. Na razie zrobiłem przegląd i zarejestrowałem zgodnie z żądaniami urzędników ale dlaczego takie numery są możliwe tyko w Olsztynie? W homologacji jest napisane, że nie ma konieczności robienia dodatkowego przeglądu i podobną opinię wydało ministerstwo. Diler twierdzi , że tylko Olsztyn ma z tym problem. :mrgreen:

Tylko współczuć z powodu perypetii.Wszystko zależy od widzimisię urzędnika.U nas swego czasu nie mogłem rejestrować vana po przeróbce na osobowy.Ale wracając do tematu-wpłaciłem 10%(auto brane w leasing,bo tak mi się bardziej opłaca),auto miało być po dwóch tygodniach,a skończyło się na miesiącu.Pocieszenie,że miała być wersja Ambiance,a za mniejszą kasę jest Laureate.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-05-07, 11:41   

Zapisałem się do Prezydenta Olsztyna i czekam na telefon z informacją o terminie spotkania. Załączyłem również kopię homologacji z uwagą o braku konieczności dodatkowych badań technicznych. Czuję, że bez zainteresowania TVN Turbo nic z tego nie wyjdzie.
:mrgreen:
_________________
Witek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-05-28, 12:09   

Slychać może coś nowego w temacie?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-04-14, 00:49   

->Witek1952: I jak się ta cała kuriozalna historia skończyła :-) ?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Kubuch

Marka: Volkswagen / Fiat
Model: Golf / 500
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-14, 21:31   

Rzeczywiście ciekawy przypadek Witka...
Co do tematu - Duster zamówiony 5 lutego z zaliczką 2000 zł, odebrany 5 kwietnia. Równiutkie 2 miesiące - jakoś z trudem wytrzymałem :E
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-14, 23:31   

Kubuch napisał/a:
Rzeczywiście ciekawy przypadek Witka...
Co do tematu - Duster zamówiony 5 lutego z zaliczką 2000 zł, odebrany 5 kwietnia. Równiutkie 2 miesiące - jakoś z trudem wytrzymałem :E


A jaką wersję, z jakim wyposażeniem (i kolorem) zamówiłeś?
_________________
Pozdrawiam -
 
     
Kubuch

Marka: Volkswagen / Fiat
Model: Golf / 500
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-15, 07:51   

Biały Urban 1,6
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-04-15, 13:46   

->Kubuch: 1.6 SCe (H4M), popraw sobie w profilu :-) (obecnie przedostatnia pozycja). Bo wprawdzie Twoj silnik też ma 16 zaworów i poj. 1,6l, ale jako "1.6 16V" oznaczamy starszy silnik - K4M. Ktoś mniej rozgarnięty ;-) lub zaspany mógłby sobie pomyśleć, że masz ten starszy silnik.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
EwaRob

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączyła: 20 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-06-24, 06:28   

Witam,
czy ktoś z Was zamawiał wersję z LPG?
Byłam w maju w salonie, wszystko z mężem wybraliśmy i wynegocjowaliśmy cenę,po czym jak pojechaliśmy złożyć zamówienie okazało się, że przyjmowanie zamówień jest wstrzymane nie wiadomo do kiedy.
Ponadto, jak zajrzałam wczoraj do cennika na stronie to zniknęła wersja z LPG.
Ktoś coś wie może na ten temat?
Pozdrawiam,
Ewa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11