Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeglądy Dustera - Dyskusja
Autor Wiadomość
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-03-07, 13:23   

Piitubski napisał/a:
Chcecie dać zarobić ASO, to proszę bardzo.
A kto każe tę pierwszą wcześniejszą wymianę oleju robić w ASO? Można zrobić w jakimś warsztacie (ale zaufanym), albo DIY. Tylko filtr oleju warto byloby kupić oryginalny (może w ZSI), tak dla pewności, żeby się nie odróżniał od fabrycznego i żeby się poźniej w ASO nie kapnęli.
No, ale oczywiście wolna wola - każdy robi, co uważa za stosowne :-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-03-07, 17:18   

ja zrobilem 5km w 3 miesiace wiec troche go docieralem
prawda jest taka ze pojawiaja sie opilki metalu, wiec warto zrobic wymiane tak jak zalecaja
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-07, 19:35   

Większość gazowników nie zdejmuje kolektora przy nawiercaniu głowicy - wtedy to są dopiero opiłki w silniku!
 
     
casablanka

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 22
Skąd: nowe miasto lub.
Wysłany: 2016-03-17, 12:19   przeglady

witam - w kwietniu drugi przeglad gwarancja na gaz dwa lata ktore sie koncza wiec jaki sens ładowac kase w przeglad gazu jak juz po gwaracji bedzie , wiec mozna filtry zmienic w zaprzyjaznionym zakladzie .- jak uwazacie- pozdrawiam
_________________
zk
 
     
junior

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 46
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 87
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-22, 15:41   

Dzisiaj jestem po przegladzie, moje orginalne części (olej, swiece,2 filtry gazu, filtr oleju ,kabinowy, powietrzny) +przegląd lpg ,rejestracja itp.. za calos zaplacilem 604 zl + koszt czesci 330. W ramach przegladu wykonali czyszczenie przepustnicy, podlaczenie do kompa zero błędów drobne roboty przy relingach i na moja prozbe zrobili jazde testowa wszystko ok. Otrzymałem 10 % zniżki oraz gadżet ,, husteczki do kokpitu matowe'' . Pozdrawiam
 
     
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-03-25, 22:17   

zbliża się mój drugoroczny przegląd dustera. czy warto już teraz poza olejem i filtrami oleju i kabiny zmienić dodatkowo filtr powietrza i filtr paliwa? ciekawe ile dodatkowo dopłace do przeglądu za te dwie czynności ? auto z silnikiem benzynowym, przebieg 25 kkm prawie po dwóch latach
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-26, 07:27   

kris konin napisał/a:
zbliża się mój drugoroczny przegląd dustera. czy warto już teraz poza olejem i filtrami oleju i kabiny zmienić dodatkowo filtr powietrza i filtr paliwa? przebieg 25 kkm prawie po dwóch latach

Filtr powietrza zdecydowanie trzeba wymienić - odkąd zobaczyłem całkiem czarny filtr po 27 tys. km (dałem zdjęcie na "profilu" mojej Rumunki), wymieniam co 15 tys.
_________________
Piotrek
 
     
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-03-26, 19:56   

ha kolega z moto-dynamic mi napisał ze filtr paliwa jest niewymienny... o co kaman?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-03-30, 05:02   

piku napisał/a:
Filtr powietrza zdecydowanie trzeba wymienić - odkąd zobaczyłem całkiem czarny filtr po 27 tys. km
Gdyby po znacznym przebiegu okazał się zupełnie czysty, to zaczyłoby, że jest niemal zbędny (wystarczyłaby na wszelki wypadek np. pończocha założona na wlocie ;-) ), a gdyby byl tylko lekko szary (czyli bardzo mało zabrudzomy), to znaczyłoby, że na wymianę jest jeszcze dużo za wcześnie.
A w ogóle to w tej kwestii nie ma "urawniłowki" - ktoś eksploatuje w takich warunkach, że np. po 25kkm ma juz dość mocno zabrudzony, a ktos inny, w innych, zrobi większy albo mniejszy przebieg do podobniego stopnia zbrudzenia.
Poza tym, już konkretnie trzeba tu wspomnieć o tym, że akurat w 1.6 16V (a taki ma kol. Kris konin) występuje dużo większy filtr powietrza niż w 1.5dCi, a więc wolniej będzie się brudził w analogicznych warunkach, na więcej starczy.

piku napisał/a:
(dałem zdjęcie na "profilu" mojej Rumunki),
Tak, widziałem kiedyś, gdzieś to zdjęcie, ale przejrzałem przed chwilą wątek o młodej, hożej Rumunce i jakoś nie udało mi się znależć owej foty. Czyżby "wyparowała" lub/i była gdzieś indziej?

kris konin napisał/a:
ha kolega z moto-dynamic mi napisał ze filtr paliwa jest niewymienny... o co kaman?
Kol. Piku pisał o filtrze powietrza, a ten jak najbardziej jest, wręcz musi być, wymienny. Natomiast niewymienny naprawdopodobniej jest filtr paliwa... oczywiście mowa o 1.6 16V, bo w przypadku 1.5dCi jak najbardziej również ten filtr jest wymienny (i nietani).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-30, 06:23   

DD napisał/a:
piku napisał/a:
Filtr powietrza zdecydowanie trzeba wymienić - odkąd zobaczyłem całkiem czarny filtr po 27 tys. km

piku napisał/a:
(dałem zdjęcie na "profilu" mojej Rumunki),
Tak, widziałem kiedyś, gdzieś to zdjęcie, ale przejrzałem przed chwilą wątek o młodej, hożej Rumunce i jakoś nie udało mi się znależć owej foty. Czyżby "wyparowała" lub/i była gdzieś indziej?


Cały czas jest w poście z 15.07.2014 r. z godz. 14.04.
http://www.dusterklub.pl/...er=asc&start=30
_________________
Piotrek
 
     
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-04-04, 19:08   

panowie czy po 2 latach robiliście przegląd klimatyzacji, jej dobicie i odgrzybianie ?

poza tym o co pytac by sprawdzili w dwuletnim duster przy przebiegu 23 kkm ?

lakier, hamulce, klima, zawieszenie ?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-05-18, 22:30   

piku napisał/a:
Cały czas jest w poście z 15.07.2014 r. z godz. 14.04.
Dzięki za dokładne wskazanie miejsca, gdzie znaduje się owa fotka :-) . Przede mną ona skutecznie się ukrywała ;-) . "Przejeżdzałem" parę razy po właściwym poście, ale bez rozwinięcia fotki byla widoczna tylko jakaś taka różowo-pomarańczowa "masa", która całkiem nieźle pasowała do mylącej nazwy pliku fotki "duster wytłumianie (36).JPG" (co prawda tuż pod tą nazwą był też napis "filtr powietrza DD po 27 tys. km", którego już jednak nie doczytałem... wczesnoranna pora po nieprzespanej nocy też tu pewnie nie była bez znaczenia ;-) ).

Ja w 1.5dCi QQ wymieniam osobiście filtr powietrza co ok. 35-40kkm, a to i tak jest dużo "wcześniej" niż te oficjalne maksymalne 60kkm. Co prawda wlot powietrza w QQ jest dość niski i bardzo szeroki i od frontu zasłonięty w większości przez uszelkę maski, więc jakieś większe paprochy, piórka, listki itp. niełatwo się tam dostają. Z resztą przypadkowo, przez pewną nieuczciwość ASO, okazało się w praktyce, że dopiero po przebiegu niewiele ponad 70kkm filtr był już na tyle zasyfiony, że nawet "dupohamownia" już to wykazała.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-09-05, 21:09   

Witam, mam pytanie
- jaka jest tolerancja kilometrów jeśli chodzi wykonywanie obowiązkowych przeglądów. czy jet to gdzieś dokładnie opisane, dzięki.
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-09-05, 21:44   

rzekot napisał/a:
Witam, mam pytanie
- jaka jest tolerancja kilometrów jeśli chodzi wykonywanie obowiązkowych przeglądów. czy jet to gdzieś dokładnie opisane, dzięki.

Nie wiem, czy i gdzie to jest opisane, ale 500 km na pewno przejdzie, a może nawet 1 tys.
_________________
Piotrek
 
     
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-11-03, 01:51   

Robiłem przegląd 25.11 i koszt 717zl :/
Adamowscy Starogard Gdański

Przebieg w rok 18.600
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10