Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster klimatyzacja
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-09-11, 15:10   

Dziura w układzie ale że dziura w jakieś rurce, czy luz na jakimś łączeniu i instalacja się rozszczelniła?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-09-11, 17:56   

BoloSr napisał/a:
sie okazalo jest dziura w ukladzie i (

Po moich doświadczeniach - każdy w serwisie mówi co innego - wnoszę, że to próba przykrycia niemożności wykrycia przyczyny kłopotów. Zawsze można powymieniać chłodnicę, cos tam, coś tam i zobaczymy, czy się poprawi.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez BoloSr 2014-09-17, 20:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-09-17, 20:07   

Dzisiaj auto odebrane :)
Wymienili przewod oraz oringi na nim oraz mocowanie tego przewodu :)
Teraz klima chlodzi jak trza zobaczymy jak dlugo :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-09-17, 20:24   

BoloSr napisał/a:
Wymienili przewod oraz oringi na nim oraz mocowanie tego przewodu

Czy możesz ponownie zebrać w jednym poście: jaki był problem/y i jak zostały rozwiązane?
Jaki przewód i oringi wymieniono?
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-09-17, 20:49   

U mnie niedomaganie klimy bylo prawdopodobnie nieszczelnosc przewodu aluminiowego ktory wchodzi do sprezarki ale czy to rozwiaze niewydolnosc klimy po dluzszej jezdzie to sie okaze :)

Stawiam ze nie i parownik napewno sie zaszroni :) ale to inna sprawa juz :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-07-10, 22:21   

Odświeżę temat
W czasie ostatnich upałów cały czas przeważnie używało się klimy. Gdzieś znajduje sie rurka odprowadzająca wodę z parownika, tylko że ja nie stwierdziłem żadnych plam pod autem, a stoi w garażu, czy tak ma być? :roll:
Może podajcie jakieś dokładne namiary na tę rurkę odprowadzającą wodę z klimy (może jakieś fotki), bo nie chcę rozgrzebywać pół auta. Trzeba by się poważnie zainteresować tym faktem. Tym bardziej że klima działa jak dla mnie zadowalająco

niewiem.gif
Plik ściągnięto 18312 raz(y) 275 Bajtów

 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-07-24, 11:45   

Ponieważ dużo pisaliśmy o wadach klimatyzacji w Dusterach - zwł. produkowanych od 2012 r. - pozwolę sobie przypomnieć o podstawowej usterce, polegającej na wyłączaniu się klimatyzacji podczas podróży, spowodowanej podobno "korkiem lodowym", a objawiającej się gwałtownym zmniejszeniem przepływu powietrza, wypływem ciepłego i wilgotnego powietrza z nawiewów oraz kurzeniem szronem z nawiewów.
Wczoraj w ASO poinformowano mnie, że firma Renault przysłała instrukcję w sprawie naprawy tej usterki. Ma to polegać na wymianie jednego ze sterowników - parownika. Niestety, w tej chwili czujnik ów jest niedostępny. ASO zamówiło 5 szt. i czeka. Ja też.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-27, 20:19   

Dowiedziałem sie że już wszystkie ASO powinny wiedzieć o tej wymianie czujnika bo jest akcja serwisowa ale jak ona sie zwie to nie mam pojecia może ktoś kto ma dojścia powie tu wszystkim zainteresowanym.
W każdym bądz razie zglaszac sie do ASO i niech robia u mnie bedzie to dopiero 10 sierpnia.
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
TalkAbout

Marka: DACIA
Model: DUSTER 2015
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 43
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2015-07-27, 21:53   

Mam pytanie czy akcja serwisowa dotyczy też samochodów wyprodukowanych w 2015 roku.
Czy tylko starszych ?
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-27, 22:14   

Niestety ale na to pytanie nie potrafie odpowiedziec a serwis nic nie podpowie.
Wogole cokolwiek sie dowiedzieć od nich to masakra :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Zet Leon

Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x4 1.5 dCi 110KM 2014
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-12-13, 22:56   

Jeśli sięgniecie Państwo w historię postów, to znajdziecie moje narzekania na w/w usterkę klimatyzacji.
Otóż podziało się u mnie ostatnio w tym temacie:
1) Otrzymałem oficjalną informację (mailem, listem-nie pamiętam), że Centrala ma rozwiązanie na moje wcześniej zrobione oficjalne zgłoszenie o problemach z klimatyzacją. Mam się zgłosić do serwisu (nazwa, w moim mieście) i tam będzie naprawa.
2) Podczas wizyty w Serwisie wymieniono … przedni panel sterowania klimatyzacją i nawiewami (ten z gałkami). Na pytanie co ma piernik do wiatraka, padła odpowiedź, mniej więcej – tak ma być, to jest rozwiązanie z Centrali. Że może nowy producent, nowe podzespoły elektroniczne, itp. Bez konkretów.
3) Dodatkowo dostałem informację, że moje zgłoszenie jest 5, które w ostatnich dniach było u niech realizowane z podobnych powodów, w identyczny sposób, na wyraźne polecenie Centrali – i to działa :-)
4) Akurat trafiłem na chłodniejszy okres w pogodzie, ale mimo to miałem kilka dłuższych jazd. Póki co było OK. Tylko nie jestem jeszcze pewien czy z powodu naprawy, czy z powodu pogody.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-09, 10:47   

Wracam do tematu wadliwej klimatyzacji w Dusterach od 2012 r. Otóż byłem na serwisie i okazuje się, ze w mim aucie (2012) trzeba wymienić czujnik temperatury parownika, natomiast w autach od 2013 - także panel sterowania klimatyzacją. W piątek jadę na wymianę. Podobno wiąże się to z jakąś małą przeróbką, bo nowy czujnik ma inne mocowanie czy coś takiego.
_________________
Piotrek
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-03-13, 09:55   

Swoja droga kto przy takich naprawach gwarancyjnych placi za nalepnienie instalacji od nowa czynnikiem?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-06-20, 14:02   

Po wymianie wspomnianego czujnika wreszcie zrobiłem trasę w upalny dzień, co prawda, nie przekraczałem odcinków 150 km bez przystanków. Jednak żadne niewłaściwe zdarzenia z klimą nie miały miejsca. Klima działa dość niemrawo, ale dało się jechać komfortowo przy temperaturze ok. 30 C na zewnątrz.
_________________
Piotrek
 
     
fa_si

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-06-28, 23:36   praca klimatyzacji

W moim Dusterku z tegorocznej produkcji (URBAN EXPLORER benzyna) zaobserwowałem następujące zjawisko. Na postoju gdy silnik pracuje na jałowych obrotach coś się okresowo włącza. Słychać stuk (obroty lekko na moment spadają) po chwili następny stuk. I cykl się powtarza. Klimatyzacja pracuje bardzo dobrze - sprawdziłem podczas ubiegłotygodniowych upałów. Zastanawiam się czy okresowo załącza się sprężarka czy też otwiera się jakiś sterowany elektrycznie zawór. Próbowałem się dowiedzieć w serwisie ale powiedzieli tylko że tak ma być. W moich poprzednich samochodach nigdy nie miałem do czynienia z tego typu pracą klimatyzacji. Może ktoś wie jak to działa :?: Bo z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16