Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Dustera 4x4
Autor Wiadomość
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
  Wysłany: 2016-11-30, 15:40   Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Dustera 4x4

Witam!

Przymierzamy się z żoną do zmiany auta. Wybór padł na używaną Dacię Duster używaną.

Od dłuższego czasu wertuję forum dusterklub.pl i dzięki Waszym wpisom udało mi się skonkretyzować wybór wersji Dustera. A mianowicie wiem, że będę szukał wersji z silnikiem 1.6 benzyna K4M bez LPG (ale tylko dlatego żeby móc ją samemu zamontować). Generalnie szukam czegoś relatywnie najmłodszego i z niewielkim przebiegiem, na tyle na ile mi pozwolą możliwości finansowe. Ponadto, chciałbym żeby Duster był w wersji 4x4. I teraz moje pytanie, na co zwrócić uwagę żeby nie dać się zrobić w 'bambuko'? Albo po prostu nie wpakować się na minę-skarbonkę? Nie chciałbym kupić Dustera i pluć sobie w brodę że cos mnie podkusiło do zakupu dacii, że więcej auto stoi w warsztatach niż jeździ itp?

Bardzo proszę o pomoc :)
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-11-30, 18:38   

Złotej rybki nie złowił,a takie życzenia ma ;-) Generalnie skupiłbym się na autach krajowych(których w takiej specyfikacji jest jak na lekarstwo),sprowadzone chyba widziałeś w ogłoszeniach jak wyglądają.Wizyta na oględziny w serwisie w twojej obecności lub na SKP,które ma możliwość podłączenia kompa.Generalnie jeśli auto nie było przystankiem,zespół napędowy nie cieknie jak durszlak to drobne rzeczy eksploatacyjne nie wyniosą kupy kasy.Podaj budżet to będzie łatwiej.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-11-30, 21:28   

Generalnie wszystkie sprowadzane odpadają w przedbiegach,nie to żebym nie ufał moim rodakom, ale znam możliwości 'kombinatorskiego' zmysłu słowiańskiej braci.

Złotej rybki jeszcze nie złowiłem, ale może kiedyś ;-)
Budżet na Dustera nie jest jakiś wielki, ale w miarę możliwości daje szansę na wybrzydzanie ;) kwota jaką chcielibyśmy z żoną przeznaczyć na zakup auta to 40-42 tys. brutto. Gdyby się jeszcze okazało że jest na FV to myślę że moglibyśmy budżet zwiększyć o kilka tys.
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-01, 04:35   

Czyli na start macie golasa nowego 4x2 z jakimś pakietem.Jeśli prowadzicie działalność to warto rozważyć leasing,co miesiąc macie stałe koszta.Laureate 4x2 wychodzi nas ok.1400 brutto,a Urban 4x4 ok.1800 i to naprawdę w dobrych wersjach wyposażenia.W Poznaniu była też firma sprzedająca auta poleasingowe i z wypożyczalni.Może warto rozważyć taką formę poszukiwania?Na pewno po całym kraju też się takie firmy znajdą.Żeby ktoś mi prawdę mówił co było z takim sprowadzonym to inaczej też bym do tego podchodził,a tak sam wiesz jak sytuacja wygląda.
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-01, 08:51   

Pewnie prędzej czy później znajdziesz taki samochód jak piszesz, ale (jak już pewnie wiesz) Duster ma bardzo mały spadek wartości, dlatego warto sobie zadać pytanie czy nie lepiej przy tej kwocie kupić nowy. Używany z PL byłby pewnie po gwarancji (chyba, że ma przedłużoną) i przed fl. Nowy Open z 4x4, klimą, felgą i być może LPG wyjdzie niecałe 60k, ale jeżeli dałoby się VAT odliczyć... No i możesz sobie powybrzydzać jeżeli chodzi o kolor ;-) a LPG byłoby fabryczne. Natomiast jeżeli zależy Tobie koniecznie na K4M to nie ma wyjścia jak polować. Raczej nie będzie w czym przebierać, trzeba spokojnie czekać.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-01, 13:08   

:-D Ogólnie rzecz ujmując w tej kwocie mógłby być golas z salonu. Jednak przyznam szczerze, że po tym wszystkim co się naczytałem na dusterklub.pl i w ogóle w sieci, wychodzi, że najlepszą opcją silnikową, nie tylko pod LPG, jest właśnie silnik K4M, ze względu na swoja prostotę i niezawodność.
O nowszych silnikach, tych od nissana, opinie są raczej neutralne, z dużą dozą rezerwy. Nie twierdze, że coś tymi silnikami nie tak, ale tyle pochlebnych słów wyczytałem o K4M, że w sumie wybór sam się wyklarował. :-D
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
nizi

Marka: Dacia
Model: Dracula
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 20
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-12-01, 13:10   

Z własnego doświadczenia: Dustera 4x4 szukałem jakies pół roku (a może i dłużej) i trafiłem na jednego sensownego w Wawie. Pan sprzedawał poleasingowy (własna DG) i brał kolejny - gdzie i tak było wymieniane część tyłu - ale to w ramach gwarancji i na nowe elementy.
1. Miernik lakieru pożadny (elektroniczny a nie jakieś gówno) i sprawdzasz cały.
2. Tylko krajowy (to łatwo sprawdzić) jeżeli nie chcesz mocno bitego/zalanego etc (policz sobie ile kosztuje sprowadzenie z zagranicy jak nie wierzysz).
3. Na SPK ewentualnie do salonu można pojechać po sprawdzeniu miernikiem i dokumentów, w salonie jak ładnie poprosisz to sprawdzą Ci historię autka.

Problem z używką jest ten, że są to autka nowe i mało kto je sprzedaje. Niestety kolosalna większość to samochody po "mocnych" przeżyciach.
Nawet w przysalonowych "komisie" trafiła mi się trafna wersja (mocno bita i przekręcona).

Także życzę powodzenia i wytrwałości - i mam nadzieje, że należysz do grona ludzi, którzy nie lubią być robieni w konia.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-01, 13:41   

Niestety Dustery to stosunkowo młode auta i nie ma ich jeszcze zbyt wiele na rynku. Za to rynek używanych dusterów już zalewa wielka fala sprowadzanych... Ciężko o krajówkę z pewną przeszłością. I do tego spełniającą niewielka listę moich życzeń ;-)
Sprowadzane nie wchodzą w grę, a miernik tez jest już przygotowany :)

Chyba nikt nie chce być robiony w balona i tracić przy tym pieniądze
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-02, 10:11   

Handlarzy bym sobie odpuścił. Sprowadzone też bo opłaca się sprowadzać głównie bite i robić z nich 'żylety'. Co gorsza ostatnio coraz częściej wracają takie auta (naprawione w Polsce) do Niemiec i już nie wiadomo co się kupuje. Najlepiej pewnie byłoby znaleźć właśnie jakiś po leasingu, ale trzeba uważać bo czasami po kolizji takie auta są naprawiane 'na lewo', u Pana Józia, bo inaczej firma straci zniżki :shock: Oczywiście koniecznie zabierz kogoś ze sobą żeby trzeźwym okiem mógł odciągnąć Cię od ewentualnego bagna ;-)
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-05, 12:38   

Czyli jak rozumiem, taki handlarz mówi niemiorkowi, że 'polak płakał jak sprzedawał' :-P :mrgreen:
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
pepe1296


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 39
Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 24
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-12-05, 14:05   

zapraszam na obejrzenie mojego Dustera
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-05, 14:16   

pepe1296, z chęcią:)
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
nizi

Marka: Dacia
Model: Dracula
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 20
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-12-05, 14:34   

Mało kto sprzedaje w PL polskie samochdy przez komis, chyba, że są jakieś wyjątkowe sytuacje...
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-05, 14:43   

to właściwie nietypowa sytuacja jak dla mnie... nie spotkałem się jeszcze przez całe swoje życie z sytuacja żeby ktoś z mojej rodziny czy znajomych kiedykolwiek oddawał swoje auto w ręce komisu...
no chyba że sa jakieś wyjątkowe sytaucje, jak wspomniał nizi,
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-06, 08:12   

Jeżeli komuś nie chce się bawić w sprzedaż, bo nie musi to zazwyczaj zostawia auto w rozliczeniu w salonie. Nie widziałem żeby ktoś oddawał do komisu dobre auto, które można sprzedać w normalny sposób, bez marketingowych umiejętności Pana Mirka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10