Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie u dealera
Autor Wiadomość
adammadry

Marka: Dacia
Model: Duster
Wiek: 46
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-12-31, 16:53   

przemekadv napisał/a:
Dzięki olo za odp. Mój leasingodawca pobiera opłatę 200 zł za ubezpieczenie nie pochodzące od niego.
Brałeś auto w leasing?


Prawie każdy pobiera taką opłatę, chociaż ostatnio w jednej firmie leasingowej robiłem klientowi nowe auto i klient dostał promocję, nie pobierali opłaty.
To jest jakiś koszt, ale jeśli własne ubezpieczenie jest dużo tańsze to warto zapłacić te 200 zł

Ubezpieczenia ostatnio ostro idą w górę. Składki typu 2 % to już sprawa dawno nieaktualna. Teraz średnia do jest 3-4% za auto nowe i 5% oraz więcej za używane.
Ostatnio zmieniony przez adammadry 2018-01-25, 17:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-31, 17:18   

"Prawie"robi różnicę.Żaden ze znanych mi brokerów nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.Zarabia na pakietach,upustach,ilości sprzedanych polis i innych grantach otrzymanych od firm ubezpieczeniowych.Co do leasingu częściowo się zgodzę-następny samochód biorę w najem.Nikt nie narzuca mi leasingodawcy to ja decyduję czy biorę u dealera,czy gdzie indziej.Co do firm gdzie pracownik przyjedzie do domu to nie dla mnie,jest to taka iluzja dbania o klienta.Mimo wszystko dzięki za nowe info.Mały edit.Leasingodawcy faktycznie różne dziwne opłaty odpisują.
 
     
adammadry

Marka: Dacia
Model: Duster
Wiek: 46
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 2017-01-29, 23:37   

Nie mówiłem o brokerach tylko o firmach leasingowych. Mam przed sobą warunki 10 firm leasingowych i każda pobiera opłatę za ubezpieczenie obce.
Co do narzucania - a powiesz o sytuacji gdzie dealer mówi do klienta, albo bierze pan leasingu w firmie leasingowej X albo nie sprzedam panu auta, chyba że cena pójdzie w górę o 20 tys zł.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-30, 09:08   

Powiem krótko:strata dealera,pismo do centrali Renault Polska i UOiKK.Podobnie teraz myślę o zapisach dot.ubezpieczeń,chociaż z drugiej strony to ubezpieczenie typu direct to w większości późniejsze problemy z wypłatą odszkodowania.
 
     
adammadry

Marka: Dacia
Model: Duster
Wiek: 46
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 2017-05-04, 20:15   

olo napisał/a:
Powiem krótko:strata dealera,pismo do centrali Renault Polska i UOiKK.Podobnie teraz myślę o zapisach dot.ubezpieczeń,chociaż z drugiej strony to ubezpieczenie typu direct to w większości późniejsze problemy z wypłatą odszkodowania.


W przypadku firmy-Klienta w grę żaden UOKIK nie wchodzi a dealer też się wytłumaczy, że promocja była pakietem usług wiązanych "dostaniesz taniej telefon jak weźmiesz droższy abonament".
 
     
Rekin

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Dołączył: 08 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-08-16, 07:07   

Ja bym na Twoim miejscu skorzystał z innej opcji. Są przecież porównywarki, gdzie możesz sobie szybko sprawdzić, gdzie ubezpieczenie wyjdzie Cię najkorzystniej. Wejdź sobie np. na https://direct.money.pl/ubezpieczenieauta/ i zobacz. Ja tak załatwiłem ubezpieczenie dla siebie i wyszło sporo taniej, niż jakbym decydował się na konkretną firmę ubezpieczeniową.
 
     
terminus


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2018-06-17, 08:29   

Nikt nie jest skazany na pakiet dealerski ale mnie z porównywarek wychodziły kwoty o 5 do 8 stówek wyższe jak oferta u dealera, oczywiście za kompletny pakiet.
 
     
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-22, 11:20   

Wbrew pozorom muszę wam powiedzieć, że dealer ma duże możliwości negocjacyjne. Nie skreślałbym więc opcji z wykupem polisy bezpośrednio u dealera. Zwłaszcza wsytuacji w której chcielibyśmy wykupić jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie.
To co może się przydać to np ochrona zniżek. Tutaj proponuję sprawdzić jeszcze pod linkiem: https://wygodnie.pl/porady/ochrona-znizek-w-pzu
 
     
badboy85

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 61
Wysłany: 2020-01-20, 10:23   

Ja dostałem od dilera ofertę z Compensy , 2112 zł komplet, wartość auta 67370zł. Nie mam żadnych zniżek więc uważam , że nie ma źle.
Asistance tylko holowanie do najblizszego aso i auto zastępcze na 3 dni.
Zniesienie udziału własnego
Zniesienie udziału własnego młodego kierowcy
Wykupienie amortyzacji w szkodach
Wypłata odszkodowania w wysokości sumy ubezpieczenia szkoda całkowita do 12mc
Brak pomniejszania sumy ubezpieczenia po szkodzie częściowej
Ochrona szyby
(RYCZAŁT) Naprawa serwis ASO czesci oryginalne NNW 10 000zł


Na rankomacie to co tutaj dostałem musiał bym zapłacic około 4000zł .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-20, 23:21   

Salony sprzedają nie tylko auta. Kredyty i ubezpieczenia również. Jeśli kupuje się samochód za własną (lub gdzieś indziej pożyczoną) kasę, to sprawa jest prosta. Porównujesz ich ofertę z innymi i wybierasz.
Generalnie problem z zakupem polisy w salonie jest taki, że jeśli klient skupia praktycznie całe zainteresowanie na samochodzie, to może nie zachować czujności w temacie polisy. Sprzedający zwykle nie zawaha się tego wykorzystać. Faktycznie jednak czasami mają bardzo promocyjną ofertę… negocjować trzeba bo tu do ugrania jest sporo.
Uwaga na sytuację gdy bierze się pakiet finansowanie-ubezpieczenie. W umowie kredytowej są zapisy dotyczące wymaganego ubezpieczenia. Po roku może się okazać, że ze świecą szukać konkurencyjnej polisy spełniającej akurat te zapisy. Jeśli równocześnie odkryje się, że bardzo dobra cena zapłacona za polisę, to była cena promocyjna na pierwszy rok a w latach kolejnych wychodzi dużo drożej… to są dwie drogi… grzecznie płacić lub walczyć (ale to bój jak ten frankowiczów).
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-02-16, 20:50   

A ja myślałem, że biorąc na raty to w pewnym sensie się zyskuje m.in. Na pakietach ubezpieczeniowych na czas kredytu.
Ps. To wynika z tego, że mając gotówke to nie ma co się w raty bawić, bo nie ma z tego zadnych korzysci. Czy są jakieś inne prócz pakietu ubezpieczeniowego?
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-02-17, 17:44   

pankracy napisał/a:
A ja myślałem, że biorąc na raty to w pewnym sensie się zyskuje m.in. Na pakietach ubezpieczeniowych na czas kredytu.
Ps. To wynika z tego, że mając gotówke to nie ma co się w raty bawić, bo nie ma z tego zadnych korzysci. Czy są jakieś inne prócz pakietu ubezpieczeniowego?


W przypadku dustera nie ma, w przypadku pozostałych modeli była zniżka [nie wiem czy jest nadal] na pakiety serwisowe. Pisiąt procent z tego co pamiętam.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-02-17, 23:16   

pankracy napisał/a:
A ja myślałem, że biorąc na raty to w pewnym sensie się zyskuje m.in. Na pakietach ubezpieczeniowych na czas kredytu.
Ps. To wynika z tego, że mając gotówke to nie ma co się w raty bawić, bo nie ma z tego zadnych korzysci. Czy są jakieś inne prócz pakietu ubezpieczeniowego?


Jak z każdym zakupem… można dobrze lub źle kupić. Nie ma ogólnej zasady. Oferty kredytowe i ubezpieczeniowe jakie oferują salony zmieniają się co jakiś czas. Trzeba „trzymać rękę na pulsie” jeśli z zakupem się nie spieszymy. A jeśli czasu nie mamy, to pozostaje zweryfikować co właśnie proponują.
Jak pisałem powyżej, pojawiają się ciekawe promocyjne oferty. Przykładowo Renault miał swego czasu kredyt 3X30 (niestety nie na Dustery). Jeśli brałeś samochód w tym kredycie, to kosztował 90% tego, co wychodziło z cennika. Po doliczeniu kosztu kredytu, w sumie do zapłacenia było jakieś 95% ceny auta. W dodatku na przestrzeni dwóch lat... drugą stroną medalu było to, że jak w to wchodziłeś to o rabacie mogłeś zapomnieć.
Oczywiście promocji nikt nie „daje” z dobrego serca. Zawsze swojej korzyści sprzedający szuka… ale to inna bajka.
mistakos napisał/a:

W przypadku dustera nie ma, w przypadku pozostałych modeli była zniżka...


No właśnie. Duster jest relatywnie tani, dobrze się sprzedaje to i serce sprzedawców twarde. Czasem jakaś namiastka promocji się trafi, a kiedy indziej nawet dywaników poskąpią :-(
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-02-18, 16:56   

A czy na forum udzielają się jacyś sprzedawcy. Co proponują lepsze warunki niż w salonach np. Rabaty, darmowy montaż wyposażenia dodatkowego lub inne ciekawostki jak np. lepsze pakiety ubezpieczeniowe
 
     
star
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-23, 12:58   

Pamiętam, że gdy kupowałem auto salonowe, to wprawdzie dealer nie sprzedawał produktów i usług ubezpieczeniowych, ale miał dostęp do jakiegoś zaufanego biura, które było w stanie dać jakieś fajne promocje. Zwłaszcza, gdy kupowało się samochód w leasingu. A jak wiadomo, ubezpieczenie samochodu w leasingu, to nie jest taka tania sprawa, jakby mogło się wydawać
Ubezpieczenie, zwłaszcza AC szukaj w jakiś sprawdzonych TU np Compensa. Na https://www.compensa.pl/ proponuję jeszcze dopytać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12