Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Dustera 4x4
Autor Wiadomość
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-06, 08:20   

do reszty, grono ludzi którzy ufają komisom i 'panom Mirkom' jest chyba niewielkie... nie mówię, że jak komis, to od razu musi być coś kombinowane, malowane, polerowane, kręcone itd., ale sami przyznacie, że jeśli z autem jest wszystko ok i nie ma nic do ukrycia i właściciel zna jego wartość to nie odda go po pieniądzach do komisu, bo przecież komis też musi zarobić...
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
pepe1296


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 39
Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 24
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-12-06, 11:26   

szymekBOB napisał/a:
pepe1296, z chęcią:)


na priv przesłałem Ci tel jak jesteś zainteresowany
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-12-25, 12:39   

Powiem ci tak.
Szukałem wersji 1,6 16V i 4x4 przez jakieś 3, 4 miesiące i do 4 lat. Jest ich jak na lekarstwo. Nawet na portalach za naszą zachodnią granicą. Znaczy aut, którymi można się zainteresować. Reszta jak się trafi to złom albo sprowadzany albo sprzedawcy kręcą co do historii auta.
Ostatecznie w czerwcu zamówiłem, a w sierpniu odebrałem nówkę pożyczając w końcu brakującą kasę.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-30, 09:54   

no i summa summarum udało mi się kupić używanego dustera z 2015r 1.6 16V 115KM z przebiegiem 21000km z komisu przysalonowego. Auto po 1 właścicielu, który użytkował auto prywatnie, ale firma w której był współwłaścicielem leasingowała tam od wielu lat auta, właściwie co roku jakieś nowe auta. Niestety Panu się zmarło (świeć Panie nad jego duszą) a auto zostało odsprzedane do salonu w którym je kupiono.Trochę zamotana historia, ale sprawdzona przeze mnie osobiscie. Nie chciało mi się w to na początku wierzyć, ale potwierdzona sprawa.
Część miałem swojej kasy, część za auto jakie zostawiłem w rozliczeniu, a reszta kredytowana. Właściwie, prawie nówka sztuka, z gwarancją, bez przebiegu, w bardzo bogatej wersji.
Także sama radosc jazdy teraz:D :D

a co do gazu do tego silnika to trochę się cały czas zastanawiam...
W serwisie sie dowiedziałem że tak na prawdę gaz do tego silnika to wielka loteria... maja klientów którym montowali, i u jednych nie chce działać a u innych śmiga tak jak trzeba... i w sumie serwis dacia/renault sam nie wie dlaczego... jakaś magia, czary, może w trakcie złej fazy księżyca montowali...? sam nie wiem o co z tym gazem tu chodzi....
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-30, 18:24   

Gratuluję zakupu.Lpg"fabryczny"montowano u nas w zwykłym serwisie zajmującym się instalacjami,ale dobrym.Ludzie nie mieli problemów.W mieście obok też dealer tak robił,ale warsztat był podły i na gaz narzekania były.Tak więc sprawdzony i dobry gazownik cuda zdziała.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-30, 21:15   

@olo dzięki za krzepiące słowa, bo już się naczytalem milion różnych opinii w tym temacie i sam już nie wiem w co wierzyć... z jednej strony szkoda gwarancji, ale z drugiej strony jak coś się ma zepsuć to się i tak zepsuje;)
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-31, 17:26   

Jeśli sam założyłbym gaz tam gdzie montują dla dealera to w salonie zero problemów z gwarancją.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-31, 20:11   

Tylko pytanie, czy taki taki będzie chciał dać namiar na firmę w ktorej on to robi? ? Końcu kasa , nie trafi do dealera, a tylko i wyłącznie 'gazownika'...
Co ciekawe, gdy rozmawialem z serwisem u dealera to generalnie pani nie miała dobrej opinii o LPG w tym silniku i straszyla kosztami tej instalacji... więc sam nie wiem...[/center]
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-01-03, 20:39   

szymekBOB napisał/a:
udało mi się kupić używanego dustera z 2015r 1.6 16V 115KM z przebiegiem 21000km z komisu przysalonowego. Auto po 1 właścicielu, który użytkował auto prywatnie, ale firma w której był współwłaścicielem leasingowała tam od wielu lat auta, właściwie co roku jakieś nowe auta. Niestety Panu się zmarło


Niech zgadnę. Zielony, chyba oliwka z Lublina (ambiance z klimą)?
Chłopaki mi go oglądali. Niestety ja zrezygnowałem ze względu na dziwną sytuację między data sprzedaży auta, a ponowną rejestracją.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-01-03, 22:59   

Marek1603 napisał/a:
szymekBOB napisał/a:
udało mi się kupić używanego dustera z 2015r 1.6 16V 115KM z przebiegiem 21000km z komisu przysalonowego. Auto po 1 właścicielu, który użytkował auto prywatnie, ale firma w której był współwłaścicielem leasingowała tam od wielu lat auta, właściwie co roku jakieś nowe auta. Niestety Panu się zmarło


Niech zgadnę. Zielony, chyba oliwka z Lublina (ambiance z klimą)?
Chłopaki mi go oglądali. Niestety ja zrezygnowałem ze względu na dziwną sytuację między data sprzedaży auta, a ponowną rejestracją.


niestety Marek1603 pudło, mój jest srebrny;) i jest z Jaworzna:)
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-01-04, 10:06   

No to jeszcze raz gratulacje. Niech się dobrze spisuje.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-01-04, 10:09   

Dziękować, dziekować! :mrgreen: :-D :lol:
tylko mnie wciąż troche przeraża to spalanie... ale to chyba tez poniekąd dlatego, że do tej pory jeździłem małym autkiem, z małym silnikiem i sie przyzwyczaiłem do rzadszych wizyt na stacji benzynowej...
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Andy1973

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-01-05, 17:14   

Niestety Dusta swoje lubi wypić,gazik powinien problem rozwiązać.Nie wiem jak sprawa się ma do nowego silnika ale w mojej z 2011r chodzi jak Szwajcarski zegareczek,bez najmniejszych problemów nawet teraz w zimie działa bezbłędnie.Pozdróweczko
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-01-05, 17:39   

No właśnie gaz jest w planie, ale się okaże jak to bedzie... bo do nowszego silnika gaz to jeszcze nie przetestowana rzecz... i są różne opinie, skrajnie złe i skrajnie dobre... generalnie nawet dealer średnio poleca LPG do tego silnika... muszę jeszcze sprawę przemyśleć, poczytać, popytać, podzwonic i się zastanowić... ale i tak frajda z jazdy Dusterem jest niesamowita! :-D
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
ZEUS

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Olimp
Wysłany: 2017-01-13, 19:26   

szymekBOB napisał/a:
bo do nowszego silnika gaz to jeszcze nie przetestowana rzecz... i są różne opinie, skrajnie złe i skrajnie dobre

podstawa to tak jak wcześniej pisali koledzy, to - dobry "gazownik"... ja założyłem instalację po przejechaniu 3 tys. km (marzec 2011 r.) i do chwili obecnej śmiga bez problemu, obecnie na liczniku 82 tys. km... :-) instalacja Landi Renzo Omegas...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10