Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomszafa
2013-04-17, 11:47
Service Dacia Duster
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-05-17, 09:45   

Pan Józek napisał/a:

W Gdańsku przegląd zgodny z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem stosuję z powodzeniem od lat

A możesz zrobić skan i pokazać taką fakturę?
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-05-18, 14:34   

Pan Józek napisał/a:
W Gdańsku przegląd zgodny z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem stosuję z powodzeniem od lat i nikt nie zakwestionował gwarancji.
A czy miałeś w Twoim Dusterze już jakieś naprawy gwarancyjne od czasu, gdy robisz te ww przeglądy "zgodne z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem" poza ASO? A jeśli tak, to jakie?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
mkonopka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-28, 15:41   Serwis we Wrocławiu

Ktoś ma sprawdzony warsztat we Wrocławiu?
Chodzi mi o naprawy pogwarancyjne.. także nie musi być ASO
Północ Wrocławia raczej
 
     
Abies

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-12-05, 15:20   

Jaki serwis w Krakowie polecacie?
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-08, 21:34   

DD napisał/a:
Pan Józek napisał/a:
W Gdańsku przegląd zgodny z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem stosuję z powodzeniem od lat i nikt nie zakwestionował gwarancji.
A czy miałeś w Twoim Dusterze już jakieś naprawy gwarancyjne od czasu, gdy robisz te ww przeglądy "zgodne z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem" poza ASO? A jeśli tak, to jakie?


Naprawa blacharsko lakiernicza tylnej ściany, wlewu paliwa, likwidacja korozji przy śrubach mocujących elementy błotnika pod maską. Tyle pamiętam :-) jak podkreśliłem wcześniej, aby zronoli te naprawy, trzeba robić u nich przegląd blacharsko lakierniczy co minimum dwa lata. Mechanika+przeglądy były u swoich.

PS. Stary Duster już sprzedany :-)
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 09:01   

Ktoś ma doświadczenia na wschodniej ścianie Olsztyn, Białystok itd?
 
     
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-13, 07:34   

Zakup opon w serwisie - jak to wygląda cenowo? Pytanie w kontekście opon letnich do dustera oraz zbliżającego się terminu przeglądu gwarancyjnego.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-03-13, 07:37   

onar napisał/a:
Zakup opon w serwisie - jak to wygląda cenowo?


Zapewne drogo. A nie masz oryginalnych fabrycznych opon letnich?
_________________
Piotrek
 
     
pet44

Marka: Skoda Duster
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Delsey
Dołączył: 28 Mar 2019
Posty: 50
Wysłany: 2020-03-13, 12:09   

Cóż, trudno stwierdzić jednoznacznie. Koszt uzależniony jest od wielu czynników. Zależy jeszcze na jakie opony się zdecydujesz.
Jeżeli jest to robione na firmę, to i tak wystawią fakturę po wszystkim, którą mozesz przecież odliczyć od podatku dochodowego.
Nie bez znaczenia jest również kwestia klasy opony. Czy będzie to np opona budżetowa, średniej klasy? A może premium.
To wszystko ma ostateczny wpływ na oponę. Warto w związku z tym zdawać sobie z tego sprawę.
Na http://teddymotorsport.co...pony-od-debicy/ - artykuł ekspercki. Znajdziesz tam trochę więcej info.
 
     
Cyganek

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2020-06-30, 00:25   

Jeśli chodzi o ASO w Piotrkowie Trybunalskim ulica Sulejowska to NIE POLECAM!!! Trzymać się od nich z daleka!!! Miałem nieprzyjemność być u nich na 2 przeglądach oraz z zalanym DD przez skropliny z klimatyzacji (że to skropliny z klimy wyszło w trakcie badania).Suszenie po zalaniu wyglądało w ten sposób że wyciągnęli siedzenie, odwinęli wykładziny i ustawili auto na słońcu!!! Smród stęchlizny usuwałem we własnym zakresie, bo serwis stwierdził że "oni nic nie czują". Obsługa pożal się Boże!!! W przypadku upomnienia się że zrobili "coś nie tak", usłyszałem że mam im udowodnić że tak nie było w momencie wstawienia auta do serwisu.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-12-30, 11:33   

Piękne kwiatki. Nie ma niczego porządnego. Chłopaki chwalcie się jak ktoś w ogóle został dobrze załatwiony :shock:
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-12-30, 12:16   

robercik napisał/a:
Piękne kwiatki. Nie ma niczego porządnego. Chłopaki chwalcie się jak ktoś w ogóle został dobrze załatwiony :shock:


Staram się korzystać z ASO Nazaruk Serwis w Lublinie. Zwykle jestem zadowolony, czasami bardzo, choć zdarzają się też wpadki i "ruchy" serwisu, które mi nie odpowiadają i których nie akceptuję.
Przykład nieporozumień: wymiana filtra kabinowego/powietrza raz liczona jest jako 0,1 godz (akceptuję i jestem gotów płacić), ale czasami wpisują mi 0,2 godz, co oznacza dwa razy większą opłatę za wymianę - w takim razie wolałbym sam wymienić, bo to nie sztuka, a koszt wydaje mi się zbyt wysoki.
Inny negatywny (nie wiem, czy to wina serwisu, ale...): przyjeżdżam z problemem, auto idzie na diagnostykę: wymiana świec żarowych. Koszt ponoszę, ale niestety, nie ma pozytywnego skutku. Zatem auto znów trafia na diagnostykę i tym razem wskazanie: awaria zaworu EGR, zatem znów koszty... Czy nie wystarczyła wymiana zaworu? Tłumaczono to tym, że pewne awarie ujawniają się na urządzeniu diagnostycznym kaskadowo, czyli jedna po drugiej, choć występują równolegle (razem, w tym samym czasie)... Być może. Nie mam wiedzy i doświadczenia, muszę przyjąć to tłumaczenie.
Przykład pozytywny korzystania z ASO: podczas skręcania kół, zwł przy parkowaniu, manewrach na parkingu słyszę mocne zgrzyty. Jadę do serwisu znajomego, bo już po gwarancji, spodziewając się awarii łożyska. Serwis diagnozuje wymianę konkretnego łożyska. W drodze do domu mijam wspomniane ASO, więc zajeżdżam. Chłopaki najpierw pytają, ja wyjaśniam: tam słyszę dźwięk, więc pewnie to łożysko. Oni na to: gdy stąd dźwięk to inne łożysko (niż sądziłem i niż wskazał serwis "niezależny") - a zatem uwidacznia się wiedza, doświadczenie z takim modelem auta. Ale chłopaki podchodzą do auta i każą zademonstrować problem. Okazuje się, że to zgrzyt spowodowany przez wyrwany i podgięty chlapacz. Wymieniają element montażowy (jakiś zaczep czy śrubę) od ręki i gratis. Super! To zapewne skutek wierności serwisowi nawet po upływie gwarancji. Takich przykładów - załatwiania przez ASO Nazaruk Serwis drobnych spraw od ręki i bez kosztów - mam znacznie więcej.
_________________
Piotrek
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-12-30, 13:04   

Ja mam i dobre i złe doświadczenia z ASO z Lubina (proszę nie mylić z Lublinem :mrgreen: ).

Normą była profesjonalna (miła i rzeczowa) obsługa.
Ceny jak to w ASO (choć jeśli porównać z innymi markami, to spoko).
Zresztą na rabaty też się łapałem.

Zdecydowanie na plus była wymiana bocznych listew zabezpieczających przed uszkodzeniem lakieru drzwiami parkującego obok (tych akcesoryjnych). Jedna odstawała minimalnie. Pokazałem. Myślałem, że usłyszę tekst "tyle mieści się w normie". Myliłem się. Wymienili cały bok.

Za uszami też mają.
Zupełnie spontanicznie wspomniałem (przy okazji przeglądu), że stacja multimedialna "nie widzi" książki telefonicznej z mojego telefonu. Spytałem: Jak na to zaradzić?
Temat nie był dla mnie ważny... ale gdzie niby szukać pomocy jak nie w ASO, w którym się pieniążki zostawia?
Temat przestał być nieistotny w chwili gdy przy odbiorze samochodu usłyszałem typowy tekst przeznaczony na zbycie klienta (...że po kolejnej aktualizacji oprogramowania być może coś się zmieni...). Ja tak mam, że nie lubię być w ten sposób traktowany. Powiedziałem więc wprost, że przyjmuję iż została mi odmówiona pomoc ze strony ASO.
Rozstaliśmy się w mało przyjaznej atmosferze. Pan od obsługi klienta odwrócił się do mnie plecami i odszedł... w trakcie gdy do niego mówiłem :-o .
Co mi pozostało?
Odjechałem i zacząłem korzystać z praw konsumenta.
Pierwszym krokiem było stworzenie potwierdzenia zaistniałej sytuacji. Opisałem ją więc i przesłałem mailowo do ASO. Poprosiłem też o potwierdzenie lub zmianę ich stanowiska. Na maila nigdy mi nie odpowiedzieli. Jak się później okazało ktoś u nich nie raczył skierować go do dalszego obiegu.
W tym czasie, dzięki pomocy życzliwego kolegi z tego forum otrzymałem link jak mój problem z telefonem rozwiązać należy. Z czterech możliwych przyczyn opisanych na bratnim forum jedna okazała się dotyczyć mojego przypadku. Problem z telefonem przestał więc istnieć.

Potem temat z ASO też się rozwiązał. Dojrzewałem do wysłania listu poleconego do polskiego oddziału Dacii z prośbą o ocenę, czy zostałem obsłużony zgodnie ze standardami marki, gdy w odzewie na standardową ankietę przesłaną mi SMS-em zadzwonił dyrektor z ASO w Lubinie.
Tym razem zachowanie było profesjonalne. Deklaracja rozwiązania problemu też padła. Tyle, że problemu już nie było...
Na koniec otrzymałem zapewnienie, że w przyszłości sytuacja się nie powtórzy...

Pożyjemy, zobaczymy :-/ . Następna wizyta znów u nich (choć do Świdnicy mam niewiele dalej).

Zaznaczam, że to jedyne "złe" doświadczenie. Generalnie do obsługi uwag nie mam. Fakt, że nie ambitnych wyzwań nie mieli. Ot zwykłe przeglądy i serwis.

Ps.
Ocena nie dotyczy jedynie Dustera, którego mam od roku. Doliczam pięcioletnie doświadczenia z Capturem żony.
 
     
PiotrKu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 30 Gru 2020
Posty: 2
Wysłany: 2021-01-21, 11:02   

Witam, serwis Dacia w Kaliszu - pazerność i nic więcej - w dniu dzisiejszym wyceniłem u nich usługę zamontowania chlapaczy do DD -> koszt chlapaczy 2x125zł (ceny katalogowe OK), usługa montażu została wyceniona na 400zł :-( . Mam jeszcze drugi innej marki samochód tego dilera i za każdym razem temat zachłanności jest na pierwszym miejscu podczas obsługi klienta. W pobliżu 100km nie ma konkurenta więc diler szalej, ale do czasu.
_________________
Pozdrawiam,
Piotr.K
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-01-21, 14:27   

Faktycznie cena z kosmosu. :roll: Ja założyłem sam chlapacze. Przy maksymalnym skręcie udało się zamontować bez zdejmowania kół.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11