Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dacia Duster test
Autor Wiadomość
Krzysiek_92

Marka: Renault
Model: Kangoo
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: podkarpacie
  Wysłany: 2017-01-26, 21:55   Dacia Duster test

Cześć Wszystkim!

Jestem tu nowy, ale myślę, że mam coś co może Was zainteresować :mrgreen: . Bawię się hobbystycznie w testowanie aut, a ostatnio w ręce trafiła mi Dacia Duster. Dodając kolejne hobby w postaci off-roadu, nie wyobrażałem sobie nic innego niż test tego auta w terenie.

O tym aucie nie będę Wam pisał wywodów, jednak mam kilka spostrzeżeń:
Ogólnie autem jestem mega zaskoczony i to na +.
-1.5 dCi pali tyle co nic;
-zdolności terenowe są genialne jak na tę klasę pojazdu. 1300 kg, moment ponad 250 Nm, blokowany napęd (dołączany) nie podśmierdywał po dłuższej jeździe w błocie, części podejrzewam tanie jak barszcz.

Wrzuciłem temat też na forum off-roadowe, gdzie panowie różnie wypowiadali się o tym aucie i zdolnościach terenowych (często pewnie wcześniej nie znając kompletnie auta). Tam się raczej nie spodobał :)

Jak już wspominałem, moim hobby jest off-road i od czasu do czasu jeżdżę w terenie. Na plan w razie konieczności do pomocy w wyciąganiu Dustera zabraliśmy Pajero postawione na 31 calowych kołach o bieżniku MT (mudterrain)- ani razu się nie przydało, choć kilka miejsc wyglądało dość poważnie jak na miejskiego SUVa.

Do Dacii starałem się podejść bez przeświadczeń, nadęcia i obiektywnie.

Link do testu tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=H4Mg2WhEr60

Co Wy na to Panie i Panowie :)?
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 23:59   

Bardzo sympatyczny test. :-)
_________________
Pozdrawiam -
 
     
resor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 19
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2017-01-27, 09:10   

Widziałeś ?: https://www.youtube.com/watch?v=IkJggvoZbq4
_________________
www.warka-team.pl
FB Warka-Team
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-27, 10:16   

Świetny filmik. :-)
_________________
Pozdrawiam -
 
     
nikita1589
Nocna Furia :))


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 440
Skąd: LUBLIN / OKOLICE
Wysłany: 2017-01-27, 13:37   

:mrgreen:
 
 
     
Krzysiek_92

Marka: Renault
Model: Kangoo
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2017-01-27, 13:55   

http://mudster.ro/en/
Taka konfiguracja pewnie całkiem sprawnie radzi sobie w terenie. Pytanie tylko co z wydechem :roll: wydaje się mało osłonięty
 
     
Zywiec


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 346
Wysłany: 2017-01-28, 15:56   

Test całkiem przyjemny i zachęcający do zakupu, ale nie pokazali właściwości terenowych Dustera, jakaś podmokła łąka, jakieś malutkie wzniesienie, nic co by pokazało jak Duster jeździ w terenie. Z własnego doświadczenia powiem, a raczej napiszę ;) że drogę która została pokazana na filmiki (pierwszym) to da się pokonać z przednim napędem ;). Osobiście jeżdżę w terenie z gdzie takie podjazdy z błotem i mokrą trawa to standard, a jest gorzej, drogi rozjeżdżone przez traktory (zresztą Duster z "dizlem" nic się nie różni od traktora), lub sprzęt ściągający drzewo z lasów.
 
     
resor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 19
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2017-01-30, 15:06   

Krzysiek_92 napisał/a:
......Pytanie tylko co z wydechem :roll: wydaje się mało osłonięty
W ofercie heavycruiser.pl sa dostepne osłony zbiornika paliwa : http://heavycruiser.pl/in...roller=category

Z tego co wiem też tłumika.... tylko coś ich nie widzę na stronie...
_________________
www.warka-team.pl
FB Warka-Team
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-30, 16:30   

Test jak najbardziej ok, rzeczowo i na temat. Jedyne co nie do końca mi pasuje w testach Dustera to to, że prawie zawsze jest to wersja 4x4 i 1.5 dci. Benzyna z 4x2 to już trochę inny samochód
 
     
Wahacz


Marka: Peugeot
Model: 306
Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-30, 20:50   

Taki urok aut prasowych - zazwyczaj importerzy konfigurują je tak do parków prasowych, by były jak najbardziej dopasione, bo to siłą rzeczy indukuje bardziej pozytywne recenzje u osób je testujących.

A tak na marginesie - test bardzo fajny, samochód z resztą też, tylko trzeba się pozbyć uprzedzeń, że to Dacia, a nie żaden Niemiec czy Japończyk :)
_________________
https://motowahacz.pl - newsy, testy, ciekawostki
 
     
Krzysiek_92

Marka: Renault
Model: Kangoo
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2017-01-31, 22:44   

Maniak napisał/a:
Test jak najbardziej ok, rzeczowo i na temat. Jedyne co nie do końca mi pasuje w testach Dustera to to, że prawie zawsze jest to wersja 4x4 i 1.5 dci. Benzyna z 4x2 to już trochę inny samochód

Park prasowy jeśli chodzi o leciwe modele jest ograniczony.

Wahacz napisał/a:
Taki urok aut prasowych - zazwyczaj importerzy konfigurują je tak do parków prasowych, by były jak najbardziej dopasione, bo to siłą rzeczy indukuje bardziej pozytywne recenzje u osób je testujących.

A tak na marginesie - test bardzo fajny, samochód z resztą też, tylko trzeba się pozbyć uprzedzeń, że to Dacia, a nie żaden Niemiec czy Japończyk :)


Dzięki bardzo.
Również jestem tego zdania i staram się bez uprzedzeń podchodzić do auta. To nie jest przedłużenie części ciała czy członek rodziny :)
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-01, 11:26   

Krzysiek_92 napisał/a:
Park prasowy jeśli chodzi o leciwe modele jest ograniczony.


Leciwe? Wersja z benzyną i 4x2 nie musi być zaraz leciwa. Z resztą zgadzam się z Panem w brodzie:
https://www.youtube.com/watch?v=sPpSLr1KQDA
 
     
Krzysiek_92

Marka: Renault
Model: Kangoo
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2017-02-03, 17:30   

7 lat na rynku przy obecnym przemiale aut jest dość spory ;-)
Jednak jeśli dobrze się auto sprzedaje, nie ma wielkich wad to nie ma sensu na siłę poprawiać
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-03, 21:26   Re: Dacia Duster test

Krzysiek_92 napisał/a:
-zdolności terenowe są genialne jak na tę klasę pojazdu. 1300 kg, moment ponad 250 Nm,


Krzychu,
Test fajny. Gratuluję. Mam drobne uwagi, wynikające z czteroletniej eksploatacji: w dowodzie mojej Rumunki jest 1387 kg i 240 Nm - czyżby w 2016/17 obniżyli wagę i podnieśli moment (tak faktycznie wpisano do cennika 2017)? Niestety, moc 110 KM, którą opisujesz, mam wrażenie, pozytywnie, jest zbyt mała w górach i na autostradach (z mojego doświadczenia). Wystarcza w codziennej eksploatacji na trasie dom-praca i przy zwykłej jeździe po szosach czy polnych drogach.
Duże prędkości nie są żywiołem Dustera nie tylko z powodu hałasu (po wytłumieniu, które zrobiłem nie jest najgorzej nawet przy 130, ale cudów nie ma) - tu kłania się nie tylko sylwetka, wysokie zawieszenie i niezdejmowalne, niefunkcjonalne relingi, ale także zawieszenie o dużym skoku i chyba dość miękkie (kołysze na boki przy bocznym wietrze podczas wyjeżdżania zza ciężarówek). Wydaje mi się, że Duster, którego testowałeś jest lepiej wytłumiony niż mój z 2012 oryginalnie...
W mieście w 6 l/100 km nie da się zmieścić. Na trasie trudno zejść poniżej 6 - chyba, że jedziesz ok. 80-90 km. Na autostradzie trzeba raczej liczyć się z wynikiem 8-8,5 l/100 przy prędkościach 130-140 km/h.
_________________
Piotrek
 
     
Krzysiek_92

Marka: Renault
Model: Kangoo
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2017-02-05, 13:55   

Polift ma 109 KM i 260 Nm, tak wynika z danych technicznych :)

Spalanie z miasta to oczywiście rzecz indywidualna. Ja takie wyniki jak podałem uzyskałem bez problemu jeżdżąc po Krakowie: dystans ok 100 km przy średniej prędkości 28 km/h.
Wynik z autostrady był na podobnym dystansie w bezwietrzną pogodę.
Co do gór i bardziej załadowanego auto niestety się nie wypowiem, bo nie miałem okazji tak jeździć :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10