Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
100tyś km z Dusterkiem...
Autor Wiadomość
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2016-07-13, 09:39   100tyś km z Dusterkiem...

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie 100tyś km z moim Dusterkiem ;-)



Miałem podsumowanie zrobić zaraz po przekroczeniu 100tys ale forum było nieczynne i tak się nazbierało, że dzisiaj mam już 104tys na liczniku :mrgreen:
No ale zacznijmy podsumowanie:
Autko zakupione w salonie w Szczecinie i odebrane 24 lipca 2012 roku. Także do dziś razem z Dusterkiem minęły prawie 4 lata.
Miałem wykupioną gwarancję na 5 lat lub 100tyś, jak widać to drugie nastąpiło szybciej :-P
Co w tym czasie się działo z Dusterkiem? Otóż chyba zaskoczę sceptyków tego modelu, bo przez te 100tys km nie miałem żadnej awarii która unieruchomiłaby autko.
W serwisie jeżeli chodzi o naprawy to byłem dwa razy, dosłownie dwa razy, raz przyczyną był bujający się fotel (zgłosiłem przy okazji przeglądu) i wymieniono mi stelaż fotela. Druga usterka była trochę poważniejsza, otóż padły mi wycieraczki, okazało się, że pękło ramie łączące wycieraczki. Musiałem trochę poczekać na część ale w tym czasie autkiem jeździłem bo akurat nie było deszczowych dni :-P
I to by było na tyle z usterek.
Miałem jedną parkingową stłuczkę i była naprawiana w ASO.
Z innych rzeczy co robiłem w autku:
- Zainstalowałem instalację LPG firmy LPGTECH przy przebiegu 18tyś km, do dziś dnia jeździ bezawaryjnie i nie ma żadnych problemów.
- Przeglądy regularnie co 20tyś km. Robione w ASO z zakupem części w znanym tutaj sklepie. Ostatnią wymianę oleju i filtrów przy 100tyś z racji, że mi się gwarancja skończyła robiłem już sam (fajnie, bardzo lubię coś sam przy autku zrobić ;-) a mam w końcu i miejsce i okazję ku temu )
Mimo przebiegu, w aucie nie miałem wymienianych jeszcze nawet klocków, są jeszcze w bardzo dobrym stanie, możliwe dlatego, że 90% mojej jazdy jest w trasie, mało jeżdżę po mieście.
Zawieszenie w bardzo dobrym stanie po ostatnim przeglądzie rejestracyjnym. Brak oznak rdzy i tym podobnych. Autko chodzi naprawdę bardzo dobrze.
To chyba tyle jeżeli chodzi o takie krótkie podsumowanie.
Pewnie ktoś zapyta czy kupiłbym jeszcze raz to autko. Tak, zdecydowanie tak, nie żałuje tej decyzji, 4 lata spokoju, brak awarii i mam nadzieję, że tak jeszcze przynajmniej na jakiś czas zostanie.
Teraz zbliżam się już do wymiany rozrządu, już zamówiony i pewnie za jakiś czas może przy 120tyś do wymiany pójdą klocki i tarcze (nie będę tego rozdzielać).
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-07-13, 12:37   

Czyli tak post factum można stwierdzić, że w Twoim przypadku ta przedłużona gwarancja była zupełnie zbędna :mrgreen: .

Oby Twoj Dusterek równie dobrze spisywał się przez następne 4lata/100tys. km :-D .

Pięknie dziekujemy za tę bardzo fajną relację :-) ... i liczymy też na jakąś równie obszerną wypowiedź po przebiegu ok. 120kkm, kiedy to bedzie już po wymianie rozrządu oraz (może) klocków i tarcz ham., ale przede wszystkim kiedy to już będzie zaliczone 100kkm jazdy na LPG :-) ...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-07-13, 13:48   

DD napisał/a:
... i liczymy też na jakąś równie obszerną wypowiedź po przebiegu ok. 120kkm, kiedy to bedzie już po wymianie rozrządu oraz (może) klocków i tarcz ham., ale przede wszystkim kiedy to już będzie zaliczone 100kkm jazdy na LPG :-) ...


Coś na pewno napiszę.
Jak na razie odpukać, na gazie pracuje bardzo dobrze, nie zauważyłem też aby brał olej, nie dolewam między wymianami ani grama.
Chociaż pewnie zacznie się coś z gazem dziać, bo z tego co wiem to wtryskiwacze gazowe długo nie wytrzymują właśnie tak około 80-100tyś km, no ale zobaczymy jak to będzie.
To jaką oszczędność generuje mi LPG to może od czasu do czasu narazić mnie na koszty :mrgreen:
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-05, 20:30   

No tak jak obiecałem napiszę teraz podsumowanie po 100tyś km na LPG.

Instalację założyłem przy przebiegu 18tyś km i jest to instalacja polskiej firmy LPGTECH z wtryskami Barracuda.
W tej chwili autko dobija to 120tyś km czyli lekko przekroczone 100tyś na LPG :mrgreen:
Cóż mogę napisać, instalacja spisuje się bez zarzutu, nie mam kompletnie z nią żadnych problemów, co 20tyś wymieniam filtry fazy ciekłej i lotnej, sprawdzam (sam) ustawienia i prawidłowe działanie komputerkiem i oryginalnym softem.
No i tyle, nuda nic się nie dzieje :mrgreen:
W zasadzie nawet nie wiem kiedy na gaz się przełącza.
Spalanie to około 8-9 litrów w trasie i około 10 litrów w jeździe mieszanej, (po mieście typowo to rzadko jeżdżę także spalania nie podam ;-) )
Jakby ktoś coś chciał jeszcze wiedzieć to piszczcie, pytajcie.
Mam nadzieję, że ta instalacja jeszcze trochę podziała, ciekaw jestem jak długo wytrzyma listwa wtryskowa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11