Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Dustera 4x4
Autor Wiadomość
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-14, 18:50   

Dobry warsztat i osoba montująca+nasze sugestie jak instalacja ma być dołożona=bezproblemowa jazda przez grube tysiące km.Fiatem Pandą już 700 000 tysi pęka,ale dobry chłopak zakładał choć serwis dziadowski i wszystko śmiga.
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-21, 01:56   

Rok temu miałem pomysł, by kupić auto z tym silnikiem i zamontować w nim instalację gazową. Dzwoniłem do mechaników i gazowników w różnych ASO Dacii. Większość odradzała instalację LPG do tego silnika. Jeden straszył zniszczeniem silnika, inni kosztami regulacji luzów zaworowych wysokości ok. 2000 zł lub więcej.

Na początku 2016 roku pisałem też w tej sprawie do kilku dealerów Dacii. Tylko jeden oferował sprzedaż Dustera z silnikiem 1,6 16V SCe 115 KM (H4M) z instalacją gazową zamontowaną w zaprzyjaźnionym zakładzie, zastrzegając, że po 40 tys. km muszę zrobić regulację luzów zaworowych. Pytałem dealera Dacii, ile to może kosztować - wg niego obowiązkowa regulacja luzów zaworowych po 40 tys. km będzie kosztować 800 zł plus ewentualna wymiana kilku szklanek (jeśli okaże się konieczna). Koszt jednej szklanki ok. 100 zł. Prosiłem też o telefon do tego gazownika, ale wówczas kontakt się urwał.

Wygląda na to, że brak hydraulicznej regulacji luzów zaworowych w tym silniku i trudny dostęp do ręcznej ich regulacji sprawia, że ten silnik nie bardzo nadaje się do LPG. Nb. producent instalacji gazowych, firma Prins, umieściła ten silnik na liście silników nie nadających się do zamontowania instalacji LPG.

Listę silników nie tolerujących LPG można znaleźć tutaj:

http://www.auto-swiat.pl/...eruja-lpg/t7vlf

Silnik nowego Dustera 1,6 16V SCe 115 KM jest tam wymieniony jako silnik Nissana Quasqai z oznaczeniem HR16DE.

Dopiero od września 2016 można znów w salonie zamówić nowego Dustera z fabryczną instalacją gazową (z silnikiem SCe 115 S&S LPG). Podobno wzmocniono w tym silniku gniazda zaworowe, dostosowując go do LPG.
_________________
Pozdrawiam -
Ostatnio zmieniony przez mroczny-kosiarz 2017-02-24, 11:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-01-21, 19:53   

Tego się bałem, ale przyznam szczerze, że na początku założenie było że Dusterek zostanie zagazowany, ale jak tak czytam o gazie do mojej Rumunki i patrze na nią przez okno to się tak jakoś rozczulam i w sumie się z tym pogodzilem i nie wiem czy mogłbym jej to zrobić :-D :mrgreen: ;)
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-01-30, 20:46   

Jest kilka osób co do SCE zamontowali LPG.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-01-31, 16:00   

Też tak właśnie słyszałem. Nawet od pewnej Pani z serwisu w salonie Dacii. Ale nie miała zbyt pochlebnej opinii co do instalacji LPG w tym silniku. Wspominała o kliencie, który przy LPG w tym silniku montowanym w serwisie salonu był bardzo częstym gościem... przy tym koszty serwisu instalacji LPG w tym konkretnym silniku są dosyć wysokie... ale jak jest rzeczywiscie- nie wiem...
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-01, 10:22   

Najwięksy koszt to ewentualna regulacja zaworów w 1.6 sce wynosi 1500-2000 złotych w ASO - wyjęcie silnika, wymiana szklanek. Na razie nie ma wieści, by ktoś już miał regulowane zawory w tym silniku.
 
     
crs235

Marka: Skoda
Model: Octavia
Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-02-02, 22:22   

Cześć,
w tej sprawie spytałem Dacii wprost o gaz i silnik 1.6SCe HR16DE, oto odpowiedź:
Cytat:
Odpowiadając na Pańskie zapytanie, odnośnie regulacji zaworów w samochodach koncernu Renault uprzejmie informuję, że nie dysponujemy takimi informacjami - Obsługą serwisową i zagadnieniami technicznymi zajmują się Autoryzowani Partnerzy Renault dysponujący wykwalifikowanym personelem, mającym do dyspozycji Służby Techniczne Renault Polska.

Oczywiście jak spytałem o to samo w salonie, sprzedawca zarzekał się że absolutnie nie ma z tymi silnikami problemu, heh.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-02-06, 12:03   

[/quote]
Oczywiście jak spytałem o to samo w salonie, sprzedawca zarzekał się że absolutnie nie ma z tymi silnikami problemu, heh.[/quote]

Dla sprzedawcy nie ma żadnego problemu, jak kupowałem swojego używanego w komisie przy salonie Dacii, i spytałem z ciekawości o gaz to sprzedawca też się zarzekał, że da się gaz bezproblemowo założyć i później tylko tankować gaz i tanio jeździć, ale jak zapytałem pani z serwisu, która siedziała kilka metrów dalej to się okazało, że gaz w tym silniku to loteria...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11