Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spalanie paliwa w Dusterze
Autor Wiadomość
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-26, 19:18   

Metoda jaka opisał WM jest chyba najpewniejsza. Tankujesz pod korek, odczytujesz sam kilometry, dzielisz i tu odstępstwa mogą być jedynie delikatne (związane z tym,że nie dolejesz idealnie do tego samego poziomu co poprzednio) Jak na razie spalaniem się nie przejmuję, bo mam poważniejszy problem opisanym w innym poście :(
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-07, 08:57   

1.6 SCe, jeszcze docierany, mamy teraz mrozy, a ja mam do pracy dosłownie z 5 km więc ledwo się rozgrzeje i średnia wyszła mi 9,4l. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się mniej, co prawda ECO nie włączam, a w mrozie S&S nie działa, ale stosowałem się do eko-niańki, czyli strzałek. Nadzieja w tym, że jak się ociepli i dotrę silnik to zejdę poniżej 9l.
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-02-07, 10:32   

myślę, że spokojnie zejdziesz poniżej 9L. Ja mam nieco dłuższa drogę do pracy, bo około 20-25km ale cała trasa przez miasto (kraków) w czasie gdy wszyscy jadą do pracy, więc korki do świateł nieuniknione, i przyznam szczerze, ze bałem się na początku że poniżej 9 nie zejdę, a okazało się że 9,2 to najwięcej ile mi pokazało, ale generalnie oscyluje w granicach, 8,7 do 9,0 i to jest bardzo zadowalające w zimowych warunkach:) Czekam z niecierpliwością jakie wyniki będą w lecie:)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-07, 21:57   

Piszecie interesujące rzeczy o spalaniu w Dusterze 1,6 115 KM. Wydaje mi się, że spalanie na poziomie 9 l/100 km w mieście zimą to całkiem dobry wynik. Bardzom ciekaw faktycznego spalania tego modelu, bo cenowo wygląda znakomicie.
1,5 dCi 110 KM spala mi średnio 6,5-7 l/100 km; oczywiście na autostradzie znacznie więcej, zimą na dojazdach do pracy (17 km, większość poza miastem) też nie schodzi poniżej 7 l/100 km.
_________________
Piotrek
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-02-07, 22:06   

Generalnie opieram się na wskazaniach komputera, muszę usiąść i policzyć rzeczywiste spalanie bo każde tankowanie notuj wraz z ilością kilometrów. 5usterem jeżdżę dopiero od końca 2016 roku, ale wszystko skrzętnie notuje żeby wiedzieć co i kiedy było robione:) gdzieś wyczytałem, możliwe że nawet na dusterklub.pl, że wskazanie komputera jest nieco zawyzone w stosunku do rzeczywistosci.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-08, 00:23   

szymekBOB napisał/a:
Generalnie opieram się na wskazaniach komputera, muszę usiąść i policzyć rzeczywiste spalanie (...) gdzieś wyczytałem, możliwe że nawet na dusterklub.pl, że wskazanie komputera jest nieco zawyzone w stosunku do rzeczywistosci.


No to policz, Kolego, i podaj. Bardzom ciekaw.
Moje auto podaje nieco wyższe od rzeczywistego spalanie podczas jazdy codziennej - czyli krótkie dystanse, trochę miasta, trochę trasy. W trasie, czyli ciągłej jeździe na dłuższym dystansie, wskazania komputera zbliżają się do tych z tankowania.
_________________
Piotrek
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-08, 08:10   

Ja komputera, który pokazuje spalanie nie mam więc jeżdżę aż będzie rezerwa i od razu na stację. Przy tankowaniu zeruję licznik, tankuję do pierwszego odbicia i dzielę to co wlałem przez kilometry, a te przez 100. Problem polega na tym, że poprzednio weszło 40l, a teraz 42,5l... a nie przejechałem od zaświecenia się rezerwy więcej niż 5km... Dlatego trudno jest mi stwierdzić jakie jest odchylenie od obliczonej wartości
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-08, 08:14   

Maniak napisał/a:
Ja komputera, który pokazuje spalanie nie mam więc jeżdżę aż będzie rezerwa i od razu na stację. Przy tankowaniu zeruję licznik, tankuję do pierwszego odbicia i dzielę to co wlałem przez kilometry, a te przez 100. Problem polega na tym, że poprzednio weszło 40l, a teraz 42,5l... a nie przejechałem od zaświecenia się rezerwy więcej niż 5km... Dlatego trudno jest mi stwierdzić jakie jest odchylenie od obliczonej wartości


Jak będziesz te dane sprawdzał przez powiedzmy 10 tys. km to może nie będziesz wiedział ile Twoje auto pali, ale będziesz wiedział za ile zapłaciłeś ;-) Średnia będzie wtedy wiarygodna. Ja mam dane z prawie 100 tys. km, a zatem są już na pewno wiarygodne, niezależnie od tego, jak/kiedy "odbijają" pistolety na stacjach.
_________________
Piotrek
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-02-09, 14:16   

piku napisał/a:
szymekBOB napisał/a:
Generalnie opieram się na wskazaniach komputera, muszę usiąść i policzyć rzeczywiste spalanie (...) gdzieś wyczytałem, możliwe że nawet na dusterklub.pl, że wskazanie komputera jest nieco zawyzone w stosunku do rzeczywistosci.


No to policz, Kolego, i podaj. Bardzom ciekaw.
Moje auto podaje nieco wyższe od rzeczywistego spalanie podczas jazdy codziennej - czyli krótkie dystanse, trochę miasta, trochę trasy. W trasie, czyli ciągłej jeździe na dłuższym dystansie, wskazania komputera zbliżają się do tych z tankowania.


nie miałem wiele tankowań, więc nie można mówić o wielkiej dokładności, ale po policzeniu wszystkiego, średnio komputer u mnie pokazuje o 0,2L wiecej przy wskazaniach spalania na 100km niż wychodzi z wyliczeń
Ostatnio zmieniony przez szymekBOB 2017-02-10, 06:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-09, 21:50   

szymekBOB napisał/a:

nie miałem wiele tankowań, więc nie można mówić o wielkiej dokładności, ale po policzeniu wszystkiego, średnio komputer u mnie pokazuje 0,2L przy wskazaniach spalania na 100km


To rzeczywiście niedużo... ;-)
U mnie spalanie wynosi ok. 6 l/100 km.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-02-10, 06:39   

Trafna uwaga mrocznyKosiarz, pisałem na przerwie w pracy i chyba głodny byłem bo 'zjadłem' fragment wypowiedzi ;) już to wyedytowałem żeby miało to ręce i nogi i wszystkie inne znamiona sensowności :)
 
     
Zywiec


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 346
Wysłany: 2017-02-28, 10:37   

Czy ktoś z was, szacowni posiadacze szrotów spod znaku otwieracza do piwa ;-) , sprawdzał zużycie paliwa jadąc z "tempomatem" i bez tego ustrojstwa?? W poprzedniej Drakuli nie miałem "tempomatu", teraz dorobiłem się Drakuli z "tempomatem" i... wniosek jest zaskakujący. Daćka z "tempomatem" pali o wiele mniej, przynajmniej wg. komputera niż jadąc bez "tempomatu" (trasy na drogach klasy S, autostrady i DK), jeszcze muszę doprecyzować o ile mniej, jak będę miał te dane to się nimi podzielę. Dla mnie jest to zaskakujące bo mam drugi samochód z "tempomatem" i tam jest odwrotna sytuacja, bez "tempomatu" spalanie spada na "tempomacie" jest wyższe.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-28, 11:18   

Żywiec napisał/a:
zużycie paliwa jadąc z "tempomatem" i bez tego ustrojstwa?? W poprzedniej Drakuli nie miałem "tempomatu", teraz dorobiłem się Drakuli z "tempomatem" i... wniosek jest zaskakujący. Daćka z "tempomatem" pali o wiele mniej, przynajmniej wg. komputera .


Otóż trzeba to sprawdzić z tankowań, bo komputery pokazują różnie.
_________________
Piotrek
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2017-03-01, 11:39   

No właśnie tez jestem ciekaw jak się ma sprawa z tempomatem...
Generalnie nie bardzo mam gdzie jeździć z tym ustrojstwem, bo najwięcej jeżdżę po mieście, ale ostatnio miałem okazję włączyć tempomat na odcinku ok 15 km na obwodnicy Krakowa (od węzła zakopiańskiego do modlniczki) i z powrotem. Wydaje mi się, że spalanie może być niższe podczas użycia tempomatu, ze względu na jednostajność prędkości, brak hamowania i przyspieszania, są wtedy w miarę jednostajne obroty na silniku (poza zwiększaniem obrotów przy podjazdach w górę).
W moim przypadku wjeżdżając na obwodnicę miałem spalanie 8,3l/100km (wskazanie komputera) a wyjeżdżając gdy wracałem już miałem 7,8l/100km. Tempomat ustawiony na prędkość 100 km/h.
Nie mam punktu odniesienia jak bardzo spalanie by spadło przy tej samej trasie i takich samych warunkach drogowych gdybym to ja operował pedałem gazu.
Ważną rzeczą do ustalenia czy jazda z tempomatem jest oszczędniejsza czy nie, jest też styl jazdy kierowcy. Gwałtowne, szybkie przyspieszanie na krótkim odcinku więcej paliwa zużywa niż jednostajne nabieranie prędkości na dłuższym odcinku.
I tu się też rodzi pytanie, czy da się oszczędniej operować gazem niż tempomat?
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-03-01, 14:18   

Aby faktycznie porównać spalanie zostaje tylko litrażowanie.Komputer pokazuje mniejsze spalanie na tempomacie,lecz wiąże się to min.ze stałym uchyleniem przepustnicy,braku pracy sprzęgła czy hamulca.Ale muszę przyznać,że jadąc taką samą trasę na tempomacie oszczędziłem na ponad 200 km niecałe 3 litry.Czyli coś na rzeczy jest.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11