Dacia Duster Klub Polska Strona Główna Dacia Duster Klub Polska
Klub miłośników Dacii Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie u dealera
Autor Wiadomość
adammadry 

Marka: Dacia
Model: Duster
Wysłany: 2016-12-31, 16:53   

przemekadv napisał/a:
Dzięki olo za odp. Mój leasingodawca pobiera opłatę 200 zł za ubezpieczenie nie pochodzące od niego.
Brałeś auto w leasing?

Prawie każdy pobiera taką opłatę, chociaż ostatnio w jednej firmie leasingowej robiłem klientowi nowe auto i klient dostał promocję, nie pobierali opłaty.
To jest jakiś koszt, ale jeśli własne ubezpieczenie jest dużo tańsze to warto zapłacić te 200 zł

Ubezpieczenia ostatnio ostro idą w górę. Składki typu 2 % to już sprawa dawno nieaktualna. Teraz średnia do jest 3-4% za auto nowe i 5% oraz więcej za używane.

Co do leasingu - polecam dokładnie się zastanowić zanim się weźmie leasingu przez salon - Pułapki leasingu fabrycznego na stronie kalkulator-leasingowy.pl
Ostatnio zmieniony przez adammadry 2017-08-31, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

olo 
olo

Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wysłany: 2016-12-31, 17:18   

"Prawie"robi różnicę.Żaden ze znanych mi brokerów nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.Zarabia na pakietach,upustach,ilości sprzedanych polis i innych grantach otrzymanych od firm ubezpieczeniowych.Co do leasingu częściowo się zgodzę-następny samochód biorę w najem.Nikt nie narzuca mi leasingodawcy to ja decyduję czy biorę u dealera,czy gdzie indziej.Co do firm gdzie pracownik przyjedzie do domu to nie dla mnie,jest to taka iluzja dbania o klienta.Mimo wszystko dzięki za nowe info.Mały edit.Leasingodawcy faktycznie różne dziwne opłaty odpisują.

adammadry 

Wysłany: 2017-01-29, 23:37   

Nie mówiłem o brokerach tylko o firmach leasingowych. Mam przed sobą warunki 10 firm leasingowych i każda pobiera opłatę za ubezpieczenie obce.
Co do narzucania - a powiesz o sytuacji gdzie dealer mówi do klienta, albo bierze pan leasingu w firmie leasingowej X albo nie sprzedam panu auta, chyba że cena pójdzie w górę o 20 tys zł.

olo 
olo

Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wysłany: 2017-01-30, 09:08   

Powiem krótko:strata dealera,pismo do centrali Renault Polska i UOiKK.Podobnie teraz myślę o zapisach dot.ubezpieczeń,chociaż z drugiej strony to ubezpieczenie typu direct to w większości późniejsze problemy z wypłatą odszkodowania.

adammadry 

Wysłany: 2017-05-04, 20:15   

olo napisał/a:
Powiem krótko:strata dealera,pismo do centrali Renault Polska i UOiKK.Podobnie teraz myślę o zapisach dot.ubezpieczeń,chociaż z drugiej strony to ubezpieczenie typu direct to w większości późniejsze problemy z wypłatą odszkodowania.

W przypadku firmy-Klienta w grę żaden UOKIK nie wchodzi a dealer też się wytłumaczy, że promocja była pakietem usług wiązanych "dostaniesz taniej telefon jak weźmiesz droższy abonament".

Rekin

Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wysłany: 2017-08-16, 07:07   

Ja bym na Twoim miejscu skorzystał z innej opcji. Są przecież porównywarki, gdzie możesz sobie szybko sprawdzić, gdzie ubezpieczenie wyjdzie Cię najkorzystniej. Wejdź sobie np. na https://direct.money.pl/ubezpieczenieauta/ i zobacz. Ja tak załatwiłem ubezpieczenie dla siebie i wyszło sporo taniej, niż jakbym decydował się na konkretną firmę ubezpieczeniową.

Odpowiedz do tematu