Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja serwisowa 2017.
Autor Wiadomość
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-05-24, 23:35   Akcja serwisowa 2017.

Miałem dziś odebrać swojego Dustera, a tu na kilka godzin przed wizytą w salonie dostałem telefonicznie informację, że wydawanie nowo zakupionych samochodów zostało wstrzymane. OTS czerwony czyli akcja związana z bezpieczeństwem jazdy. Mają też być wzywani do serwisu właściciele już wydanych samochodów. Nie mam informacji czego konkretnie dotyczy sprawa, salon nie był w stanie tego określić.
Faktura zapłacona, auto zarejestrowane i ubezpieczone, a tu taki przypadek.
 
     
Wasky

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-05-26, 10:07   

Co to tej akcji to prawdopodobnie chodzi o defekt przełączników zespolonych, które mają wpływ na funkcjonowanie m.in klaksonu w samochodzie. Ale nikt nic więcej nie chce powiedzieć, Renault odsyła po szczegóły do dealera a oni mówią że nie mają jeszcze konkretnych wytycznych.
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-05-27, 17:30   

To jakieś kpiny z klientów. Wydawanie samochodów zablokowane, zgłoszenia akcji w UOKiK brak. Dealer nic nie wie, ten klakson to bardziej na odczepnego... Mój samochód stoi na placu u dealera, a powinien u mnie w garażu. Kto usunie ptasie kupy z karoserii? Kto pokryje szkody wyrządzone na lakierze? Jak długo jeszcze? Z Dokkerem zdarzyło się, że przez dwa miesiące nie wydawali.
Powinienem zażądać zadośćuczynienia za brak możliwości korzystania z towaru, za który zapłaciłem. Ja się wywiązałem, a Renault-Dacia nie.
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-05-29, 13:47   

Kpin ciąg dalszy. Nikt nic nie wie. Samochód został dzisiaj zabrany od sprzedawcy do autoryzowanego dealera w Łodzi (twierdzą, że tam jeszcze nie dojechał). Renault Polska nie ogłaszało żadnej akcji serwisowej dla mojego samochodu, sprawdzali po numerze VIN. Komputer się pomylił czy ktoś w systemie namieszał?
Na jakiej podstawie serwis ma coś poprawić czy sprawdzić skoro sam nie posiada informacji o co chodzi?
Takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem.
 
     
lisek400

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-05-29, 19:30   

widziałeś samochód? Może komuś zależało mocno na szybkiej dostawie, lub spadł z lawety i trzeba naprawić to. Ja bym sprawdził przy odbiorze miernikiem samochód
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-05-29, 20:49   

Oglądałem dwa tygodnie temu przez kilka kolejnych dni, w zeszłym tygodniu w środę (lało cały dzień), w czwartek i sobotę. Nie widać było żadnych uszkodzeń. Stał cały czas w tym samym miejscu na placu. trwało to kilka dni dłużej ze względu na montaż haka holowniczego (podobno nie mieli wiązki 13-to pinowej).
Dzisiaj pojechałem około południa do sprzedawcy zapytać co się dzieje i już auta nie było. Więc zacząłem wypytywać w Ranault Polska i Jaszpol Łódź, dokąd go zabrano, co się dzieje. O żadnej akcji serwisowej nikt nie wspomniał. Ok 17 tej zadzwonił handlowiec z firmy, w której kupiłem samochód z informacją, że auto jutro najdalej w środę rano będzie spowrotem w Kutnie.
Istna kołomyja.
Z drugiej strony nie tylko mnie nie wydano samochodu.
Zobaczymy jak Renault Polska i sprzedawca zachowa się po tym incydencie.
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-05-30, 13:34   

Sprawa wyjaśniona, a samochód już u mnie w garażu.
Serwisy dostały informację o akcji serwisowej z kodem OTS czerwony, ale nie otrzymały wytycznych co należy sprawdzić. Zatem całą sprawę anulowano. Tak wynika z informacji uzyskanej dziś u dealera.
Samochód został mi wydany już bez żadnych przeszkód.
 
     
Wasky

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-05-30, 14:10   

No to super że Ci się udało, ja wczoraj widziałem swój na placu ale nie mam żadnej informacji że akcje odwołano.
 
     
Paweł S

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 34
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-01, 23:09   

Witam wszystkich,
Mam podobny problem z odbiorem swojego Dustera za którego juz zapłaciłem, dzisiaj około 18:00 dostałem telefon od handlowca z warszawskiego salonu który poinformował mnie o wstrzymaniu wydawania nowych aut, co ciekawe nie podając przy tym żadnych konkretnych informacji jedynie ze jest problem z klaksonem, dodano jedynie ze więcej informacji otrzymam w dniu jutrzejszym po tym jak Renault podejmie decyzje ... 😡
 
     
prolongatum2004

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-02, 10:25   

Witam wszystkich.
Dokładnie ta sama sytuacja zamówiłem mojego dustera w styczniu termin był do końca maja, auto w salonie pojawiło się 2 tyg temu.
Niestety do dnia dzisiejszego Duster stoi opłacony zarejestrowany w salonie. :evil: jestem mega niezadowolony z takiego obrotu sprawy 4,5 miesiąca oczekiwania i samochód teoretycznie mam. W salonie również szczątkowe informacje i brak konkretnego terminu odbioru. Auto zamówione w Warszawie
 
     
Wasky

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-06-02, 16:04   

No ja załatwiałem papiery 23.05, odbiór miał być 25.05. godzina ustalona a 24.05 telefon że nie dadzą. Nigdzie żadnych informacji, UOKIK milczy, na infolinii mogą jedynie sprawdzić że dany VIN jest na liście serwisowej. Dziś dostałem info od dealera w Katowicach że prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca będzie auto. A jak wyjdzie zobaczymy.
 
     
prolongatum2004

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-02, 19:02   

No to nie pocieszyłeś kolego... dziś mój dealer miał dać znać co dalej, ale cisza,czyli pewnie nic dobrego nie ma do przekazania. Zrobili nową kierownicę i od razu im nie wyszla,dobrze, ze tylko to zmieniali, albo sprawa ma drugie dno o którym nie mówia. Myślicie, że Renault się "poczuje" i da jakiś dobry gratis,za ten incydent?
 
     
Paweł S

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 34
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-02, 22:40   

Niestety i ja nie do czekałem się na informacje co dalej, mimo zapewnień że je otrzymam ... :evil:
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-03, 10:22   

Może to skutek wirusa, który zaatakował również Dacię.
 
     
lisek400

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-06-03, 19:30   

A moze niech kazdy napisze jaka ma wersje Dustera i jaka data produkcji...
Moj ma przyjsc za 2 tygodnie BS 2x4 1.6 i sie zaczynam zastanawiac, czy tez nie bedzie mial jakies awarii... Date produkcji mam Luty 2017
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11