Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Używany Duster 4x2
Autor Wiadomość
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-12, 17:54   Używany Duster 4x2

Na wstępie pragnę powitać wszystkich klubowiczów i wyrazić nadzieję, że dane mi będzie pojawiać się regularnie ;-) Forum klubowe przewertowałem, dodatkowo ogólne forum Dacii również.

Duster był samochodem, który od dawna zwracał moją uwagę na ulicy i gdzieś pojawiały się myśli "może kiedyś będzie mi dane posiadać swój egzemplarz". I właśnie na takie decyzje nadchodzi dobry moment bo będę się rozstawał z samochodem który dzielnie służył mojej rodzinie przez 9 lat (Honda Jazz). W między czasie staliśmy się posiadaczami działki z dojazdem szutrowym stąd też skierowanie oczu w kierunku aut o charakterystyce SUV.
Jestem osobą pragmatyczną, która oczekuje od przedmiotów przede wszystkim dobrego realizowania zadań do których zostały wytworzone dlatego Duster wydaje się idealnym wyborem.
Plan jest taki aby zakupić jakiś "uszanowany" egzemplarz (pewnie każdy tak chce) z silnikiem 1.6 16V 105km w wersji po lifcie (2013-2014) a później wyposażyć go w instalację LPG. Będę rozglądał się jedynie wśród samochodów krajowych licząc, że trafi się coś co będzie warto kupić. Budżet na sam zakup (bez LPG) przewiduje ok. 27kPLN.
Co do wersji to nie mam szczególnych wymagań, raczej każde wyposażenie będzie miłym zaskoczeniem ;-)

Jak sądzicie realne założenia?
Jakieś ewentualnie podpowiedzi dla nowicjusza w tematyce Dustera?

z góry dziękuję
_________________
marcin_lub
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-05-22, 09:12   

Nie wiem jakie rzeczywiste ceny sprzedaży padają podczas transakcji ale ja mam model 2010 grudzień z pełnym wyposażeniem (w tym 4x4) i wartość AC na 32 000 zł. Może za ok 27k da się kupić poliftówkę ale chyba jakiegoś golasa.. Wydaje mi się, że DD mocno trzyma cenę, a zadbane sztuki tym bardziej.
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-22, 10:33   

dzięki za odpowiedź.
Zgadzam się że Duster trzyma cenę- spodziewałem się, że 3 letni samochód będzie wart 60% ceny wyjściowej, ale tak nie jest. Z mojej perspektywy najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie nowego samochodu w wersji Access z pakietem Komfort (centralny zamek+szyby przód) za ok. 41kPLN, ale to co mnie wstrzymuje to silnik - jeżeli byłby poprzedni motor z Renault to raczej bym sie nie zastanawiał. Zależy mi na montażu gazu i z tego co można się dowiedzieć to silnik Nissana jest trudniejszy we współpracy.
Wolałbym kupić samochód do tej pory użytkowany na benzynie i dopiero założyć instalację, ale jak będzie posucha to rozważę inne rozwiązania.
Macie jakieś spostrzeżenia odnośnie tego ogłoszenia?
https://www.otomoto.pl/of...html#9d232afcb1
_________________
marcin_lub
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-05-22, 20:24   

marcin_lub napisał/a:
Duster trzyma cenę- spodziewałem się, że 3 letni samochód będzie wart 60% ceny wyjściowej (...) Macie jakieś spostrzeżenia odnośnie tego ogłoszenia?
https://www.otomoto.pl/of...html#9d232afcb1


Zaskakująco wysoka cena, jak na ten wiek i przebieg. Zapytaj o fakturę zakupu i inne podstawowe dokumenty. To bardzo podstawowy model z radiem i LPG (jeśli nie jest tylko w opisie, jak inne "dodatki" z opisu) jako dodatkiem; nie ma nawet klimy ani dzielonej kanapy tylnej. Fotele przednie są chyba w pokrowcach - były pewnie bardzo zużyte (tak wygląda ze zdjęć). Opis zawiera: alufelgi (nie widać na zdjęciach), czujnik zmierzchu (do czego?); odtwarzacz DVD (gdzie?); światła przeciwmgielne (gdzie? na zdjęciach nie widać). Zatem Duster kosztował może 45 tys., a po czterech latach i 150 tys. km przebiegu ktoś chce sprzedać za 30 tys. zł. To bardzo marna oferta. Wygląda też na lewą (niezgodność opisu ze zdjęciami)
_________________
Piotrek
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-22, 21:20   

Cytat:
Zaskakująco wysoka cena, jak na ten wiek i przebieg.


Niestety to chyba najtańsza oferta auta po lifcie, która pojawiła się w okresie ostatnich 2 tygodni.
Tych nieścisłości w ogłoszeniu jest więcej (choćby silnik, który w 2013r. był z Renault a nie z Nissana) i tu pytanie czy ktoś to zrobił specjalnie (a jak tak to po co), czy po prostu wystawił ofertę kopiując jakieś dane z Internetu i zaznaczając "od czapy" wyposażenie. Dzwoniłem dowiedzieć się więcej, ale rozmowa została odrzucona. Jeżeli miałbym jechać oglądać to na w miarę pewny strzał a nie w ciemno bo kilometrów bardzo dużo i trzeba dzień poświęcić.

Cierpliwie będę się przyglądał ogłoszeniom.
_________________
marcin_lub
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-05-23, 15:26   

BTW sam kupiłem z podobną myślą swój egzemplarz (z przebiegiem 38k).
Założyłem gaz (butla 73l).
Ostatnio wymieniłem konsolę i radyjko na 2din (dotykowe z kamerą cofania) i śmigam zadowolony już 3 rok bezawaryjnie (aktualnie 80k przebiegu).
Czekam na nowy model (2018? większy bagażnik?) to może wymienię bo ten lift jakoś nie zrobił na mnie żadnego wrażenia.
Przy nowym modelu pewnie obecny(stary) model i jego lift poleci z ceną (w końcu.. ku uciesze kupujących).
Powodzenia w szukaniu (nie ma co się spieszyć i kupować na oślep).
Jak się dobrze kupi to posłuży długie lata.
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2017-05-24, 09:24   

dzięki za wsparcie.
Póki co jeździć czym mam, ale wiadomo emocje podpowiadają "szukaj, kupuj i zamknij temat" :mrgreen:
choć też jestem przekonany, że cierpliwość popłaci, tylko trzeba spać z gotówką pod poduszką i w każdej chwili być gotowym na podróż w drugi koniec Polski. :-P
Pytanie odnośnie alternatywnego zakupu - bać się Dustera z instalacją gazową? Bardziej ryzykowny zakup niż sama benzyna +samodzielne założenia LPG, ale jak taka opcja się pojawi to co radzicie?
dzięki
_________________
marcin_lub
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-24, 22:03   

Przez ponad rok okazjonalnie przeglądałem oferty używanych Dusterów z podobnym nastawieniem jak Ty. Interesował mnie ok. 3-letni Duster nadający się do zagazowania. Niestety, mam wrażenie, że ludzie niechętnie pozbywają się Dusterów. W moim mieście oferty miały zbyt wygórowane ceny jak na używany samochód (w mojej ocenie bardziej już opłacało mi się kupić samochód nowy). Z kolei mam złe doświadczenia z jazdą do innego miasta, by obejrzeć samochód wystawiony do sprzedaży - niepotrzebnie traciłem tylko dużo czasu (na miejscu wystarczyła minuta oglądania, by stwierdzić, że nie chcę takiego samochodu).

Biorąc pod uwagę, że nie umiałbym sam (bez pomocy mechanika) ocenić prawidłowo stanu używanego samochodu, a w moim mieście wybór był niewielki i ceny wydawały mi się nazbyt wygórowane, ostatecznie zdecydowałem się poczekać i zaoszczędzić na nowy samochód. Dziś oceniam, że to była dobra decyzja.

Zapewne dziś zainteresowałbym się nowym Dusterem z silnikiem SCE i z fabrycznym LPG. Dopytywałbym jednak dealera, jak rozwiązano w nim problem z regulacją luzów zaworowych (podobno wzmocniono w tym silniku gniazda zaworowe, dostosowując go do LPG).

Sprawdziłbym też w kalkulatorze Dacii wysokość miesięcznej raty za wybranego Dustera przy założeniu, że wpłata własna wyniosłaby 30 tys.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-11, 20:49   

Trochę mnie nie było, ale w temacie poszukiwania Dustera działo się sporo – codzienne przeglądanie ogłoszeń było nawykiem bo robiłem to od połowy kwietnia.
Pewnego wieczora – pach, pojawił się Duster z 2014r., silnik 1.6 16v, z fabrycznym LPG, przebieg niecałe 60tyś, wersja Access, ale z elektryką przednich szyb i centralnym zamkiem. Następnego dnia, szybki telefon i umówienie się na kolejny dzień rano (do przejechania ponad 400km).
Wyjazd 4 rano, brat zaangażowany w transport i pomoc. Samochód sprzedawany przez pierwszego właściciela. Pierwsze wrażenie….masakra. Auto bardzo brudne, środek brudny, sporo różnych rysek i brak przekonania co się okaże jak samochód się umyje. Jazda próbna ok. ale jak podniosłem maskę to oczom moim ukazała się cała brudna komora silnika, i taśmą „silver tape” oklejona rura dolotu powietrza, która dopełniła oceny całościowej. Po konsultacji stwierdziłem, że odpuszczam – za duże ryzyko, samochód kupuję dla siebie a nie do spekulacji z zamiarem dalszej odsprzedaży.
Sprzedający też raczej nie był skłonny do wielkich ustępstw cenowych (choć prawdę mówiąc nie proponowałem jakiejkolwiek ceny) bo to był w zasadzie drugi dzień trwania ogłoszenia.
Wróciłem do domu, dzień w plecy…. Znowu przeglądałem ogłoszenia i monitorowałem rynek. Po kilku dniach cena tego Dustera trochę została obniżona, później znowu i finalnie było już 2tyś taniej niż cena pierwotna. Spokojna, chłodna analiza i ocena, że jeżeli sprzedający jeszcze trochę odpuści to może warto bo de facto to poza uchybieniami wizualnymi było raczej ok. Negocjacje i cena jeszcze urwana o ponad 1tyś, ale z zastrzeżeniem, że Sprzedający zostawia koło zapasowe. Następnego dnia wsiadam w pociąg, zarywam kolejny dzień, ale wracam już swoim Dusterem ;)
Co się okazało – sprzedający zamówił nowego Dustera i za kilka dni ma mieć odbiór, więc potrzebował swojego sprzedać, żeby mieć część na wpłatę. Za auto zapłaciłem cenę, którą mu zaproponował salon do odkupu (widziałem informację z salonu), sądził, że na rynku wtórnym dostanie więcej, ale nie chciało mu się auta posprzątać i w zasadzie na transakcji zyskał tylko koło (czyli 400zł).
Auto posprzątałem (jeszcze czeka mnie pranie tapicerki), umyłem, ryski usunąłem pastą lekko ścierną, komorę silnika wyczyściłem a przewodem powietrza zajmę się w najbliższych dniach.
W drodze powrotnej, dzięki uprzejmości olx kupiłem za 100 zł radio Plug& a następnego dnia już u mnie w mieście oryginalne alufelgi za 900 zł.
Finalnie dzisiaj Duster wygląda tak


Jeździ się bardzo przyjemnie, mechanicznie nie stwierdziłem żadnych usterek i niepokojących objawów. Na dzień dzisiejszy i przejechaniu 700km jestem bardzo zadowolony, choć czeka mnie jeszcze kilka tematów do ogarnięcia.
1. Naprawa/wymiana tej rury dolotu powietrza – okazało się, że spustoszenia w silniku dokonała kuna. Brakuje mi też wygłuszenia maski. Warto to kupić, istotnie poprawia to wyciszenie ? (90 zł)
2. Montaż haka – podjadę do zakładu, żeby zobaczyli bo przeczytałem, że przy Dusterze 4x2 i LPG może być problem związany z brakiem miejsca na jego mocowanie.
3. Zakup i założenie mikrofonu do zestawu głośnomówiącego Plug&
4. Zakup dojazdówki

Dziękuję wszystkim za dobre słowo wyrażone w wątku i wsparcie w poszukiwaniach a szczególnie użytkownikowi PePeL, który spotkał się ze mną i umożliwił poznać auto organoleptycznie i się nim przejechać a także powiedział o swoich spostrzeżeniach i uwagach.
_________________
marcin_lub
Ostatnio zmieniony przez marcin_lub 2017-06-12, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-11, 21:08   

Gratulacje! Niech Ci długo służy.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-06-12, 09:01   

marcin_lub napisał/a:
Brakuje mi też wygłuszenia maski. Warto to kupić, istotnie poprawia to wyciszenie ? (90 zł)


Wygłuszenie maski na pewno warto założyć.
_________________
Piotrek
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-06-13, 22:29   

Serdeczne gratulacje i bezawaryjności. U mnie też koło domu szaleją kuny. Nawet w biały dzień potrafią rozrabiać. Był u mnie kilka godzin synek i zdążyły mu tak pogryźć wygłuszenie pod maską, że kupa kłaków leżała na kolektorze wydechowym. W swoim Dusterze zawiesiłem zgodnie z radą z netu kostkę zapachową do WC. Nie miałem żadnych sensacji do tej pory. Podobno pomaga też zapach psa czyli trochę sierści w jakimś woreczku lub wożenie ;-) czasami czworonoga. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-06-16, 07:15   

"W swoim Dusterze zawiesiłem zgodnie z radą z netu kostkę zapachową do WC." nie jest to jakiś prima aprilis? :)
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
lisek400

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-06-18, 07:21   

Nic tak nie dziala na kuny jak kostka WC :p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12