Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieraczki do Dustera
Autor Wiadomość
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-10-11, 14:23   

Żeby wszstko było w jednym miejscu, podaję poniżej w komplecie długości piór oraz ramion wycieraczek przednich, a także długość piora i ramiernia tylnej. Wszystko pomierzone na Dacii Duster prod. 06.2015.

przód: (L)ewa - pióro 600mm, ramię ok. 51,5cm || (P)rawa - pióro 450mm, ramię ok. 56cm
tył: pióro 350mm, ramię ok. 29cm
.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-10-11, 19:45   

TomQ napisał/a:
Mam już założone 550 kierowca i 500 pasażer (...) jest między nimi około centymetra przerwy

A czy pojawia się "łezka" wody na górnym styku biegu obu ramion? Bo przecież to z jej powodu myślimy o założeniu innych niż oryginalne długości piór wycieraczek i z tego powodu Dacia zmieniła ich długość w ph2.
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-10-11, 20:57   

piku napisał/a:
Zatem można ew. w ph 1 próbować zmienić ramię wycieraczki prawej (np. z rozbitka) na dłuższe (z ph2). Nie wiem, czy to ma sens i na ile jest skomplikowane.
Czy ma sens, to już musi sobie dany właściciel sam rozważyć i odpowiedzieć. Skoro 510mm u mnie (czyli z dłuższym ramieniem) już trochę właziło na tę ww plastikową nakladke, to jest szansa, że uda się wcisnąć 500mm. A jeśli by tak było, to w ph1 po założeniu dłuższego ramienia mogłaby zostać fabryczna długość 500m po stronie pasażera, a sama wycieraczka przesunęłaby sie w prawo robiąc miejsce na znacznie dluższą po stronie kierowcy.

piku napisał/a:
W każdym razie - to kolejna pozytywna zmiana w Dusterze ph2 w stosunku do ph 1.
Ano własnie, z biegiem miesięcy-lat bedziemy odkrywać coz więcej różnic między ph1 a ph2 (może nie zawsze pozytywnych).

piku napisał/a:
Pióro tylnej wycieraczki w moim aucie ma 35 cm.
Fabrycznie masz 350mm? Jeśli tak, to znaczy, że długość wycieraczki tylnej zmienili już w trakcie produkcji ph1, a nie np. wraz z wprwadzeniem ph2.

piku napisał/a:
Oczywiście, mam rocznik 2012. Nie mam pojęcia, kiedy Dacia zmienia parametry różnych elementów swoich aut.
Chodziło mi tylko o upewnienie się, czy to Twoje ww "do 2012" wynikało z wnioskowania typu "W DD 2012 mam 2x500m, więc na pewno do 2012r. fabryka dawała 2x500mm.", czy może przypadkiem masz jakieś informacje o tym, że tylko do 2012r. bylo 2x500, a w 2013 juz zmienili na 600/450. Ale O.K., to już mam jasność :-) .

piku napisał/a:
Podobno robią to wszyscy producenci (nie tylko samochodów) nie informując potencjalnych nabywców, bo też nie ma wyraźnej potrzeby.
Tak, tak, przeważnie tak jest. BTW od dłuższego czasu mam mocne podejrzenie pewnej wprowadzonej zmiany (pozytywnej lub negatywnej, zależy jak na to spojrzeć), która, co więcej, nie została zaznaczona w oficjalnym dusterowym katalogu, a jest tam odpowiednia pozycja dotycząca owego zagadnienia. Ale o tym już kiedy indziej i w innym wątku...

TomQ napisał/a:
Mam już założone 550 kierowca i 500 pasażer( na znaczkach mi nie zależy więc połowę tańsze norauto). W stanie spoczynku jest między nimi około centymetra przerwy więc wg mnie bez żadnych ingerencji do pierwszych wersji DD optimum to 550 i 510 bo pasażera raczej bym nie zmniejszał. ;-)
Nie no, zmniejszać raczej nie ma sensu... no chyba, że po zastosowaniu ww dłuższego ramienia.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-10-11, 21:28   

DD napisał/a:
zmniejszać raczej nie ma sensu...


Ważniejsze z punktu widzenia skuteczności wycierania szyby wydaje się wydłużenie pióra po stronie kierowcy. Skrócenie pióra po stronie pasażera nie zmniejszyło jakoś widoczności z miejsca kierowcy. Myślę jednak, że w przyszłości może spróbuję z kombinacją 550/500 - chodzi o tę "łezkę" w polu widzenia kierowcy. Generalnie to drobny problem, np. w porównaniu do braku półeczek na desce rozdzielczej w ph1, co jest dość trudne do poprawienia, czy braku oświetlenie tylnej kanapy.
Myślę, że większość zmian w ph2 jest jednak pozytywna. Kiedyś je wypisałem - było tego sporo, a widzę, że nie wszystko ująłem.
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-10-11, 22:00   

piku napisał/a:
Ważniejsze z punktu widzenia skuteczności wycierania szyby wydaje się wydłużenie pióra po stronie kierowcy. Skrócenie pióra po stronie pasażera nie zmniejszyło jakoś widoczności z miejsca kierowcy.
No to już kwestia indywidualnych preferencji danego "kierownika". Ja np. nie znoszę, jak jest taki dość spory nieoczyszczony pasek na szybie przy prawym slupku (ogranicza tam pole widznia), a taki zrobiłby się po jakimś sporym zmniejszeniu dł. wycieraczki (bez wydłużenia ramienia). Jest to zwlaszcza uciążliwe podczas opadów śniegu.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
TomQ
TomQ

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 16
Wysłany: 2015-10-12, 13:57   

DD napisał/a:
piku napisał/a:
Ważniejsze z punktu widzenia skuteczności wycierania szyby wydaje się wydłużenie pióra po stronie kierowcy. Skrócenie pióra po stronie pasażera nie zmniejszyło jakoś widoczności z miejsca kierowcy.
No to już kwestia indywidualnych preferencji danego "kierownika". Ja np. nie znoszę, jak jest taki dość spory nieoczyszczony pasek na szybie przy prawym slupku (ogranicza tam pole widznia), a taki zrobiłby się po jakimś sporym zmniejszeniu dł. wycieraczki (bez wydłużenia ramienia). Jest to zwlaszcza uciążliwe podczas opadów śniegu.


Dla mnie osobiście ( mam 193cm wzrostu ) już teraz przy dł. pióra pasażera 500 widzę praktycznie tylko przez pół szyby dlatego zamiast zmniejszać wolę wręcz powiększyć do 510 a te 550 przy kierowcy spokojnie mi wystarcza ( i przy takiej konfiguracji 550/510 bez żadnych ingerencji mamy wypełnioną całą wolną przestrzeń dla wycieraczek )
Natomiast jeśli chodzi o "łezkę" ta nadal jest ale siłą rzeczy już mniejsza ;-)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-10-13, 19:56   

TomQ napisał/a:
przy takiej konfiguracji 550/510 bez żadnych ingerencji mamy wypełnioną całą wolną przestrzeń dla wycieraczek )Natomiast jeśli chodzi o "łezkę" ta nadal jest ale siłą rzeczy już mniejsza ;-)


Może to jest rozsądny kompromis. Wypróbuję następnym razem 550/500. Przy jednakowych ramionach, jak w Dusterze z 2012, i piórach 600/450, końce piór jakby się stykają, choć nie wygląda na to, żeby to przeszkadzało w pracy. Zobaczymy co będzie w czasie przymrozków.
Karenzo, zrób zdjęcie swoich wycieraczek z spoczynku, zwł. miejsca gdzie się stykają.
_________________
Piotrek
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-09, 12:18   

mi po trzech miesiącach od zakupu padły oryginalne renaultowskie wycieraczki i teraz zakupiłem Bosch Areo Twin.
 
     
junior

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 87
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-11, 16:43   

Pytanie do Pana Jozefa :-) jak nowe wycieraczki się sprawują i jaki rozmiar Pan kupił.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-11, 21:08   

Co do rozmiaru to nie miałem w czym wybrzydzać. Na sklepie mieli tylko 2x500 (czyli daciowski standard). Puki co sprawują się bardzo dobrze, ale zobaczymy jak przywali mrozem i śniegiem.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-12-12, 18:49   

Można kupić tak jak ja
http://www.dusterklub.pl/...er=asc&start=30
600 + 500 mm .
Polecam
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-19, 19:05   

junior napisał/a:
Pytanie do Pana Jozefa :-) jak nowe wycieraczki się sprawują i jaki rozmiar Pan kupił.


I sprawowały się kiepsko!

W październiku po 3 miesiącach Bosche zużyte i zakupione nowe Motria przejeździły zimę do stycznia aż do wymiany auta... Moitrio ukazało się najskuteczniejsze!

I teraz mam kolejny problem!

Nowy Duster nowe kłopoty! Kupiony w styczniu 2017... Mocowania wycieraczek są jakieś inne... I nic do nich nie pasuje... Co polecacie oprócz fabrycznych? Bosch? Motrio już nie pasuje...
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-25, 12:57   

Do najnowszego Dustera pasują TYLKO oryginały puki co... :roll:
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-01, 20:03   

Używam właśnie zakupionych oryginałów i jestem bardzo ciekawy ile pociągną... Koszt 159zł... Kupiłem poza salonem...
 
     
Pabloo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 54
Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-08, 21:56   

Witam
Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie kupić oryginały bądź "oryginały" bądź cokolwiek co będzie pasować na te "pierońskie" nowe końcówki 2017??? Jestem na wakacjach, przejechałem do Koszalina bo podobno są - są i owszem ale żadne z 4 typów u nich nie pasują - a cena niebagatelna ponad 200zł... i zostałem z niczym a leje prawie codziennie, i jeszcze czeka mnie powrót... Dzięki za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
Pabloo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10