Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopłacać czy nie do Media Nav
Autor Wiadomość
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-07-27, 20:30   Dopłacać czy nie do Media Nav

witam, pomału dojrzewam do zakupu Dusterka i mam pytanie. Wczoraj byłem z żoną w salonie Daci, aby się przekonać naocznie jak to wygląda z bliska, no i trochę po dotykać :-) .Trochę też rozmawialiśmy na temat wyposażeń tych aut i tu mam do kolegów pytanie . Czy jest sen dopłacać 950 zł do opcji Media Nav . Zależy mi głównie na nawigacji .gdyż nie jestem za bardzo zwolennikiem słuchania muzyki podczas jazdy. Trochę mi się za nisko widzi ten ekran i nie wiem czy nie lepiej jest założyć na szybie swoją obecną MIO a wybrać wersję tylko z radiem. Proszę o opinię, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez tomszafa 2018-02-14, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
czegebara


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-07-27, 21:56   

Hej! Ja też miałem mieć z Media ale czas oczekiwania był dość długi i mam ze zwykłym radiem. Na dzień obecny nie żałuję a nawigację dostałem w gratisie (Smart GPS). Mogę przynajmniej w domu spokojnie zaplanować trasę i w miarę cenowo zaktualizować. Jak dla mnie ekran też jest zbyt nisko ułożony i zbyt długie i częste zerkanie na niego może być niebezpieczne. Na forum znajdziesz plusy i minusy Media. Ale gdybyś myślał jeszcze o kamerce cofania to jest warte zastanowienia. Decyzja należy do ciebie. Hej.
_________________
do tej pory: Zastawa 1100, Polonez, Opel vectra I, Fiat Albea, Fiat Linea
 
     
tomtom

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-07-28, 06:26   

Ekran do celów nawigacyjnych jest faktycznie za nisko, poza tym za aktualizację map trzeba będzie wcześniej czy później zapłacić, żeby to miało sens.
Media Nav nie ma też odtwarzacza CD, więc po zakupie auta zostałem zmuszony okolicznościami do zripowania kilkudziesięciu pozycji.
Zdecydowałem się na ekran ze względów estetycznych - fabryczne radio jest koszmarnie brzydkie.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-07-28, 08:11   

Dzięki za odpowiedz chyba jednak wybiorę radio. Natomiast co do kamerki cofania to zakup na allegro okazuje się chyba lepszą i dużo tańszą opcją. W salonie to koszt chyba z 1500zł natomiast dokupienie jej samemu wyjdzie nie więcej jak 300 zł z dodatkowym monitorem. Co do wyglądu radia z CD to mnie się nawet wizualnie dość widzi.
 
     
lukee

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 22
Wysłany: 2017-07-28, 13:44   

Ja mam radio i nie wyobrazam sobie tego medianav. Jadac samochodem, szczeglnie po dziurawych drogach, nie jestes w stanie nic wymacac. A zwykle radio obsluguje sie bez problemow.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-09-04, 03:29   

Korzystam z obydwu systemów i wolę samo radio.Taniej więcej możliwości korzystania,prostsza,wygodniejsza obsługa i taniej wyszło.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-09-04, 17:39   

Witam serdecznie. Wybrałem same radio a nawigację mam w telefonie. Aplikacja Maps.Me w zupełności mi wystarcza. W dodatku wszystko łącznie z aktualizacją map jest w Google Play za darmo. Nawigacji możne wtedy też używać podczas pieszych wypraw na grzyby.Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
jerzyt

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-09-04, 18:30   

Już niedługo odbieram swoją Duster i też nie brałem nawigacji a nawet CD. Podsumowałem dotychczasowe swoje jazdy samochodem to chyba raz słuchałem CD. Może nie jestem melomanem ale wystarczy zgrać na pena i trzymać to w radiu.
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-03-29, 00:20   

Proszę o wyjaśnienie.
W nowym Dusterze z Media Nav w kierownicy po prawej stronie są trzy przyciski. Dwa: góra dół i jeden z „mówiącą głową”. W wersji z fabrycznym radiem nie ma tej „głowy”.
Do czego służy ten przycisk?

Czy w wersji z fabrycznym radiem można odbierać telefony za pomocą pilota pod kierownicą?
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-03-29, 05:00   

Dwa przyciski służą do obsługi komp.pokładowego , a " główka " do obsługi głosowej telefonu lecz działa tylko z i fonem.Pilotem możesz odbierać i kończyć rozmowy.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-03-31, 12:08   

tommylee1 napisał/a:
Proszę o wyjaśnienie.
W nowym Dusterze z Media Nav w kierownicy po prawej stronie są trzy przyciski. Dwa: góra dół i jeden z „mówiącą głową”. W wersji z fabrycznym radiem nie ma tej „głowy”.
Do czego służy ten przycisk?

Czy w wersji z fabrycznym radiem można odbierać telefony za pomocą pilota pod kierownicą?


Co więcej możesz nawet sobie zgrać kontakty do pamięci samochodu i dzwonić bezpośrednio z kierownicy :)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11