Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BoloSr
2017-06-28, 20:12
Koło zapasowe
Autor Wiadomość
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2017-06-28, 11:10   Koło zapasowe

Być może nie jestem pierwszym klubowiczem, który zaczyna taki temat, ale czy ktoś z Was spotkał się z takim oto rozwiązaniem do DD dla koła zapasowego?





Plusy tego rozwiązania - hak i uchwyt w jednym. Widać, że jest to solidna konstrukcja.

Nie wiem jak będzie się sprawa miała po zamontowaniu LPG w naszym DD 4WD.
Może gdzieś spotkaliście się z czymś podobnym. Wiem, że można na klapę coś takiego zamontować, ale wiercenie dziur w klapie to tak nie za bardzo. I chyba trochę ciężko byłoby podnosić taką klapę. Pewnie po krótkim czasie trzeba by było wymienić siłowniki.
Na dachu, opór powietrza i takie masywne koło.

Zastanawiałem się również nad kołem dojazdowym od innego auta.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-06-29, 07:33   

Moim zdaniem w przypadku Dacii Duster nieszczególnie to wygląda, a przede wszystkim zasłania tablicę rejestracyjną.
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-29, 18:05   

Mnie też ten temat dręczy..
Mam Dustera 4x2 z LPG i dojazdówkę 145/90 r16, którą wożę w bagażniku. Samochód mam od niedawna, więc nie miałem za dużo czasu, ale zaprojektowałem i już wyciąłem z blachy komponenty, które (mam nadzieję) umożliwią mi stabilne umocowanie koła na sztorc w bagażniku. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością wycięcia otworu w półce bagażnika, ale wstępne oględziny sugerują, że koło będzie stało za zagłowkiem tylnej kanapy i nie będzie przeszkadzać w widoczności.
Takie rozwiązanie oczywiście ciągle zmniejsza pojemność bagażową, ale przynajmniej bagażnik będzie bardziej ustawny i tym samym pojemny.
Prace w toku, wkrótce podzielę się efektami.
_________________
marcin_lub
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2017-06-30, 07:32   Koło zapasowe

marcin_lub napisał/a:
Mnie też ten temat dręczy..
Mam Dustera 4x2 z LPG i dojazdówkę 145/90 r16, którą wożę w bagażniku. Samochód mam od niedawna, więc nie miałem za dużo czasu, ale zaprojektowałem i już wyciąłem z blachy komponenty, które (mam nadzieję) umożliwią mi stabilne umocowanie koła na sztorc w bagażniku. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością wycięcia otworu w półce bagażnika, ale wstępne oględziny sugerują, że koło będzie stało za zagłowkiem tylnej kanapy i nie będzie przeszkadzać w widoczności.
Takie rozwiązanie oczywiście ciągle zmniejsza pojemność bagażową, ale przynajmniej bagażnik będzie bardziej ustawny i tym samym pojemny.
Prace w toku, wkrótce podzielę się efektami.


O no toteż jakieś wyjście. Ja miałem taki patent w Skodzie Favorit. Miałem kawałek wąskiej blachy i do niej przyspawaną nakrętkę. Ten cały zestaw był włożony za ramki metalowe kanapy tylnej. No i oczywiście półka również była przycięta.

Tutaj masz obrazek jak taka kanapa wyglądała.

Jeśli dopadnę zdjęcia swojego starego auta, to Ci zademonstruję o co chodzi.

A tutaj znalazłem coś fajnego: FIAT FREEMONT OPINIE FORUM - Gdzie koło zapasowe przy LPG.

To jest też fajne rozwiązanie. Ja również spróbuję, ale z opcją na hak - podzielę się z Wami co mi wyszło :-)
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-09, 17:02   

moje "boje"
http://www.dusterklub.pl/...p?p=16289#16289
_________________
marcin_lub
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2017-08-18, 14:22   

marcin_lub napisał/a:
moje "boje"
http://www.dusterklub.pl/...p?p=16289#16289


Czy byłbyś w stanie podesłać wszelkie wymiary tej konstrukcji?
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2017-08-18, 16:46   

Mogę, ale dopiero po weekendzie bo muszę mieć dostęp do innego komputera, gdzie mam te pliki.

Gdybyś był zainteresowany to mogę też przygotować Ci taką konstrukcję ;-)
Szczegóły na PW

Nawiasem mówiąc spisuje się znakomicie, bagażnik ustawniejszy, koło nie przeszkadza, nic nie stuka, dynda, nawet na nierównej drodze. W między czasie, kupiłem pokrowiec i schowałem tam koło. Generalnie jestem bardzo zadowolony z całokształtu.
_________________
marcin_lub
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-08-21, 13:17   

marcin_lub napisał/a:
Mogę, ale dopiero po weekendzie bo muszę mieć dostęp do innego komputera, gdzie mam te pliki.

Gdybyś był zainteresowany to mogę też przygotować Ci taką konstrukcję ;-)
Szczegóły na PW

Nawiasem mówiąc spisuje się znakomicie, bagażnik ustawniejszy, koło nie przeszkadza, nic nie stuka, dynda, nawet na nierównej drodze. W między czasie, kupiłem pokrowiec i schowałem tam koło. Generalnie jestem bardzo zadowolony z całokształtu.


Rozwiązanie ciekawe ale tylko do wersji 4x2, płytę podstawy mocującej kolumnę zamocowania koła w wersji 4 x 4 nie będzie do czego przykręcić.

Pomysł z kołem na zewnątrz (pokazany na początku) jest ciekawszy ale moim zdaniem niedopracowany. Koło jest za daleko od nadwozia i brak pomysłu na mocowanie tablicy rejestracyjnej z oświetleniem. Ciekawe czy mocowanie do konstrukcji haka nie narusza warunków jego homologacji.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
marcin_lub

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-22, 10:32   

Nie widziałem wersji 4x4 i trudno mi się do tego odnieść, ale na pewno bagażnik w tej wersji jest płytszy, więc to również sprawia, że jest to problematyczne.
Podstawę mocowałem 3 śrubami, ale tylko jedna wykorzystywała gwint oryginalny w podłodze (od zaczepu do mocowania pasów bagażowych/ekspanderów). W dwóch przypadkach skorzystałem z otworów zabezpieczonych zaślepkami do których dorobiłem mocowania zakończone nakrętkami aby wkręcić śruby.
Co do wymiarów (blacha 5mm)
podstawa - 1700x600
element stojący - 200x500
tulejka - zgodna ze średnicą otworu felgi
_________________
marcin_lub
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-08-22, 11:40   

Właśnie , że bagażnik w wersji 4 x4, nie jest płytszy bo ma zagłębienie na koło zapasowe wkładane od strony bagażnika, otoczone profilem piankowym na akcesoria. Przypuszczam nawet , że ustawienie koła w pionie spowoduje, że nie trzeba będzie wycinać półki. Sama konstrukcja mocowania przedstawionego przez kolegę, bez przeróbek nie będzie możliwa do wykorzystania, jak również w przypadku umieszczenia w miejscu koła zapasowego zbiornika toroidalnego LPG o którym wspomina kolega MisiekT na początku tematu.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2018-06-12, 20:44   

Trochę odgrzeję kotleta. Spotkał się ktoś z takim mocowaniem? Chyba siłowniki są wymienione na mocniejsze, i na zdjęciu widać że klapa trzyma się w górze.





 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2018-07-18, 23:16   Koło zapasowe

Aż zajrzę czy przy klapie jest taka możliwość, bo przecież to trochę waży. Poooooooooooddddniiiieeeeeeeeśśśśććććććććć taką klapę z kołem, to jest sztuka.

Ja myślałem o czymś takim jak na Allegro.pl, żeby zmodyfikować. Ostały mi się dwie tarcze hamulcowe, to może je wykorzystam do przykręcenia koła. Będę musiał coś powiercić, pospawać. Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)



traks napisał/a:
Trochę odgrzeję kotleta. Spotkał się ktoś z takim mocowaniem? Chyba siłowniki są wymienione na mocniejsze, i na zdjęciu widać że klapa trzyma się w górze.

Obrazek
Obrazek


Obrazek
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12