Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?
Autor Wiadomość
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-24, 09:34   

Należy wziąć pod uwagę że to "SUV" jedynie ze 125 konnym silnikiem a więc należy zapomnieć o ściganiu się na światłach oraz pisku opon, chociaż myślałem że będzie pod tym względem gorzej. Auto naprawdę ładnie ciągnie ( u mnie jest tak że stojący samochód z boku może ze mną "wygrać ale ten za nim nie ma już żadnych szans :-D ).

Wyprzedzanie nie sprawia najmniejszego problemu. Ja osobiście podczas tego manewru nie redukuje biegu ( skrzynia jest bardzo elastyczna), ale myślę że jeżeli będę kiedyś do tego zmuszony wystarczy o 1 niżej.

Docieranie to nie żyłowanie silnika ( więcej niż 3500 obrotów) na początku. Tak rozumiem to ja jako nie spec od motoryzacji oraz jako ten który zawsze od deski do deski czyta dołączone instrukcje ;-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-24, 11:15   

Warto pierwsze 3 tys km przejechać spokojnie - po odpaleniu od razu ruszyć ale dać się rozgrzać silnikowi bez windowania na wysokie obroty, bez potrzeby nie przekraczać 3-3,5 tys obr i prędkości 120-130 km/h przy czym tej ostatniej nie utrzymywać zbyt długo na stałe. Jeździć z różnymi prędkościami,na różnych biegach, ruszać z jedynki (mimo iż można z biegu drugiego ale szkoda męczyć skrzyni) Po dłuższej jeździe i zatrzymaniu pozwolić popracować silnikowi ok minutę na obrotach jałowych,żeby sprężarka zwolniła i się ochłodziła. Po tym przebiegu nie zaszkodzi wymienić olej i filtr. A potem też nie przesadzać. Duster to nie auto do sprintów spod świateł ani wyścigów drogowych
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-24, 14:14   

Dar1962 napisał/a:
Warto pierwsze 3 tys km przejechać spokojnie - po odpaleniu od razu ruszyć ale dać się rozgrzać silnikowi bez windowania na wysokie obroty, bez potrzeby nie przekraczać 3-3,5 tys obr i prędkości 120-130 km/h przy czym tej ostatniej nie utrzymywać zbyt długo na stałe. Jeździć z różnymi prędkościami,na różnych biegach, ruszać z jedynki (mimo iż można z biegu drugiego ale szkoda męczyć skrzyni) Po dłuższej jeździe i zatrzymaniu pozwolić popracować silnikowi ok minutę na obrotach jałowych,żeby sprężarka zwolniła i się ochłodziła. Po tym przebiegu nie zaszkodzi wymienić olej i filtr. A potem też nie przesadzać. Duster to nie auto do sprintów spod świateł ani wyścigów drogowych

tam jest 4x2 wiec 1 jest chyba normalna a nie taka jak w 4x4, jak masz to wlacz sobie eco, ja z tym docieralem, samochod jest slaby, zeby wykrzesac cala moc trzeba deptac w podloge, jakos mi to pomagalo pamietac o tym docieraniu.
 
     
nikita1589
Nocna Furia :))


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 440
Skąd: LUBLIN / OKOLICE
Wysłany: 2014-11-24, 14:49   

ja dziś byłam u naszego dealera płacić ubezpieczenie i pytałam o tce . Pan Mariusz powiedział że nie ma dużego zainteresowania na tce największym cieszy się benzynka ewentualnie plus gaz a Dustery sprzedają się w ogromnych ilościach :mrgreen:
 
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-24, 15:34   

ponieważ zwykła benzynowa szesnastka jest najbezpieczniejszą opcją
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-24, 15:54   

Dar1962 napisał/a:
ponieważ zwykła benzynowa szesnastka jest najbezpieczniejszą opcją

bo tylko ja mozna zagazowac, jakbym byl 2.0 z opcja gazu to wszyscy by ja brali, jakby tce mozna bylo zagazowac za 3 tys pln to tez by szlo, do diesla malo kto chce doplacac ze wzgledu na czas zwrotu, chociaz ja zrobie pewnie ok 30 tyskm, wiec oszczednosc pb/on ok 4 tys, drugi taki roki i doplata splacona, gazu nie chce
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-22, 14:57   

metka napisał/a:
I może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym docieraniem silnika? Ja zawsze jeździłam używanymi, to będzie pierwsze auto z salonu. Po odbiorze od razu planuje dłuższą trasę - w sumie około 3tyś km, jakoś specjalnie muszę się z dusterem obchodzić?

Co najmniej zastosuj się do tych wskazówek, które odnośnie docierania napisano w instrukcji obsługi DD. Wbrew temu co niektórzy sądzą, jest tam o tym mowa, jak rownież np. o tym, jak wymieniać zarówki i jak kasować inspekcję olejową :-) . Przeczytanie instrukcji obsługi to nie zawsze stracony czas ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
juras01

Marka: TOYOTA
Model: AURIS
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 2015-01-22, 20:11   

W listopadzie miałem jazdę próbną Dusterem 1,2 TCE. Zaskoczyła mnie niskim poziomem hałasu, i to zarówno pracą silnika jak i zawieszenia. Obecnie podróżuję Aurisem 2,0 D4D i Auris jest głośniejszy w środku. Duster był na dotarciu więc za bardzo nie pocisnąłem. Elastyczność silnika wydaje się wystarczająca do spokojnego podróżowania, biegi wchodzą płynnie, nie mam problemu z "trafieniem" w odpowiednie przełożenie. Co do spalania to trochę się zawiodłem, przed ruszeniem wyzerowaliśmy kompa, a na zakończenie jazdy średnia wyszła 8,5 l. Dodam, że większość jazdy odbyliśmy po trójmiejskiej obwodnicy. Poza tym auto sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Na nierównościach cicho. To tyle wrażeń z jazdy.
pozdrawiam
 
     
juras01

Marka: TOYOTA
Model: AURIS
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 2015-05-15, 17:36   

Metka podziel się wrażeniami z użytkowania 1.2 TCE
czy obroty falują jak czasami w 1,6 , jak spalanie w mieście
pozdrawiam
 
     
jerzyt

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-11-04, 21:41   

Posiadam od 2 miesięcy Dustera 1.2 TCE. Jazda tym samochodem jest bardzo fajna. Trochę trzeba się przyzwyczaić do przełożeń (4x4). Całkiem spokojnie można ruszać z drugiego biegu. Komfort jazdy bardzo przyzwoity. Może trochę mnie zawiodło spalanie, jak na dzień dzisiejszy to średnia wychodzi 9,2l przy spokojnej jeździe.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-16, 21:44   

Trzy opinie od osób z ASO odradzały mi ten silnik... Kupiłem standardowy 1,6....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10