Dacia Duster Klub Polska Strona Główna Dacia Duster Klub Polska
Klub miłośników Dacii Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony - Letnie, wielosezonowe, zimowe
Autor Wiadomość
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wysłany: 2017-11-28, 20:24   

Policzyłem sobie ostatnio koszty użytkowania opon letnie/zimowe i całorocznych zakładając 12 lat eksploatacji samochodu przy przebiegach rocznych rzędu 5 tys km oraz wymianę fabrycznie zamontowanych opon po 6 latach. Przyjmuję, że fabryczne Micheliny będą używane jako letnie lub całoroczne. Jeżdżę prawie wyłącznie po mieście. Najdroższą opcją okazało się co sezonowe wymienianie opon na tych samych felgach - ok. 5160 zł. Tańsze jest zakupienie felg stalowych+opony zimowe i samodzielne zmienianie całych kół. Tu koszt szacuję na 4520 zł. Najtańsza opcja to wykorzystanie posiadanych opon Michelin jako całorocznych i potem zakup nowych już typowo całorocznych opon dobrej marki. Tu koszt można oszacować na 1700 zł.
Przez wiele lat jeździłem na oponach całorocznych i nie sprawiało mi to problemów. Nie wiem tylko jak Michelin Latitude Tour radzą sobie w warunkach zimowych. Może ktoś z koleżanek/kolegów coś na ten temat napisze?
Preferuję spokojny styl jazdy :)

dani3llo

Wersja: Laureate
Wysłany: 2017-11-30, 13:53   

Miałem ten sam dylemat, zadałem pytanie do MICHELIN i dostałem taką informację:

W związku z Pańskim zapytaniem, chcielibyśmy Pana poinformować, że opony MICHELIN Latitude Tour HP są oponami letnimi. Oznaczenie M+S (Mud and Snow) jest oznaczeniem często stosowanym w oponach przeznaczonych do SUV-ów i pojazdów 4x4, ze względu na zastosowaną mieszankę gumową. W żadnym jednak wypadku nie polecamy stosowania tych opon w warunkach zimowych.

Pozdrawiamy serdecznie,

Serwis Obsługi Klienta
Telefon: (00) 800 121 49 70
Adres mailowy: contact@tc.michelin.eu
Formularz kontaktowy: http://www.michelin.pl/kontakt
Oficjalna strona internetowa: www.michelin.pl

Andre59

Wersja: Open
Wysłany: 2017-12-01, 13:21   

I to jest konkretna odpowiedź. Wczoraj zamówiłem w ASO cztery koła zimowe z oryginalnymi felgami stalowymi stylizowanymi i oponami Dębica Frigo HP2.
Ciekawie wyszło porównanie śladów opon Michelin Latitude i Dębica Frigo 2 (mam w innym samochodzie) na śniegu. Od razu widać, że te Michelin'ki nie "wgryzają" się w podłoże tak jak Frigo.

Odpowiedz do tematu