Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dźwięk ze skrzyni biegów (tylko 1.6 Sce)
Autor Wiadomość
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-27, 21:46   Dźwięk ze skrzyni biegów (tylko 1.6 Sce)

Witam!
Mam pytanie o Dustera 1.6 Sce 4x2. Od momentu przyprowadzenia auta z salonu po puszczeniu sprzęgła na wolnych obrotach słychać pracę skrzyni biegów (szum). Wewnątrz tego nie słychać ale na zewnątrz jest dość znaczna różnica pomiędzy pracą na wciśniętym a puszczonym sprzęgle. Czy u Was jest podobnie? Dodam tylko że najlepiej posłuchać tego w garażu bo w miejskich warunkach może być niesłyszalne. Zwracam się szczególnie do uzytkowników 1.6 Sce, gdyż w starym, dobrym 1.6 16V mogła być inna skrzynia a wówczas porównanie jest niemiarodajne. Dodatkowo bardzo cicho pracuje Sce dlatego tylko na takich porównaniach mi zależy. Dziękuję.
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-28, 14:03   

Ojejj nikt nic nie napisz ? :( To powiedzcie mi jak to to wygląda w 1.6 16V tego też jestem ciekaw. Dziękuję
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-28, 19:21   

Ja niestety Ci nie pomogę, bo nie mam silnika 1.6 Sce, ani 1.6 16V, ani nie wsłuchiwałem się w pracę skrzyni biegów.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-12-29, 04:37   

Hej.Musimy mieć świadomość,że nie wszyscy odwiedzają forum codziennie lub nie każdy odwiedzający ma wiedzę na dany problem ;-) Bardzo dobrze,że reagujesz na każdy dla Ciebie problem.Generalnie że skrzyni nie powinien dochodzić żaden taki odgłos.U mnie w"Duśce",w"Urbanie"tego nie ma,tylko po zakupie biegi zgrzytały lecz problem ustał, jedynie co jest zauważalne to przy mrozach po uruchomieniu i puszczeniu sprzęgła spadają obroty silnika,ale wiąże się to ze zgęstniałym olejem(objaw chwilowy,normalny).Może olej niewłaściwy,może spasowanie elementów nie takie.Tak czy inaczej zalecałbym wizytę w serwisie.
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-29, 13:11   

Witam! Byłem przejazdem w serwisie. Powiedziano mi że to całkowicie normalny dźwięk i że TTTM ...dodano też że nie wszyscy go słyszą co znaczy że jestem nadwrażliwy.
Temat podobno jest znany w innych daciach: http://www.daciaklub.pl/f...7bf2a9da646978d
Olo, masz silnik 1.6 16V a on jest jednak sporo głośniejszy na biegu jałowym od SCE albo skrzynie były wówczas z innym łożyskowaniem. U mnie biegi wchodzą idealnie, nic nie przydławia - co tez może być wskazówką że stosowano wówczas olej o większej gęstości co lepiej (na chłopski rozum być może) wyciszało skrzynię.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-01-02, 04:19   

Duśka tak,ale Urban jest sce.Dużo rzeczy serwisy uważają za "normalne",a później wychodzi zmiana lub akcja serwisowa ;-)
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-02, 16:57   

Dzisiaj w czasie wyjazdu służbowego zadałem sobie trudu i sprawdziłem w salonie Renault gdzie były 3 sztuki demo - Sce open, Sce Urban, 1.2 TCE i we wszystkich skrzynia wydaje odgłosy takie jaki w moim Sce. Nie będę popadał w paranoję a już tym bardziej jestem pewien, że dacia nie ogłosi akcji na głośniejszą pracę skrzyni biegów jak w każdym Sandero czy Loganie to występuje od lat i niczemu (jak oni twierdzą) to nie przeszkadza - określają to jako efekt akustyczny. Olo a może Ty tego nie słyszysz bo sprawdzasz to przy zamkniętych drzwiach.? W środku tego nie słychać, tylko w wyciszonym garażu przy otwartych drzwiach.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-01-05, 04:32   

Też wyczulony jestem ;-) Jeśli chodzi tylko o "szum",zgodzę się z twierdzeniem,że to normalne.Każdy inny odgłos typu terkot,ocieranie,itp.wymaga interwencji.Dla spokoju podczas wizyty w serwisie poproś o sprawdzenie,będziesz miał podkładkę na papierze.
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-05, 14:22   

Tyż prawda
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11