Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik 1.2 TCe 125 KM a LPG.
Autor Wiadomość
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-11-09, 12:06   Silnik 1.2 TCe 125 KM a LPG.

Witam, mam takie pytanie . W planach miałem zakup nowego Dustera z silnikiem wolnossącym 1.6 SCe 115 KM głównie z myślą o możliwości późniejszego ewentualnego założenia LPG. Zrezygnowałem jednakże w tym roku z zakupu auta, ponieważ zdecydowaliśmy się z żoną zaczekać do 2018r i zakupić nową wersję Dustera 2.
Czym bliżej dnia zakupu , mam coraz więcej wątpliwości odnośnie wyboru silnika. Po opiniach osób już użytkujących Dustery z silnikami 1,6 SCe 115 i po recenzjach zawartych na forum, czytałem że dużo opinii jest w miarę pozytywnych, ale dość dużo ogólnie pisze się o ich mułowatości, wiele osób stwierdza , że gdyby kupowali teraz, to dołożyli by trochę kasy i zainwestowali jednak w TCe. Czytając to, coraz bardziej skłaniam się do myśli, czy nie wybrać wersji 1.2 TCe 125 KM, tym bardziej po opiniach , że jeżeli chodzi o spalanie PB jest ono zbliżone w obydwu silnikach . Przy normalnej jeździe a taką preferuję ( mam już 55 lat ha,ha :) więc szarże mi już przeszły) podobno nawet jednostki 1.2 TCe spalą troszeczkę mniej, oczywiście nie mówię tu o jazdach 170km/h, bo słyszałem , że wtedy TCe 125 potrafi zrobić wir w baku.
Obecne swoje auta miałem i mam zagazowane, jednak teraz nie robię już dużych rocznych przebiegów (około 6-8 tyś rocznie) więc Dustera chcę kupić w PB. Wiem z opinii , że jednostka 1.2 TCe 125 KM nie nadaje się do LPG, ale czy to jest definitywne stwierdzenie poparte jakimś szczególnym zagrożeniem dla silnika, czy raczej takie , że nie polecają zakładania. Córce kupiłem 2 lata temu nowego Hyundai i30 z silnikiem 1.4 na pełnym wtrysku oczywiście bez doładowania i też nie polecali , bo zawory mechaniczne, droga regulacja, wypalanie gniazd i takie tam. Pomimo tego zamontowaliśmy i tak instalację BRC SQ 32 z dotryskiem paliwa w Czakramie i jak na razie od ponad roku wszystko śmiga idealnie, więc nie wiem, jak to jest z tym doładowanym silnikiem Dustera 1.2 TCe 125 KM. Tym bardziej , że przeglądając forum Daci natknąłem się na silniki TCe w Sandero, tylko chyba 899 pojemności i one były z LPG. Dlatego mam pytanie, bo nie wiem, czy te jednostki z Sandero a Dustera są w czymś podobne.
Wiem , że Renault stosuje kilka silników TCe 115, 125, 130 KM, ale czym się różnią to nie mam pojęcia. Czy te silniki są podobne ?
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-16, 21:40   

Trzy niezależne osoby zaprzyjaźnione w ASO odradzały mi zakup silnika 1,2 TCe 125KM... Są problemy z tym silnikiem i widoczne jest zużycie oleju, że trzeba go dolewać (1,6 ani w starym ani w nowym Dusterze nigdy nie dolewałem oleju).
 
     
dacialodgy

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 13
Wysłany: 2018-04-08, 20:52   

Potwierdzam, 1.6 Sce, LPG BRC SQ32, w półtora roku 42.000 km. Olej wymieniany co 10.000 km, zero zużycia oleju silnikowego.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-09, 19:43   

Silnik 1,2, TCe 125KM jest wycofywany ze sprzedaży. Nie można zamówić już Dustera z taką jednostką napędową.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-04-16, 19:59   

Pan_Jozek napisał/a:
Silnik 1,2, TCe 125KM jest wycofywany ze sprzedaży. Nie można zamówić już Dustera z taką jednostką napędową.


I to jest dla mnie nie zrozumiałe, wprowadzają nowy model i nagle wycofują silnik. Nie przemyślane...
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-16, 20:51   

Piszą, że mają obecnie problemy ze spełnieniem norm spalin w tym silniku 1.2 TCE, dlatego go wycofują i chcą zastąpić nowym 1.3 TCe. Ja podejrzewam, że chodzi tu raczej o wyciągnięcie większej kasy od kupujących, gdyż na 100% będzie do nowego silnika dużo większa dopłata niż ta, która była do tego 1,2 TCe. Oni w ogóle chyba doszli do wniosku, że ustalili za małe ceny na Dustera produkowanego na Polski rynek, szczególnie dla tej najbogatszej wersji Prestige. Myśleli , że większość ludzi będzie zamawiać opcje tańsza a tu jest odwrotnie. Niestety relacja ceny do wyposażenia sprawiła, że najwyższa wersja Prestige stała się w większości zamówień wersją najchętniej zamawianą, dlatego zaczęło brakować podzespołów do produkcji np. silników 1.2 TCe i alufelg 17" .Teraz próbują coś zmieniać , aby się trochę odkuć na cenach , ale tak, żeby przy tym wyjść z twarzą. Według mnie wielką niewiadomą może być też ten nowy silnik 1.3 TCE, gdyż jest to nowa jednostka , którą dopiero za jakiś czas będzie można ocenić, czy zdała egzamin z niezawodności czy nie.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-04-17, 10:10   

Jedno jest ze silnik nie spelnia norm a drugie ze juz bylo wiadomo we wrześniu ze silnik zostanie wycofany bo ma swoje mankamenty techniczne :( A co do ceny to nie wiadomo jak to bedzie trzeba pamietac ze w calej gamie Renault zostal ten silnik wycofany :) i bedzie zastapiony silnikiem 1.3 TCE.
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-17, 12:39   

BoloSr napisał/a:
( A co do ceny to nie wiadomo jak to bedzie trzeba pamietac ze w calej gamie Renault zostal ten silnik wycofany :) i bedzie zastapiony silnikiem 1.3 TCE.

Owszem to wiemy, tylko wiadomo, że dopłata do silnika 1.2 TCe w stosunku do jednostki wolnossacej 1.6 SCe 115 wynosiła 6500 zł. Obawiam się , że po wprowadzeniu tego nowego doładowanego silnika 1.3 TCe może to być cena znacznie większa. Oby nie okazało się, że będzie zbliżona do ceny dopłaty za 1.5 DCi 110 czyli około 12 tyś. zł :-D , no, ale to raczej moja pesymistyczna wizja i chyba mało realna ;-) , tylko że teraz nigdy na tym świecie, nic nie jest do końca wiadome.
 
     
panopticon


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 30
Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Slask
Wysłany: 2018-04-20, 20:40   

BoloSr napisał/a:
Jedno jest ze silnik nie spelnia norm a drugie ze juz bylo wiadomo we wrześniu ze silnik zostanie wycofany bo ma swoje mankamenty techniczne :( A co do ceny to nie wiadomo jak to bedzie trzeba pamietac ze w calej gamie Renault zostal ten silnik wycofany :) i bedzie zastapiony silnikiem 1.3 TCE.


Możesz rozwinąć temat? Mankamenty techniczne? Chętnie poznam szczegóły i źródło takich informacji ;-)
 
     
Michalr1988
Michalr1988

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2020-04-25, 08:23   

Możesz rozwinąć temat? Mankamenty techniczne? Chętnie poznam szczegóły i źródło takich informacji ;-) [/quote]

Chociażby konieczność wymiany łańcucha rozrządu do Max 120 tyś u mnie klekocze już przy 100 tyś ? I koniecznosc dolewania oleju mimo regularnych wymian oleju co 15 tyś km , auto posiadam od nowości.
Często zawodzi również pompa olejowa , problemu z hamulcem ręcznym i jeszcze kilka innych usterek .
P.s jesteś już po wymianie łańcucha rozrządu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11