Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazu (lewego)
Autor Wiadomość
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
  Wysłany: 2018-01-23, 19:48   zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazu (lewego)

Witam, dziś wracając z pracy zauważyłem coś, co w instrukcji obsługi, w dziale 'nieprawidłowości w działaniu' jest określone jako 'zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazów' w moim przypadku lewego kierunkowskazu. Jako możliwą przyczynę instrukcja podaje przepaloną żarówkę, co za tym idzie, by pozbyć się problemu należy wymienić żarówkę.
Jednak sprawdziłem wszystkie żarówki, łącznie z tymi od oświetlenia wewnątrz, oświetlenia schowka i bagażnika i wszystkie ładnie świecą... być może ma ktoś jakiś pomysł co to może być??? Auto jest na gwarancji, jednak przyznam szczerze, że nie na rękę mi wizyta w serwisie w ciągu najbliższych dni, a może to jest jakaś pierdoła, nie warta wyprawy do ASO.

Jeśli ktoś ma jakis pomysł lub miał podobną sytuację to z chęcią wysłucham sugestii i porad
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-24, 18:12   

Opisana w instrukcji sytuacja dotyczy tylko żarówek kierunkowskazów. Włącz awaryjne i zobacz czy świecą wszystkie. Jeśli tak to porównaj czy świeca tak samo jasno. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2018-01-25, 08:26   

Witek1952 od tego w sumie zacząłem, na awaryjnych obie strony pracują równomiernie, migają tak samo jasno i z ta samą normalną częstotliwością. Natomiast przy włączeniu tylko lewego kierunkowskazu, częstotliwość migania jest zdecydowanie zwiększona.

Żarówki wymieniłem, styki przeczyściłem, rzeczywiście w tylnej lampie były nieco zaśniedziałe.
Jednak po całej operacji problem dalej nie znikał... Na więcej działań mi czasu nie wystarczyło wczoraj.
Dziś rano natomiast, odpalam auto, wyjeżdżam od siebie z ulicy daje lewy kierunek, a on ku memu zdziwieniu działa normalnie :shock:
Całą drogę do pracy zachodziłem w głowę o co 'kaman' i wciąż nie wiem :?: Póki działa normalnie nie będę tego ruszał ani niepotrzebnie roztrząsał tematu, będę jednak natomiast cały czas monitorował sytuację, Jeśli sytuacja się pojawi to myślę, że skontaktuję się wtedy z ASO
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-25, 13:45   

W takiej sytuacji nie łączy na przełączniku pod kierownicą albo od awaryjnych. Ten od awaryjnych odcina przełącznik pod kierownicą.
_________________
Witek
 
     
terminus


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2018-01-25, 19:30   

Elektronika... czary zawsze się zdarzają, w moim Colcie (wydaje się uznana Japońska marka) niektóre elementy zaczęły żyć własnym życiem (znika podświetlenie pokrętła, żeby za dwa dni wrócić, wyświetlacz działa w zależności od... nie wiem w sumie czego), raz kupiłem żarówki kupiłem Valeo, i żarówka miała krzywą bańkę, świeciła dokładnie po lustrach dostawczaków, piękna zemsta na dostawczakach :-D . Wcześniej kupowałem Hellę i nigdy więcej nie kupiłem innych.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-26, 22:19   

[quote="terminus"]Elektronika... czary zawsze się zdarzają, w moim Colcie (wydaje się uznana Japońska marka) niektóre elementy zaczęły żyć własnym życiem

To tak jak wszystkie komputery podłączone do sieci. Zawsze znajdą sposób na samodzielność.
_________________
Witek
 
     
terminus


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2018-01-27, 07:51   

Święte słowa, kolega też informatyk??
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-28, 18:07   

Nie. Jestem na emeryturze ale całe życie byłem elektrykiem samochodowym i tam też tych wynalazków nie brakuje. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
szymekBOB

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 55
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2018-01-29, 09:09   

Witek1952 chyba masz rację, że to przełącznik pod kierownicą, bo po tym jak problem niby zniknął, pojawił się znowu kilkukrotnie i znów zniknął... nie udało mi się niestety zaobserwować od czego zależy jego pojawianie się i zanikanie... chyba nie obejdzie się bez wizyty w ASO- auto na gwarancji więc nie trzeba to zrobić
_________________
'Tommorow is the most important thing in life.
It hopes we've learned something from yestarday'
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10