Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik wolnossacy czy 1.2 turbo?
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-01, 20:38   

BoloSr napisał/a:
Pan Józek napisał/a:
Silnik pije olej... litr przy przebiegu 3000-5000km. (...). Powód: Dostosowanie starego silnika do nowej normy spalania Euro6.
mowisz o SCE czy TCE ???


Skoro ma SCe, to pewnie o tym pisze. To każe się zastanowić nad tym silnikiem...Te normy spalania to czysta fikcja, jak pokazali nam niedawno producenci aut.
_________________
Piotrek
 
     
Rezysstor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 67
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-14, 10:52   

piku napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Pan Józek napisał/a:
Silnik pije olej... litr przy przebiegu 3000-5000km. (...). Powód: Dostosowanie starego silnika do nowej normy spalania Euro6.
mowisz o SCE czy TCE ???


Skoro ma SCe, to pewnie o tym pisze. To każe się zastanowić nad tym silnikiem...Te normy spalania to czysta fikcja, jak pokazali nam niedawno producenci aut.


Raczej nie wie, o czym pisze, bo mój silnik 1,6 Sce przez ok. 9 tys km, nie spalił żadnej widocznej na bagnecie ilości oleju.
Silnik 1,2 Tsc, to jest diesel na benzynę z całym "dobrodziejstwem" komplikacji.
Miałem coś takiego, jak diesle, i choć się nie psuły, to miałem cykora, że coś walnie, lub nie ruszę na mrozie .
Moim zdaniem Duster 1,6 Sce ma dobrą dynamikę, co sprawdzam na ulicach Warszawy, bo jakoś nie zostaje w tyle, a jak będzie zima, to będę z przodu z racji 4x4.
Aby wykorzystywać całą dynamikę silnika, trzeba mieć umiejętności i "jaja", co rzadko widać na drogach.
Takich zakichanych "koneserów", psioczących na Dustery, a jeżdżących jeszcze niedawno furmankami i motocyklami WSK, specjalnie bym nie słuchał :)
 
     
Mariusz

Marka: honda
Model: civic
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-03-11, 11:08   

Witam
Odnowie temat czy 1,2 czy 1,6 jestem przed zakupem i sam nie wiem co wybrać może ktoś się wypowie jeszcze na temat 1,2
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-11, 14:08   

Zależy co potrzebujesz i czego oczekujesz od auta. Niedawno kolega z forum który jeżdzi tym 1.2 TCe napisał mi , ( chodzi głównie o mój przypadek) żebym brał 1.6 SCe a nie 1.2. To zależy czego oczekujesz. Ja mam już styl jazdy spokojny i skoro dotychczas w moich samochodach wystarczały mi silniki wolnossące w okolicach 90KM to tym bardziej wystarczy 115 KM w tym SCe. Jak jeździsz dużo w trasach , to może 1.2 byłby lepszy nawet z racji skrzyni 6 biegowej, ale z tego co wiem, przy szybkościach autostradowych ten silnik 1.2 TCe potrafi łyknąć nawet 10l PB lub więcej.
Sam miałem dylemat również odnośnie 4x4 czy 4x2 ale po głębokich przemyśleniach wybieram 1.6 SCe oraz 4x2 , gdyż jeżdzę głównie po asfalcie i do teraz wystarczały zwykłe kompakty z napędem na przód , więc sądzę że i teraz nie ma sensu dopłacać do 4x4 tylko po to , aby go mieć. Silnik 1.6 SCe którym jeżdziłem jak dla mnie jest wystarczający , a jężdżę głównie po mieście nie zbaczając z asfaltów, przy czym trasy są sporadyczne. Dodatkowo silnik 1.6 SCe 115 daje przynajmniej pewność , że będzie tani w utrzymaniu. Trzeba samemu zdecydować czy ktoś potrzebuje silnika z turbiną. Kolega Prezes, który kupił teraz nowego Dustera z tym silnikiem 1.2 TCe np. sobie chwali . Powiem jeszcze tak, z tego co słyszałem, to te silniki 1.2 TCe ogólnie nie sa złe, a wręcz niektórzy je chwalą, ale tak jak pisałem wcześniej jest to indywidualna sprawa każdego , no i jak się to mówi, są gusta i guściki.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-03-11, 14:51   

Dane ze spalania z motostat.pl; trzy przykłady na każdy silnik benzynowy (wg największej lby tankowań):
1,6 105 KM: 8,29 l/100 km (217 tankowań); 8,39 (200); 7,75 (108).
1,6 114/5 KM: 9,01 (57); 8,33 (25); 7,8 (19).
1,2 Tce 125 KM: 9,95 (95); 9,28 (54); 9,98 (38).
A tu link:
https://www.motostat.pl/s...0&search=Szukaj

Z tego wynika, że turbodoładowany 1,2 Tce 125 KM pali najwięcej, o litr więcej niż jednostki wolnossące.
Mnie to skłania ku 1,6 Sce, gdyż diesel 110 KM jest baaardzo drooogi (ponad 12 tys. zł drożysz od 1,6 Sce), 1,2 Tce daje trochę więcej mocy i dynamiki, ale też jest znacząco droższy od 1,6 i wszystko wskazuje na to, że dużo więcej pali.
_________________
Piotrek
 
     
Mariusz

Marka: honda
Model: civic
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-03-11, 16:05   

Słyszeliscie o tym ze od września wszystkie nowe samochody z silnikami benzynowymi maja mieć filtr czastek stalych bo inaczej nie dostaną homologacji.
Cały czas zastanawiam się nad 1,2 czy 1,6 trudny wybor w sumie te 1,2 sa w qasqai, megance ,kadjarze trochę się roznia mocą.Na forum nissana niektórzy piszą ze faktycznie te silniki lubia olej.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-13, 19:41   

Tylko to , o ile to będzie prawda, może dotyczyć samochodów produkowanych dopiero po wejściu ustawy czyli po wrzesniu .Te wcześniejsze na pewno nie będą brane pod uwagę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10