Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Listwy boczne i osłony nadkoli.
Autor Wiadomość
Ferdo

Marka: brak
Model: brak
Wiek: 51
Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 7
  Wysłany: 2018-03-16, 15:26   Listwy boczne i osłony nadkoli.

Mam pytanie do posiadaczy Dusterów odnośnie listw bocznych na drzwiach, a także osłon na nadkola. Z tego co wiem, montowane są na taśmę samoprzylepną.

1. Jak z agresywnością kleju na taśmie względem lakieru?

2. Jak wygląda kwestia przylegania samej listwy? Czy pod listwą nie zbiera się czasem brud i błoto z kół?

A może lepiej zdecydować się na wąskie listewki na drzwiach, choć optycznie o wiele bardziej podobają mi się te szerokie.
_________________
_________________________________________
Piotrek
 
     
maro_1955
Duster jak plaster.

Marka: Dacia Duster
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 10
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2018-03-17, 18:18   

Mam nadkola(listwy) dokupione w R.P. i zakładane własnoręcznie około pół roku temu. Do tej pory się trzymają i nie zauważyłem, aby szczególnie zbierał się pod nimi brud.
Jestem dumny ze swojej pracy. :-P
 
     
Ferdo

Marka: brak
Model: brak
Wiek: 51
Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-03-19, 10:50   

Brawo Ty!! :mrgreen:
_________________
_________________________________________
Piotrek
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-03-27, 14:02   Re: Listwy boczne i osłony nadkoli.

Ferdo napisał/a:
Mam pytanie do posiadaczy Dusterów odnośnie listw bocznych na drzwiach, a także osłon na nadkola. Z tego co wiem, montowane są na taśmę samoprzylepną.

1. Jak z agresywnością kleju na taśmie względem lakieru?

2. Jak wygląda kwestia przylegania samej listwy? Czy pod listwą nie zbiera się czasem brud i błoto z kół?

A może lepiej zdecydować się na wąskie listewki na drzwiach, choć optycznie o wiele bardziej podobają mi się te szerokie.


Jak dla mnie listwy (boczne i nadkola) w Dusterze to świetna sprawa. Nie tylko auto wygląda w nich bardziej poważnie, zwłaszcza w jasnych kolorach (a nie jak napompowany van), ale i dają one ochrone nadwozia. Mniej wali piachem i brudem po drzwiach. Zwłaszcza, gdy się jedzie w ciężkich zimowych warunkach (teraz jechałem przez całą Polske i jak dojechałem do domu to na aucie wisiało spokojnie z 20 kg lodu z solą). Auto było kompletnie białe od soli (na trasie trafiłem na kilka solniczek). Ten cały syf nie obrzuca auta powyżej bocznych listew, ale kumuluje się na nich. W starym Ph1 zamawiałem i montowali je na klej w Aso. Zrobili bardzo solidnie i po 5 latach ani szpary nie ma między listwami a blachą. Żeby klej dosechł porządnie opóźniliśmy jeden dzien odbioru auta (była ostra zima). W kolejnym Dusterze też mam komplet listew. Tym razem zakładane fabrycznie, więc nie wiem czy znowu klej czy na tasmy. Ale to co ważne to chlapacze. Bez chlapaczy (czyli tylko w tych pikusiach oryginalnych/fabrycznych) wali brudem bardzo wysoko po drzwiach. A z tyłu po dupce i szybie (podcisnienie). Jak założyłem na raty oryginalne/duże chlapacze, to z dnia na dzien było widać poprawe w wysokości obrzucania brudem drzwi. Miałem zakładać listwy samodzielnie, ale cena oryginalnych listew plus własny czas i praca - nie miało sensu. Druga sprawa. Listwy chronią skutecznie przed debilami, którzy walą drzwiami. Po kilku latach jak wyczyściłem listwy specjalnym środkiem czyszczącym (produkt Renault) i zrobiły się jak fabryczne to zobaczyłem jak są podziabane. Miejsce obok miejsca. Po prostu debile na parkingu walili drzwiami, ale zamiast wgniotów na drzwiach - gruby (pusty w środku) plastik działał jak zderzak. Warto.
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 158
Wysłany: 2018-05-15, 22:28   

A ku[pował ktoś te listwy u Chińczyków i może powiedzieć coś o jakości, spasowaniu?
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-05, 16:17   

u mnie są przykręcane od spodu nadkola... Poza tym tylne osłony skutecznie chronią przed kamieniami co pryskają spod kół przednich w tylne nadkole... O ile pamiętam tu na forum forumowicze skarżyli się nawet na korozję przez te odpryski...
 
     
ddaria74

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 58
Skąd: Rogalinek
Wysłany: 2019-03-16, 20:55   plastiki - ciąg dalszy..

..ja zakupiłem plastiki [drzwi+nadkola] w federacji rosyjskiej---zakładałem sam..no i jestem mega zadowolony .. mimo tego że się ciężko zakładało bo nadkola są szersze to i tak fajnie wyszło....[nie odbyło się odcinków do poprawy-ale już OK ]...polecam /dobry materiał/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11