Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
K4M błąd sondy i czujnika spalania stykowego
Autor Wiadomość
Luke16

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 34
Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: KNZ
  Wysłany: 2018-03-17, 18:11   K4M błąd sondy i czujnika spalania stykowego

Pierwsza awaria ukochanego Dustera. Zaświeciła się tzw kontrolka check auto przerywało, straciło moc, znacznie więcej paliło, z racji tego że mam CLIPa szybka diagnoza uwalona sonda lambda przed katalizatorem, wcześniej błąd usunąłem i był spokój na ok 200km i tak z 4 razy, znajomy miał dzisiaj akurat być w sklepie z częściami do Francuzów i poprosiłem go żeby takową zakupił. Mój portfel stał się lżejszy o 290zl za Boscha który wyszedł z numeru VIN. No to co na kanał i wymiana. Zadowolony bo operacja przebiegła szybko, skasowałem błąd i w drogę. Nic się nie świeciło już ale przez 10km nadal mocy nie było i poszarpywala. Potem wszystko wróciło do normy do czasu, gdzie znowu zrobiłem ok 200km i znowu zaświeciła się kontrolka. Znowu CLIP i tym razem dwa błędy mianowicie to co na poniższym obrazku... Szczerze totalnie zgłupiałem... Co ją boli? Dodam że na benzynie jak i LPG jest identycznie
Mam podejrzenie co do świec bo na LPG przejechały ok 42 tyś km. Lecz po wymianie jest identycznie. Zauważyłem że po skasowaniu błędów po wciśnięciu gazu do oporu, zaczyna też przerywać i traci moc. Na obrotach jałowych nie faluje chodzi idealnie wkręca się też idealnie. Stare świece bardzo ładnie wypalone. Komp pokazuje cały czas te same błędy. Z tym przyspieszeniem nie zawsze się to dzieje.

IMG_20180314_161728065-2304x1728-1728x1296.jpg
Plik ściągnięto 245 raz(y) 209,82 KB

 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 94
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2018-03-18, 19:18   

Jak jeszcze miałem auta z lpg, to co wymianę oleju wymieniłem z definicji świece. Nie miałem przy gazie nigdy problemów z sondą (Kia sportowe 300 tyś. przebiegu) ale np. zdarzała się awaria przepływomierzy.
_________________
I like Duster
 
     
Luke16

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 34
Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: KNZ
Wysłany: 2018-03-18, 20:14   

W K4M a miałem sporo aut z tym silnikiem i zrobionych ok 500 tyś km na LPG. Nigdy nie miałem problemu z sondą przed katem jedynie za katem potrafiło błąd wywalić i emulator załatwiał sprawę. Świece są nowe.
Dzisiaj trochę powiedziałem w CLIPie i przepatrzylem parametry bieżące. Zawór evap działa bez zarzutu, sondy też lecz zaniepokoiły mnie dwie rzeczy, czujnik spalania stukowego pokazuje 0V napięcia zaś po naciśnięciu gazu gdzie wyświetla się pedał zwolniony lub wciśnięty mimo że wcisne gaz pokazuje nieaktywne. Jak puszczę w drugiej rubryce od jałowego pokazuje zwolniony. Kurcze jest akurat strasznie zimno i nic nie mogę sprawdzić organoleptycznie...
Jutro może uda mi się podmienić czujnik spalania stukowego, może na coś się trafi bo kupować wszystko po kolei nie ma sensu.
 
     
Luke16

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 34
Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: KNZ
Wysłany: 2018-03-19, 17:57   

Problem rozwiązany, blachostka totalna, wyleciala wtyczka od czujnika stukowego. Najciekawsze że cała była popękana a nikt jej nie dotykał...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13