Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka "check engine" przed odpaleniem auta.
Autor Wiadomość
lisek2
lisek2

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 4
  Wysłany: 2018-04-14, 11:28   Kontrolka "check engine" przed odpaleniem auta.

Witam

Posiadam od 2 tyg nową Dacie Duster Benzyna 1.6 115 km. Od samego początku był problem z pracą zimnego silnika. Falowanie obrotów (chwilowe drgania z silnika),na kilka sekund zapala się się w tym czasie pomarańczowa kontrolka "check engine - po rozgrzaniu jest OK (teraz właściwie za każdym razem) . Jestem już umówiony do serwisu, ale mam pytanie o samą kontrolkę "check engine" - po przekręceniu kluczyka (ale nie odpaleniu auta) zapala się razem z innymi ale nie gaśnie po kilku sekundach...gaśnie dopiero po odpaleniu auta...Czy to jest normalne (mam inne auto - renault Modus gdzie kontrolka gaśnie jeszcze przed odpaleniem auta) ?
Ostatnio zmieniony przez lisek2 2018-04-21, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-04-14, 19:09   

Witam serdecznie. Kontrolka gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika. Oczywiście jak auto jest sprawne.
_________________
Witek
 
     
pawel1981

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-15, 11:03   

lisek2 napisał/a:
problem z pracą zimnego silnika. Falowanie obrotów


Jak odwiedzisz serwis, napisz proszę czy usterkę usunięto.
 
     
lisek2
lisek2

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-04-20, 05:46   

Dziękuje za odpowiedz. Dam znać po wizycie w serwisie, nagrałem dla nich filmik jak zachowuje się auto..... i Dopiero podczas jego odtwarzania dosłownie na pół sekundy można zobaczyć iż podczas zaświecenia się „check engine” widać komunikat - skontroluj start-stop ... co ma to wspólnego z zimnym silnikiem i obrotami ? Zobaczymy co na to serwis.
 
     
lisek2
lisek2

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 4
  Wysłany: 2018-04-21, 18:31   

pawel1981 napisał/a:
lisek2 napisał/a:
problem z pracą zimnego silnika. Falowanie obrotów


Jak odwiedzisz serwis, napisz proszę czy usterkę usunięto.



- Na ten moment słabo....serwis najpierw walczył by odczytać CLIPem błędy..bo coś im nie wychodziło, potem odczytał błąd którego nie zna !?@# , nie znało go także w Reanult Polska, wysłano zgłoszenie do Francji. Zabrałem auto bo nic nie zrobili, -zapowiedziano mi iż jak przyjdzie odpowiedz z Francji (do 14 dni) to muszę ponownie ich odwiedzić i zostawić na kilka (nie wiedzą ile) dni samochód. Oczywiście powołano się na gwarancje Dacia (w odróżnieniu od renault) iż na czas naprawy mogę sobie odpłatnie wypożyczyć samochód zastępczy. Po odbiorze co ciekawe przestał mi działać komputer odczytujący spalanie, ilośc km do tankowania itd.... po prostu wyświetla przebieg a naciskanie przycisków na kierownicy powoduje najwyżej skasowanie licznika przebiegu...nie pozwala przełączać menu... jak by go nie było. Natomiast sam problem cały czas obraca się wokół pojawienia sie drgań na zimnym silniku a zaraz po nich mignięcia kontrolki "check engine"+ komunikat (także na sekundę) skontroluj start-stop- potem wszystko sie stabilizuje i jest OK... Dla testu odpaliłem auto z wyłączonym systemem start-stop i sytuacja była taka sama tyle że po wyświetleniu komunikatu skontroluj start-stop ...pokazał sie komunikat system start-stop wlączony i zgasła kontrolka nad przyciskiem...jak by system się resetował... (Mała aktualizacja z dzisiaj)... Auto po całej nocy stania i odpaleniu...świeci się kontrolka zimnego silnika a następnie przejechaniu kilku metrów i zatrzymania się ....system start-stop jak gdyby niby nic, gasi silnik na postoju....pozytyw komputer wrócił do działania :-)
 
     
pawel1981

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-22, 15:50   

Wczoraj miałem ciekawą sytuację. Jako przyszły właściciel Dustera (odbiór w najbliższy czwartek) jestem bardzo zainteresowany opiniami użytkowników tego auta. Będąc na stacji benzynowej trafiłem na takiego użytkownika - zaparkował Dustera I na poboczu stacji. Zapytałem jaki to silnik i jak się sprawuje, usłyszałem, że sprawuje się rewelacyjnie, jest to 1.6 SCe z LPG z listopada 2017 (ucieszyłem się, bo też zamówiłem 1.6). Ale pan po chwili przyznał, że właśnie w tej chwili ma po raz pierwszy problem. Po tankowaniu gazu zjechał na parking na stacji (nie wiem na pewno po co - może spisać tankowanie), zgasił auto i po chwili nie mógł odpalić. Przy mnie wykonał kilka prób bez żadnego efektu. Co ciekawe, włączenie stacyjki nie zapalało żadnych kontrolek. Mógł kręcić rozrusznikiem, ale nie odpalał (kontrolki nie świeciły). Właściciel obstawiał awarię immobilizera. Nie wiem jak to się skończyło, gdy przejeżdżałem tamtędy godzinę później samochód stał w tym samym miejscu. Trochę mnie to utwierdziło w przekonaniu, że niemiłe niespodzianki w przypadku nowego auta mogą się trafiać. Pytanie tylko, czy ta reguła dotyczy wszystkich nowych aut, czy może Dacii w szczególności?

Mieliście podobną usterkę?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11