Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odgłosy ze skrzyni biegów Sce 115 4x4
Autor Wiadomość
Spider0601
Pająk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 29
Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-09, 07:32   Odgłosy ze skrzyni biegów Sce 115 4x4

Witam

Czytam i czytam w internecie na ten temat ale nigdzie nie ma zakończonych wątków.
Czy ktoś miał problem że przy przyspieszaniu oraz puszczeniu gazu na biegu słychać jakieś takie dziwne terkoczenie ze skrzyni biegów? Przy wciśniętym sprzęgle tego dźwięku nie ma. Dodam jeszcze że przy manewrach parkingowych przy włączaniu i wyłączaniu sprzęgła słychać głośno mechanizm sprzęgła.
Cały czas zastanawiam sie czy TTTM czy jest to jakaś usterka. Ten dźwięk jest troche irytujący.

Z góry dzięki za pomoc
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-16, 22:01   

Było gdzieś na forum coś pisane w temacie o głośności napędów w wersji 4x4, gdzie okazało się finalnie, że zostały wymieniane skrzynie biegów ze względu na jakąś wadę.
A może u ciebie sądząc po objawach, po prostu jest coś z wysprzęglikiem lub rozleciało się łożysko sprzęgła?.
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2018-04-19, 17:02   

Witam! Ja mam co prawda wersję 4x2 ale po zatrzymaniu i puszczeniu sprzęgła na wolnych obrotach skrzynia jest słyszalna. Serwis słuchał i podobno TTTM - stara śpiewka. Druga sprawa- te same skrzynie w Nissanie (qasqai-czy jakoś tak, i juke). Skrzypią tak samo. Słuchałem tych skrzyń w innych dusterach i nissanach - to samo co u mnie. Tam na forum wiele osób się na to uskarża. Wiadomo wrażenia słuchowe są subiektywne. Trzeba by posłuchać tych u Ciebie. Nagraj może jakiś filmik
Jeśli chodzi o to skrzypienie podczas jazdy-hamowania silnikiem - dopchnij lewarek zmiany biegów - jeśli pomoże - tzn że linki zmiany biegów przenoszą drgania na osłonę termiczną wydechu - stąd zjawisko do złudzenia przypomina grzechotanie w skrzyni. Sam to przertobiłem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11