Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster 4x2 czy 4x4 - skrzynia biegów
Autor Wiadomość
krkkrzysiek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 28 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-07-17, 20:12   Duster 4x2 czy 4x4 - skrzynia biegów

Witam zamierzam kupić dustera I tej po liftowej wersji...
pytanie moje jest takie : 4x4 mają 6 biegów ale czytalem,że są krótkie. Jak wyglada sprawa przy 4x2? 5 biegów ale dłuzszych czy generlanie to na to samo wychodzi bo np 6 to 5 w jednonapędowym?
 
     
psz

Marka: Honda
Model: Civic VII sedan
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-07-18, 10:07   

W Dusterze pierwszej generacji szóstka w 4x4 jest krótsza niż piątka 4x2. W połączeniu z większą masą i oporami napędu nie wpływało to korzystnie na spalanie.
 
     
jaras21

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-26, 21:51   

Witaj
Jeździłem 4x2 ze skrzynią 5 biegową a teraz mam 4x4 z 6 biegową. Nie odczuwam jakiejś znaczącej różnicy. Na pewno pierwszy bieg jest bardzo krótki. Nawet sprzedawca w salonie mówił że w mieście na płaskim można ruszać z dwójki. Ja mam taki nawyk ,że każdym samochodem ruszam z jedynki. Na co dzień jeżdżę na zmianę dostawczym Lublinem i Dusterem. W Lublinie też bez ładunku można ruszać z dwójki- ale nie chce mi się zastanawiać czy mam pustą budę czy załadowaną więc zawsze najwpierw jedynka. W Dacii tzw system eco podpowiadania - pokazuje zmianę biegu na wyższy już przy 1500 obrotów. Ja zmieniam na wyższy powyżej 2500 obrotów. Mam w d..pie eco wolę nie katować silnika przy tak niskich obrotach. Może dla tego mam średnie spalanie 8.7 l.
Moja subiektywna ocena wolę napęd 4x4 nawet kosztem częstszego używania lewarka biegów.
_________________

 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-11-27, 16:49   

Benzynę jak jest ciepła kręcę do 3 tys. to na kolejnym biegu masz 2 tys obrotów , spalanie przy obecnej pogodzie mam na poziome 9-9.5 LPG+benzyna więc po taniości :mrgreen:
ECO raz włączyłem i się przestraszyłem przyśpieszenia :roll:
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2018-11-30, 16:26   

W wersji 4x4 ta krótka 1 ma chyba trochę być namiastką reduktora. I faktycznie dość dobrze sobie radzi przy ostrych podjazdach np. na polnej drodze i w śniegu. Normalne ruszam z dwójki, zgodne z instrukcją, bez obciążenia i na równym podłożu. Zresztą to się da wyczuć, mając pewne doświadczenie, jakiego biegu użyć. Ale generalnie, czasami na autostradzie przydałby się jeszcze 7 bieg. ;-)
_________________
I like Duster
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10