Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezerwa a pojemność baku...
Autor Wiadomość
RamoDuster

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 82
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2014-07-21, 11:56   

pawelg napisał/a:
Za to dalej nie umiem rozgryźć tego miernika poziomu paliwa - to jakaś magia.
jest diabelnie nieliniowy - komp pokazuje zużycie 25 litrów (czyli połowy) a "wskaźnik" raptem jedna kreska spadła. Jak "wskaźnik" pokazuje połowę to komp ok 30 (a to i tak przekłamane o ok 10% - przynajmniej u mnie). Więc "wskaźnik" należy traktować (cytując klasyka) "bardziej jako sugestię niż regułę"
 
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-07-21, 12:12   

a to nie jest przypadkiem tak ???

_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
pawelg

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-21, 12:54   

Chyba nie do końca tak - u mnie jeszcze nie bardzo umiem rozgryźć moment zapalenia się kontrolki paliwa oraz zaczęcia migania ostatniego paska - zdaje się, że powinno się to stać jednocześnie.

p,paw
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-07-30, 11:20   Re: Rezerwa a pojemność baku...

piterr napisał/a:
Witajcie,
Piszę bo zaintrygowała mnie pewna rzecz a mianowicie:
Tydzień temu odebrałem auto i od razu z salonu udałem się na stacje paliw. Na stacji zatankowałem pod korek i weszło mi 51 litrów i fakt ten jest raczej normalny . Dziś od razu po zapaleniu się kontrolki rezerwy (zrobione 520 km )udałem się na stacje i ku mojemu zaskoczeniu wlałem 53 litry... Tu moje zdziwienie - bak 50 litrów (wiadomo że co nieco siedzi też w rurce od wlewu), rezerwa z 4-5l to w jaki sposób aż tyle weszło? Jest ktoś w stanie pomóc mi w zrozumieniu tego faktu? Silnik podstawowy - benzyna, nie mam komputera.


Ja mam podobnych uwag wiele, ale mam diesla, ropa sie pieni, jak pistolet odbije to zwykle po 20-30 sekundach mogę wlać jeszcze 5-7-nawet 9 litrów (pod korek). Tankowałem już ponad 50l do baku....
Czasem myślę że to nie wina baku tylko pieniacych paliwo dystrybutorów. Mierzą pianę a nie ciecz.
Mój znajomy reklamował raz na stacji (Laguna III - weszło 12 litrów więcej niż pojemność baku), ale nic nie zdziałał. Chyba nas trochę rolują na mierzeniu zakupionego paliwa a nie pojemności baku...
_________________
janzet
 
     
RamoDuster

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 82
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2014-07-30, 11:28   

To nie jest tak do końca...
Po pierwsze troche paliwa wchodzi do rury doprowadzającej - niewiele ale jednak.
Po drugie wiele aut ma zbiorniki które wcale nie są płaskie tylko mają garb na górnej powierzchni żeby była poduszka powietrzna dla paliwa. Jeśli uda się ją wypełnić to może wejść nawet 5-7 litrów więcej (zależnie od auta).
No i trzeba brać poprawkę że to co podaje dokumentacja odnosnie rezerwy (4-5) jest wirtualne a faktycznie jest mniej. Przyzwyczaić się i tankować wcześniej.
 
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-08-17, 16:56   

Dziś drugi raz tankowałem i sprawdzałem jak się ma pojemność baku i ilość spalonego paliwa do wskazania komputera pokładowego. Okazało się że tankując 98 wskazania komputera a rzeczywiste spalanie różniło się tylko o 0,5l. (komputer pokazywał spalone 37,0 a do baku weszło 37,5 - tankowane jak za pierwszym razem do 2 odbicia dystrybutora).
 
     
pawelg

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-18, 10:19   

A u mnie wręcz przeciwnie.

Na 95 komputer pokazuje spalanie dokładnie co do 0,2 l zgodnie z bakiem - a ostatnio w trasie po zatankowaniu 98 oszukał mnie o 3 litry (chyba, że popełniam jakiś błąd logiczny).
Nalałem właśnie tej 98 o 3 litry więcej niż leję normalnie (promocja była musiałem wlać dosłownie pod korek).
Po trasie komputer pokazał, że spaliłem 40 litrów - byłem pewien że ze względu na te dolane 3 litry zatankuję coś koło 37 ... wlałem dokładnie 40 - tym razem już bez dolewania pod korek.

p,paw
 
     
raczek_p


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-13, 21:45   

Ja również sprawdzałem pojemność zbiornika paliwa i byłem bardzo zdziwiony jak na różnych markowych stacjach po zapaleniu się kontrolki rezerwy zatankowałem lejąc powoli paliwo aż 61 litrów.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-15, 11:39   

mi się niejednokrotnie udawało zatankować 55l paliwa. 50 l to norma przed długim wyjazdem. standardowo 40-45l
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-01-16, 22:23   

raczek_p napisał/a:
zatankowałem lejąc powoli paliwo aż 61 litrów.


Nooo, tyle to nigdy nie udało mi się wlać. Natomiast jest faktem, że spalanie w aucie zależy w pewnej mierze od tego, na której stacji się tankuje (nie od tego, jakie paliwo, tylko dokładnie "na której stacji") ;-)
_________________
Piotrek
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-17, 00:26   

Ciekawa sprawa z zbiornikiem LPG. Dotychczs tankowałem zawsze do pełna i zawsze na tej samej stacji BP. Po opróżnieniu zbiornika do zera(sygnał dźwiękowy) tankowałem równe 32 litry gazu i zawór wyłączał tankowanie.Dziś zatankowałem 34 litry czy te dwa litry mają mnie niepokoić? Zobaczę przy następnym tankowaniu.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
maciej2

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-05-19, 23:44   

Witam!

Posiadam Dustera 1.6 4x4 2010 rok z instalacją LPG.

Wybaczcie, że odgrzewam temat ale wątpliwości.

Co tej pory (nie czytając informacji w internecie, opierając się na samym doświadczeniu) myślałem że bak paliwa w Dusterze ma 35-40 litrów. Jednak jak się okazuje czytając specyfikacje ma 50 litrów.

Mój problem polega na tym, że tankując przy rezerwie do pierwszego odbicia wchodzi mi 30 litrów, potwierdzone kilkukrotnie. Zakładając, że rezerwa to 5 litrów dolewając do pełna 30 l wychodzi, że gdzieś "ukrywa" się 15 litrów co powinno być wielkością zauważalną na wskazaniu paliwa.

Moje pytanie jest czy takie zachowanie wskaźnika paliwa jest możliwe i czy mam się czymś przejmować i diagnozować problem. Czy możliwe jest "zawieszenie" się pływaka i mimo że wskazuje rezerwę w baku jest jeszcze 20 litrów paliwa?

Dodam, że po zatankowaniu do pełna spadek wskaźnika paliwa jest stopniowy i wygląda jakby działał prawidłowo, po za tym, że wchodzi dużo mniej paliwa niż teoretycznie powinno.
Nie próbowałem nigdy wlewać więcej paliwa po pierwszym odbiciu.

EDIT:
Wyczytałem na innym wątku że można zrobić test zegarów i odczytać pomiar paliwa. Przy dwóch kreskach wyszło 15l.

Poczekam aż spadnie do rezerwy i sprawdzę jakie będzie wskazanie, później zatankuje do pierwszego odbicia i także sprawdzę. Jeżeli pokaże około 35 to spróbuje dolać jeszcze 10 litrów - teoretycznie powinno spokojnie tyle wejść.
 
     
otomoto

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Dołączył: 12 Sty 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-07-20, 17:30   

A ja mam takie tylko pytanko bo nie potrafię tego rozkminić. Jeżdżę głównie na LPG, Pb wlewam gdy świeci ostatnia "cegiełka" nad tą co potem miga w ramce. Ile jest paliwa gdy zgaśnie ta przedostatnia i usłyszymy sygnał dźwiękowy oraz ile gdy zaczyna migać ostatnia "cegiełka" ta w ramce. Może ktoś to wybadał?!?
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2018-07-20, 17:59   

Witam. Zwykle zalewam Dustera benzyną do pełna. Od mniej więcej dwóch miesięcy, po zalaniu do 2. odbicia, wskaźnik Pb nie wskazuje pełnego baku (chociaż powinien): brakuje na wskaźniku jednej kreski. Zbiornik jest na pewno zalany na max, bo sprawdzałem kilkakrotnie. Czy ktoś miał jakieś problemy ze wskaźnikiem paliwa?
 
     
Adek
Adek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-07-23, 19:09   

JS napisał/a:
Witam. Zwykle zalewam Dustera benzyną do pełna. Od mniej więcej dwóch miesięcy, po zalaniu do 2. odbicia, wskaźnik Pb nie wskazuje pełnego baku (chociaż powinien): brakuje na wskaźniku jednej kreski. Zbiornik jest na pewno zalany na max, bo sprawdzałem kilkakrotnie. Czy ktoś miał jakieś problemy ze wskaźnikiem paliwa?


Mam tak samo od 3 miesięcy. Podejrzewam ze problem tkwi gdzieś w pompie paliwa, na komputerze wykazało jakieś nieprawidłowości związane z pompa. za 2 tygodnie odstawiam auto do mechanika na sprawdzenie tego problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10