Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tryb awaryjny
Autor Wiadomość
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-05-20, 19:14   Tryb awaryjny

Witam wszystkich,
przez ostatnie 2 tygodnie duster wszedl mi 3 razy w tryb awaryjny. Stawalo się to przy odpalaniu auta na zimnym silniku.Tzn 4 kontrolki sie zapaliły:
-lampka wielofunkcyjna pomaranczowa
-ABS
-ESC
-lampka kontrolna oczyszczania spalin (potocznie check engine)
Max 20km/h do drugiego biegu.
Pierwszy raz zadzwonilem po assistance. Laweta zawiozla do serwisu. Tam stwierdzili blad przepustnicy. Skasowali blad. Wgrali nowe oprogramowanie ponoc i bylo dobrze.
Po paru dniach tryb awaryjny znowu został włączony. Przy pierwszym razie zostalem pouczony przez pracownika serwisu azeby odczekac z 15 min i nastpenie sprobowac uruchomic. Tak tez uczynilem. Zostala tylko kontrolka "check engine" i moglem normalnie udac sie do serwisu.
Tam stwierdzili: blad potencjometru pedału gazu, skasowali blad i wgrali znowu cos lepszego.
No i znowuż po paru dniach to samo i jade jutro na serwis.
Czego sie spodziewać kolejnego bledu? zaczyna mnie to irytowac... czy ktos z Szanownych Forumowiczow mial takie cos? czy cos doradzicie?
Dodam ze autko roczne i 12 tys przebiegu. do tej poru nic sie nie dzialo. Wszystko zaczelo sie po przegladzie rocznym... moze sie cos obluzowalo? sugerowalem juz to serwisowi ale jakos sie dziwnie na mnie patrzyli...
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-07, 13:37   

Muszę Cię zmartwić, mój tata miał bardzo podobne objawy jak ty, też na początku kasowali błędy a skończyło się na wymianie całej przepustnicy. Także ciśnij serwis niech szukają bo nie powinno się to zdarzać. :-/ Przebieg u mojego taty w 1.6SCE bardzo podobny z tego co pamiętam coś około 15kkm.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-06-08, 07:29   

Sądząc po częstotliwości występowania usterek o podobnym charakterze,bez względu na wersję myślę,że jednak babol jest fabryczny i trzeba serwis cisnąć powołując się nie na gwarancję,a rękojmie.Podobnie co z obrotami/przepustnicą jest w nowych Dusterach z zawieszającym się komputerem przy wyższej temp.
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-06-08, 09:17   

Dziękuję Wam za odpowiedzi a szczególnie Tobie tomSzafa.
U mnie sparawa jest następująca: od tamtego czasu nie było żadnego trybu awaryjnego. Aż do wczoraj kiedy serwis zdecydował się wymienić pedał gazu, bo twierdzil że między potencjometrem przy pedale a przepustnica wychodzi błąd. Więc mam nowiutki pedał ale ledwo co domu wczoraj żem dojechał ;( nawet w trakcie jazdy załączał się tryb awaryjny. Musiałem zgasic na chwile i znowu uruchomic, troche przejechalem i tak w kolko. Kontakt z serwisem: to mi doradzili żebym tak dojechał ale musze wyłączyć funkcje Start&Stop i będzie dobrze. A w następnym tygodniu mam przyjechać. No i się okazało że dziś od rana tryb awaryjny. Musialem szybciutko do pracy jechac wiec nie wzywalem assistance ani nie dzwoniłem na serwis. Problem jest w tym ze ten serwis nie jest moim najblizszym serwisem i jak zadzwonię na assistance to zawleczą mnie do najbliższego, co prawda to jest ten sam dealer ale wolalbym żeby skonczyli tam gdzie już zaczeli…
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-06-09, 19:00   

Dziś wezwalem assistane i laweta zawiozla tam gdzie wymienili pedal. Zostawilem auto i bede czekal... twierdzili ze niekoniecznie musi byc to przepustnica. Ponoc dla nich lepiej jest teraz jak tryb awaryjny caly czas sie zalacza, wczesniej jak jechalem do nich to juz po trybie awaryjnym bo auto sie resetowalo po paru minutach. Po podlaczeniu do kompa wychodzi blad na potencjometrze pedalu gazu. pozniej juz sobie poszedlem.... maja naprawiac i dac znac.... zobaczymy. tak wiec po ponad roku eksploatacji dzis pierwsza nocka bez mojego dustera :(
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-14, 13:23   

Picia napisał/a:
Dziś wezwalem assistane i laweta zawiozla tam gdzie wymienili pedal. Zostawilem auto i bede czekal... twierdzili ze niekoniecznie musi byc to przepustnica. Ponoc dla nich lepiej jest teraz jak tryb awaryjny caly czas sie zalacza, wczesniej jak jechalem do nich to juz po trybie awaryjnym bo auto sie resetowalo po paru minutach. Po podlaczeniu do kompa wychodzi blad na potencjometrze pedalu gazu. pozniej juz sobie poszedlem.... maja naprawiac i dac znac.... zobaczymy. tak wiec po ponad roku eksploatacji dzis pierwsza nocka bez mojego dustera :(


Daj znać co wyszło jak już "wymieniacze" naprawią :mrgreen:
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-06-20, 09:03   

Daj znać co wyszło jak już "wymieniacze" naprawią :mrgreen: [/quote]

Daję znac chociaż naprawiacze nie naprawili jeszcze. Otoz co się zadzialo:
Odebralem moje autko dokladnie tydzień temu w srode, czyli trzymali 4 dni. Przegramowali lub cos wgrali, czytaj nic nie zrobili, minal tydzień (dzis jest środa) i znow to samo… Rece opdaja!
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-06-20, 11:12   

Nasz też w dalszym ciągu wraca do trybu awaryjnego.Po "małej wymianie zdań"w serwisie w ciągu godziny wyznaczono termin na naprawę(była konsultacja z technologami).Zaczyna się znowu od wymiany przepustnicy,potem komp.z programem.Nissan zmaga się z podobnymi problemami,głównie przyczyna leży w kompie.
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-06-29, 06:53   

W poniedziałek laweta zabrała do serwisu. W środę zaproszono mnie na jazdę próbną, na której miałem dokonać oceny czy autko zachowuje się poprawnie. Nie stwierdziłem uwag. Dzis jest piątek i mam odebrac mojego Dustera. Wg serwisu dotarli do istoty problemu. Otóż podczas pierwszego rocznego przeglądu wgrano wadliwe oprogramowanie, które wywoływalo blad wadliwej pracy przepustnicy. Teraz cytując Serwis zaktualizowano specjalnie pod moje auto. Twierdza ze powinno wszystko hulać. Na moja prosbe ażeby wgrali fabryczne oprogramowanie, które nie stwarzało problemu, to nie da rady bo nie maja takiej możliwości. No zobaczymy, będę relacjonowal.

PS badzcie bardziej czujni dajac auto na przeglad bo problem ponoc jest globalny
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-07-26, 15:56   

Relacji dalszy ciag:  Tak jak pisalem w piątek odebrałem mojego dustera. Czyli trzymali 4 dni od poniedziałku do piatku. W sobote raniutko odpalam i masz znowuz kontrolki i tryb awaryjny. No to procedure już mam obcykana i nr na assistanca znam na pamiec. Laweta zawiozła mnie na serwis tam skad odebrałem auto dzien wczesniej. W serwisie dusterek postal do nastepnej srody, czyli 12 dni. Wymieniono przepustnice co nic nie dalo bo nadal wywalal blad. Wymieniono komputer wtrysku i być może udalo się. Pisze być może bo serwisanci nie wiedza co jest naprawde. Wersja dla mnie: bledna aktualizacja podczas przeglądu rocznego uszkodzila komputer wtrysku. Dzis jest czwartek, ponad 2 tygodnie od odbioru auta no i poki co jest wszystko dobrze 
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-31, 11:39   

Współczuję bo to zaczyna być koszmarem. Mam nadzieję, że to już koniec Twojej udręki Wniosek nasuwa się sam by serwis nie gmerał przy fabrycznym oprogramowaniu. Wraz z wymiana sterownika silnika znowu wrócili do fabrycznych ustawień.
_________________
Witek
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-07-31, 18:04   

"Serwisy"nie gmerają,w procedurze wyskakuje aktualizacja i muszą ją wykonać,a jako,że piekarze tam sami chyba pracują to takie mamy problemy.Po awanturze grubej mam nową przepustnicę,komp.Zbieraj każdy papier potwierdzający naprawy,żądaj zgłoszenia problemu przez serwis do Dacia Polska i pamiętaj o tym,że gwarancja jest dłuższa o czas napraw.
 
     
Picia

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 41
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-07-31, 19:23   

olo napisał/a:
Zbieraj każdy papier potwierdzający naprawy,żądaj zgłoszenia problemu przez serwis do Dacia Polska i pamiętaj o tym,że gwarancja jest dłuższa o czas napraw.


Póki co to mam wszystkie kwity z lawet, z serwisu nie wszystkie, ale dzieki za info. Kiedy sie pytalem czy cos powinni mi dac to tylko oswiadczyli ze wszystko jest wpisywane w historie pojazdu. Mam sie do nich przejechac za jakis czas, azeby sprawdzili ogolnie stan na kompie, wiec jeszcze sie upomne i pogadam....
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2018-10-08, 10:00   

olo napisał/a:
"Serwisy"nie gmerają,w procedurze wyskakuje aktualizacja i muszą ją wykonać,a jako,że piekarze tam sami chyba pracują to takie mamy problemy.Po awanturze grubej mam nową przepustnicę,komp.Zbieraj każdy papier potwierdzający naprawy,żądaj zgłoszenia problemu przez serwis do Dacia Polska i pamiętaj o tym,że gwarancja jest dłuższa o czas napraw.



Mi w ASO powiedzieli, że aktualizację wgrywają tylko, gdy usterka na to wskazuje , z automatu ani na prośbę nic nie wgrają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11