Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezerwa a pojemność baku...
Autor Wiadomość
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2018-08-02, 16:57   Wskaźnik paliwa

Stał się cud: od ostatniego mojego wpisu wskaźnik na desce pokazuje teraz pełen stan zbiornika, a na pewno nie dolewałem. Mam nieuzasadnione przekonanie, że poprzednie tankowanie jakby przydusiło pływak i ten pokazał mniejszą ilość paliwa w baku. Może jest uszkodzony i zachowuje się jak chce.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-08-02, 18:23   

Witam serdecznie. U mnie też pokazuje jak chce. Jakiś czas woziłem zapas w dodatkowym kanistrze ale śmierdziało w bagażniku.
_________________
Witek
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2018-08-02, 19:27   

Wcześniej, w chłodniejsze dni, gdy zużycie Pb jest wyższe, nie było tego problemu. Niedługo jesień, więc pewnie zbiornik będzie częściej napełniany (lubię mieć zawsze pełen stan, szczególnie zimą), to może i wskaźnik znormalnieje, a zresztą za 1000 km mam pierwszy przegląd, więc pogawędzimy z ASO o tych przypadłościach.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-01, 05:27   

Wczoraj miałem podobny przypadek. Przeczytałem te wszystkie wpisy i chyba wychodzi na to, że 'coś tam' zostało źle zaprojektowane przy pływakach lub czujnikach. Miałem nieco mniej niż pół zbiornika paliwa. Zatankowałem jak zwykle, na Orlenie. Może to dystrybutor łykał powietrze, - ale miałem wrażenie że mi on odbija, więc po dwóch takich chłyśnięciach, przestałem tankować. Najbardziej się zdziwiłem, gdy po przejechaniu jakiegoś kilometra, wskaźnik wciąż pokazywał ten sam stan i zasięg 180 km. Nie zmieniło się to nawet po pokonaniu dwóch górek i sporych nierówności drogi.(Myślałem że wtedy 'zaskoczy'). Dopiero po zjechaniu do garażu, (dość stromy zjazd), to wszystko obudziło się i wskaźnik pokazał prawie pełen zbiornik i zasięg 600km. Mimo wszystko, martwi mnie takie zachowanie auta. W końcu jest nowe... :shock:
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-09-03, 16:02   

Ja zgłaszam swojego na pierwszym serwisie, bo to dosłownie jaja są. Ostatnio komputer pokazał 35 l spalonego paliwa a bak pełny, co wiecej zasięg 800km. Nawet już nie czekam na zapalenie kontrolki, bo potem mam paliwa przy oszczędnej jeździe na 30 km i na autostradzie/szybkiego ruchu do stacji nie styknie :-( .
Nie wiem kto ten układ projektował, ale chyba nie znał się na tym za dobrze.
M.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-09-04, 08:42   

Kurcze , czy ja kupiłem jakiś felerny egzemplarz :-) Czytam te posty na forum ( nie tylko w tym temacie :-) ) i widzę, że nie mam w swoim nowym Dusterku, ani jednej przypadłości z tych opisywanych na forum. Co do paliwa, to mój wskaźnik elegancko i stopniowo spada kreseczka po kreseczce, jak było chyba jeszcze 3 to postanowiłem zatankować do pełna, aby orientacyjnie przekonać się o spalaniu . Jako , że zrobione było 415 km liczyłem , że wejdzie ponad 30 L no i weszło 32. Auto stało też parę dni temu przez pół dnia na dość mocnym słoneczku i nic, nawet komputer się nie chciał zawiesić. No i jak tu gadać ludziom , że Dacia to samo zło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-04, 20:07   

^^^
Może dla prestiżu, w wersji 'Prestige', wszystko jest montowane i instalowane dokładniej... :mrgreen:
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2018-09-30, 13:45   

jammo napisał/a:
Kurcze , czy ja kupiłem jakiś felerny egzemplarz :-) Czytam te posty na forum ( nie tylko w tym temacie :-) ) i widzę, że nie mam w swoim nowym Dusterku, ani jednej przypadłości z tych opisywanych na forum. Co do paliwa, to mój wskaźnik elegancko i stopniowo spada kreseczka po kreseczce, jak było chyba jeszcze 3 to postanowiłem zatankować do pełna, aby orientacyjnie przekonać się o spalaniu . Jako , że zrobione było 415 km liczyłem , że wejdzie ponad 30 L no i weszło 32. Auto stało też parę dni temu przez pół dnia na dość mocnym słoneczku i nic, nawet komputer się nie chciał zawiesić. No i jak tu gadać ludziom , że Dacia to samo zło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jaki masz rocznik ?
 
     
Adek
Adek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-10-09, 21:11   

Po wizycie u mechanika wszystko działa jak trzeba, okazało się ze pływaczek w baku się blokuje i przez to podaje zły stan licznika. Nie wiem czy jest jakiś sposób na usuniecie tego problemu (u mnie pomogło mechaniczne ruszenie pływaczka), podobno sam pływak ma jakiś nieregularny kształt i ułożenie w baku tez nie pomaga mu w prawidłowej pracy. Chyba następnym razem oleje ten problem i poczekam aż sam się odwiesi ;)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-10, 17:54   

Sajmon117 napisał/a:
jammo napisał/a:
Kurcze , czy ja kupiłem jakiś felerny egzemplarz :-) Czytam te posty na forum ( nie tylko w tym temacie :-) ) i widzę, że nie mam w swoim nowym Dusterku, ani jednej przypadłości z tych opisywanych na forum. Co do paliwa, to mój wskaźnik elegancko i stopniowo spada kreseczka po kreseczce, jak było chyba jeszcze 3 to postanowiłem zatankować do pełna, aby orientacyjnie przekonać się o spalaniu . Jako , że zrobione było 415 km liczyłem , że wejdzie ponad 30 L no i weszło 32. Auto stało też parę dni temu przez pół dnia na dość mocnym słoneczku i nic, nawet komputer się nie chciał zawiesić. No i jak tu gadać ludziom , że Dacia to samo zło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jaki masz rocznik ?


Sierpień 2018r.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2018-10-11, 18:12   

Moja z 2017 grudzień 30 a kupiona 18 .06.18
Na pewno już poprawili komputer
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-11-20, 11:15   

Ja zgłosiłem na serwisie ostatnim nieprawidłowe działanie i skalibrowali zegary.
Efekt taki, że wskaźnik pokazuje pół baku, a ja tankuje ponad 40 litrów, czasem 38.
Zjeżdża o o jedną kreskę poniżej, rezerwy brak, a ja tankuje 48l a raz 50.
Tankuje zawsze do dwóch odbić. Masakra jakaś to jest, już w samochodzie z LPG mi lepiej wskaźnik działał, choć tam to istna loteria była, to przynajmniej ch..owo ale stabilnie :-( .
M.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-11-20, 17:25   

urys napisał/a:
Ja zgłosiłem na serwisie ostatnim nieprawidłowe działanie i skalibrowali zegary.
Efekt taki, że wskaźnik pokazuje pół baku, a ja tankuje ponad 40 litrów, czasem 38.
Zjeżdża o o jedną kreskę poniżej, rezerwy brak, a ja tankuje 48l a raz 50.
Tankuje zawsze do dwóch odbić. Masakra jakaś to jest, już w samochodzie z LPG mi lepiej wskaźnik działał, choć tam to istna loteria była, to przynajmniej ch..owo ale stabilnie :-( .
M.

Jeździj według licznika, tak jak to lepiej robić przy LPG .
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2018-11-20, 18:26   

Problem znany z Sandero II i Logana II. Jeśli nie pokazuje pełnego baku, przy pełnym baku należy zresetować czujnik w pompie paliwa. Włączyć zapłon, odpiąć kostkę z pompy, poczekać aż zgaśnie ilość paliwa i wpiąć na nowo. Wtedy się zresetuje i pokaże pełny bak ;-)
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Spider0601
Pająk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 29
Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-11-28, 21:37   

Witam

Mam pytanie, zatankowałem dzisiaj 43 litry i miałem przejechane 40km na rezerwie, ile tak na prawde jest tej rezerwy? Bo mam wrażenie jak by tej rezerwy było 10 litrów, albo u mnie za szybko załącza się kontrolka rezerwy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10