Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony zimowe Dębica FRIGO HP 2 215/65 R16 98H
Autor Wiadomość
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-10-15, 17:19   Opony zimowe Dębica FRIGO HP 2 215/65 R16 98H

Czy ktoś przetestował ten model ? Pisze osobowe a nie SUV więc mam wątpliwości .
DĘBICA FRIGO HP2
Jakie inne nowe opony do 300 zł polecacie ?
Lokalny oponiarz poleca mi PAXARO , TAURUS lub MATADOR .
 
     
darfu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 54
Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 23
Wysłany: 2018-10-15, 17:25   

podpinam się pod temat, sam jestem zainteresowany tymi oponami. Nie widzę potrzeby kupowania opon do suva skoro dla mnie to jest auto osobowe o podwyższonym zawieszeniu :)
 
     
Jurand

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-15, 18:44   

Używałem ich w Fabi. Przy Frigo HP narzekałem jesienią i wczesną wiosną kiedy temp. była minimalnie na + . Miałem wrażenie, że źle zachowują się na wilgoci bo przy ruszaniu bardzo łatwo traciła przyczepność i ślizgała się. Natomiast zimą było ok. W zeszłym sezonie na oś napędową założyłem 2szt Frigo HP2 i w moim odczuciu było dużo lepiej.
Zaznaczam jednak, że to moje mocno subiektywne odczucie :mrgreen:
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-15, 19:01   

LESNICZYy napisał/a:
Czy ktoś przetestował ten model ? Pisze osobowe a nie SUV więc mam wątpliwości .

Nie ma znaczenia, czy pisze opona do samochodów osobowych czy do Suva. Ważne jaka jest na oponie nośność, czyli liczba wpisana po wydrukowanym rozmiarze np. 215x65x16 96H . Do Dustera powinna być minimum 96 co oznacza , że nośność na 1 oponę wynosi 710 kg. Opony powinny być tak dobrane z nośnością, aby suma 4 opon podwajała całkowity ciężar max. samochodu. Czyli , Duster waży coś około 1350kg, więc nośnośc opon powinna oscylować w granicach 2700 kg. Liczba 96 daje na 2840 kg. Co do liter H lub T , to z kolei oznacza max. prędkość na tych oponach H =210 km/h natomiast litera T= 190 km/h.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-10-15, 19:36   

Jurand napisał/a:
Używałem ich w Fabi. Przy Frigo HP narzekałem jesienią i wczesną wiosną kiedy temp. była minimalnie na + . Miałem wrażenie, że źle zachowują się na wilgoci bo przy ruszaniu bardzo łatwo traciła przyczepność i ślizgała się. Natomiast zimą było ok. W zeszłym sezonie na oś napędową założyłem 2szt Frigo HP2 i w moim odczuciu było dużo lepiej.
Zaznaczam jednak, że to moje mocno subiektywne odczucie :mrgreen:

W poprzednim aucie FRIGO 2 po dwóch zimach trochę stwardniały i też puszczała przyczepność na mokrym asfalcie . Plusem było , że po 5 zimach zostało z 60% bieżnika i bardzo dobrze radziły sobie w kopnym śniegu :mrgreen:
 
     
Jurand

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-15, 21:14   

LESNICZYy napisał/a:
Jurand napisał/a:
Używałem ich w Fabi. Przy Frigo HP narzekałem jesienią i wczesną wiosną kiedy temp. była minimalnie na + . Miałem wrażenie, że źle zachowują się na wilgoci bo przy ruszaniu bardzo łatwo traciła przyczepność i ślizgała się. Natomiast zimą było ok. W zeszłym sezonie na oś napędową założyłem 2szt Frigo HP2 i w moim odczuciu było dużo lepiej.
Zaznaczam jednak, że to moje mocno subiektywne odczucie :mrgreen:

W poprzednim aucie FRIGO 2 po dwóch zimach trochę stwardniały i też puszczała przyczepność na mokrym asfalcie . Plusem było , że po 5 zimach zostało z 60% bieżnika i bardzo dobrze radziły sobie w kopnym śniegu :mrgreen:


Dokładnie. Czasem u rodziców było nieodśnieżone podwórko i oponka dawała radę i dlatego mocno zastanawiam się nad zakupem ich do DDII. Tym bardziej, ze nawet ASO Dacia mają je w ofercie.
 
     
darfu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 54
Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 23
Wysłany: 2018-10-21, 16:21   

do tej pory byłem przekonany, że w listopadzie kupię Dębicę ale zwróciłem jeszcze uwagę na Nokian WR D4, niewiele droższe a z opisu dużo lepsze na mokrym i cichsze
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10