DACIA DUSTER - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER - KLUB POLSKA
Nieoficjalny Klub Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WYŁĄCZNIK ESP
Autor Wiadomość
jaro2018 

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wysłany: 2018-11-24, 10:29   WYŁĄCZNIK ESP

MAM DUSTERA 2018 Z NAPĘDEM NA PRZÓD .BRAK WYŁĄCZNIKA ESP.PROSIŁBYM O INFORMACJĘ JAK TAKI WYŁĄCZNIK PODŁĄCZYĆ-OCZYWIŚCIE PO GWARANCJI

gogol 

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wysłany: 2018-11-24, 18:02   

ewentualnie ktory bezpiecznik mozna wyjac zeby nie dzialalo ;) tez jestem zainteresowany taka informacja ;)

witek244 

Wysłany: 2019-01-04, 19:34   

Jeśli chodzi o wyłącznik esp to wystarczy go kupić i zamontować, na 99% wtyczka jest więc wystarczy wyjąć zaślepkę i podłączyć. Też mam jeszcze auto na gwarancji ale to nie przeszkadza, kolega sobie założył podświetlenie w drzwiach, ja założyłem rejestrator jazdy i w salonie nic nie mówili. Niestety nie znam numeru katalogowego OE tego przełącznika i jak do tej pory nie znalazłem go nigdzie, może w salonie zapytam. Jeśli ktoś go gdzieś widział lub zna numer org. to będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje ;-)

otomoto

Model: Duster LPG
Wysłany: 2019-01-08, 14:52   

Witam, też mnie to irytuje, bez ESP wjeżdżałem na działkę bez problemów a teraz muszę pokombinować, dziwny brak tego wyłącznika, coś się dowiedzieliśmy?

gogol 

Wysłany: 2019-01-08, 15:03   

w nowym Dusterze wylacznik okazuje sie, ze dziala. ESC zalacza sie automatycznie powyzej jakiejs predkosci (nie wiem dokladnie jakiej, nie sprawdzalem).

witek244 

Wysłany: 2019-01-10, 14:28   

gogol
Jak masz wersję 4x4 to powinieneś mieć ten wyłącznik. Ja mam wersję 4x2 i nie mam tego wyłącznika. U mnie ESP działa i mruga jak jade 10km/h i jak jadę 80km/h, sprawdzałem, akurat jest dużo śniegu.

Pisałem do ludzi z Renault, i cały 'fortepian' kosztuje ok 550zł, samych przycisków jeszcze nie ma. Pan z Renault nie chciał mi podać numerów org.
Po szperałem i dostałem się do pełnego katalogu Renault i znalazłem ten 'fortepian ', dla mojego auta (wyszukanego po VIN) nr. org to 283E83332R jednak nie wiem które przyciski są w tym 'fortepianie' (raczej wątpię żeby były wszystkie).
Natomiast gdy wyszukałem ten 'fortepian' dla jakiegoś nr VIN wyszukanego na otomoto (dla Dustera 4x4) to nr. org. 'fortepianu' był inny: 283E86420R
Wynika z tego że na chwilę obecną Ranault sprzedaje tylko cały fortepian więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Jak będę miał czas (jak się zrobi cieplej) to rozbiorę to w swoim DD i zobaczę czy da się wyjąć poszczególne przyciski (albo zamienić), ja np. wcale nie używam przycisku ECO, mógł by mi służyć jako wyłącznik ESP :-D

gogol 

Wysłany: 2019-01-10, 14:35   

zle sie wyrazilem w dyskusji. wylacznik jest, ale powyzej 50 km/h sie zalacza. wczesniej szukalem informacji zeby permanentnie wylaczyc ESP/ESC, ale obecne rozwiazanie mi odpowiada.

LESNICZYy

Model: DUSTER STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Rocznik: 2014
Wysłany: 2019-01-14, 18:53   

witek244 napisał/a:
Jeśli chodzi o wyłącznik esp to wystarczy go kupić i zamontować, na 99% wtyczka jest więc wystarczy wyjąć zaślepkę i podłączyć. Też mam jeszcze auto na gwarancji ale to nie przeszkadza, kolega sobie założył podświetlenie w drzwiach, ja założyłem rejestrator jazdy i w salonie nic nie mówili. Niestety nie znam numeru katalogowego OE tego przełącznika i jak do tej pory nie znalazłem go nigdzie, może w salonie zapytam. Jeśli ktoś go gdzieś widział lub zna numer org. to będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje ;-)

Czy w lifcie też da radę tak zrobić ?
Zdjołem panel ale nic nie widzę kabli do wyłącznika esp .
Może bezpiecznik wyciągnąć z ABS ?

TomiCBR 

Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wysłany: 2019-01-17, 21:30   

Dzisiaj w DD II wyjąłem bezpiecznik i auto nie odpala.
Świeci komunikat o uszkodzeniu ABS, a poza tym, na tym bezpieczniku "wisi" blokada zapłonu i czujnik położenia pedału sprzęgła.

Odpowiedz do tematu