Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka LPG piszczy!
Autor Wiadomość
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2018-11-29, 10:03   LPG

Nawiązując do tych historii z LPG w Dusterze: wiem, że u zwykłego gazownika to by śmigało jak zwykle przy montowanych poza ASO, ale kwestia gwarancji była decydująca, stąd wybór takiej opcji.
Teraz inna sprawa: ponieważ czyściłem już to ustrojstwo w ASO ze trzy razy, przy ostatniej wizycie zapytałem, co dalej, jak długo i jak często będę ich odwiedzał w celu usunięcia błędu leżącego po stronie firmy i jak długo samo ASO będzie wykazywało cierpliwość, by usuwać przyczynę pikania kontrolki. Poza tym zgłosiłem kolejną reklamację do centrali w Wawie i o dziwo, po kolejnym telefonie do nich (bo przecież przestrzeganie terminu 14 dni to absolutna fikcja) odezwała się jakaś babeczka "ze stolycy" (ale miła!) i zaproponowała, że jeśli usterka będzie się powtarzała, mam oddać Dustera do ASO (które już zna sprawę), oni dadzą mi nieodpłatny samochód zastępczy, a moje auto powędruje do Warszawy, by tam specjaliści ocenili zachowanie auta np. po dłuższym postoju na mrozie/chłodzie i w ogóle.
Jak na złość (a może i Bogu dzięki) Duster na razie działa śpiewająco i mimo mrozów nie dostrzegam problemu przełączania (choć z tyłu głowy mam myśl, by nie chwalić dnia przed zachodem słońca). Coś w tym ASO mi ostatnio poprawili. Czekam na efekty, choć z tej opcji oddania auta do Warszawy wolałbym nie korzystać - mimo zapewnień firmy, że obędzie się bez problemów i kosztów.
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-11-29, 14:15   

Problemy o których piszesz sa tak błache do usunięcia, że szkoda gadać, oczywiście przez gazownika - fachowca od Landi Renzo. Problem w tym, że znalezienie w naszym kraju prawdziwego fachowca od Landi Renzo graniczy z cudem. Miałem nieszczesne Landi w Rocznej Octavii II FL 1,6 MPI i przeszedłem niezłą "szkołę życia" z tą instalacją.
 
     
koniu3141@o2.pl

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-04-19, 16:06   

Czy ktoś orientuje się może gdzie w instalacji gazowej w dusterku wpięty jest czujnik temperatury płynu chłodniczego. Z tego co wyczytałem może być to jeden z problemów przy przełączaniu się na gaz. Elektrozawór już przeczyściłem nic to nie dało. W ASO stwierdzili że do wymiany jest listwa wtryskowa i owy czujnik. O ile listwa listwą to czujnik jestem wstanie sam wymienić (lub zmostkować), tylko skubańca nie mogę zlokalizować. Niby na wężach doprowadzających płyn do reduktora ale go tam nie ma. Prosiłbym o pomoc może zdjęcie lokalizacji jak ktoś ma. Z góry dziękuję :)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-04-20, 07:09   

Wejdź na lpg-forum, bez problemu znajdziesz pomoc....
 
     
piskle21

Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2018
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-06-18, 19:41   

Witam Panowie,wiem ze jest to forum dustera ale mam w dokkerze taki sam problem :( czyli po zapaleniu silnika moja fabryczna instalacja LPG pisz. A co ciekawe jest na youtube filmik
https://www.youtube.com/watch?v=xJugrGmgr4s
który pokazuje dokładnie jak to wygląda.Mianowice po wyłączeniu silnika wyjęciu kluczyka i otworzeniu drzwi a następnie włączeniu go ponownie instalacja LPG załacza się bez problemu.

Proszę was o informacje czy mielicie taki problem i jak go usunąć. Z góry dziękuje.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2019-06-19, 10:03   

Zobacz wyżej na tej stronie: 2018-11-29, 10:03 LPG
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2019-12-16, 20:13   

Witam.
Mojego Dustera, z fabryczną instalacją gazową, wyprowadziłem z salonu na początku marca. Pierwsze "piszczenie" i brak przełączenia na LPG pojawiło się już po przejechaniu 4 tys.km., wymiana elektrozaworu, następna wymiana przy 14,5 tys.km., następna przy 23 tys.km. W zeszłym tygodniu, w środę, byłem na przeglądzie po 40 tys.km. i przy okazji wymiana elektrozaworu gdyż już od kilku tysi miewałem problemy z przełączaniem. Po wyjeździe z serwisu wszystko było super. Zrobiłem 1,5 tys.km. i jakież było moje wk...enie w niedzielę rano - pisk i brak pracy na LPG !!!! Mam serdecznie dość tej fabrycznej instalki, gdyby nie gwarancja to już dawno bym ją wywalił. Rozwala mnie tłumaczenie centrali, że przyczyną jest złej jakości gaz w Polsce. Nawet gdyby tak było - co mnie to obchodzi, oferują auto z fabryczną instalką na nasz rynek, więc powinna być tak dostrojona, żeby nie było problemów !!!!! BTW, latem przez 3 tygodnie jeździłem i tankowałem w Niemczech i ... po 2 tygodniach pojawił się problem z przełączaniem, tak, tak na tym lepszym ;-) niemieckim gazie ;-) .
Macie jakieś pomysły ? Czy jest opcja wymiany tego elektrozaworu na jakiś inny (?), który będzie pracował jak należy ?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-12-16, 20:50   

Duster ma , miał i będzie miał fabryczną instalację średniej jakości .
Mój STAG jakoś nie reaguje na "niską " jakość LPG . W poprzednich tak samo było :mrgreen: .
Przed zakupem poczytałem i olałem Dustery z fabrycznym LPG dla własnego dobra :mrgreen: .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10