Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bagażnik
Autor Wiadomość
Mieschko
Dusteromaniak

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 23
Skąd: PO / PZ
Wysłany: 2017-07-01, 17:08   

Z tego co wiem (ASO) pasują.
_________________
Duster Laureate 2011 1,6 105km
Duster Laureate 2015 1,6 105km
Tak, 2 szt... :D
 
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-07-01, 21:14   

Mieschko napisał/a:
Z tego co wiem (ASO) pasują.

Dzięki; tak i mi się wydaje, bo są zapinane na taśmy, ale wolałem się upewnić, bo być może będę musiał skorzystać z pożyczonych.
_________________
Piotrek
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-15, 18:47   

Przeczytałem wpisy w tym temacie, być może mało dokładnie...
Czy ktoś wie, ile kilo udźwignie bagażnik na dachu? W instrukcji jest opis brzmiący tajemniczo. (Na str.6.8, w tabelce, na dole) - "80(łącznie z elementami mocującymi)"
To '80', to liczba kilogramów? Chyba to mało. Widziałem zdjęcia samochodów 'leżących na dachu', (które dachowały) i ich dachy w tych przypadkach utrzymywały niemal cały ciężar samochodu -setki kilo...
Ciekawi mnie ten udźwig, bo widziałem w necie ciekawe rozwiązanie noclegów w czasie letnich wypraw. Swoistą 'sypialnię na dachu'. (Nazywa się tentbox)
Czy warto takie coś mieć na lato?
https://www.youtube.com/watch?v=yxTZ_pXHf8E
 
     
yamazaki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 16 Maj 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-09-24, 21:00   

Dla wszystkich chętnych dzisiaj widziałem bagażniki na relingi w LIDLU cena 149zl włoskie.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-09-27, 08:28   

80 kg.= masa bagażu+waga samego bagażnika,oczywiście max.Ile uniesie bagażnik masz w jego instrukcji.Tyle ma wytrzymać maksymalnie mocowanie całości do dachu i wszystkiego do kupy.Auto które leży utrzymuje cała struktura nośna,słupki,szkielet,drzwi,nawet wklejone szyby.
 
     
b_tyc

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 28
Skąd: Cz-Dz , Wawa
Wysłany: 2019-01-11, 16:39   

Hej !

Nie chce zaśmiecać forum nowym tematem, odnośnie bagażnika dachowego. To pisze tutaj.

Nowy Duster (2018) w wersji 4x4 ma bardzo skromny bagażnik. I pytanie odnośnie dedykowanego bagaznika dachowego 480 litrów? Jak z jego wykonaniem ? Jak z foremnością kufra ? Patrzyłem u dealera kosztuje 1150 zł , ale można kupić za 920 zł. Tak samo z porzeczkami. Jakie polecacie?

Pozdrawiam
Btyc
_________________
Miała być Niva , a jest Duster.
Ostatnio zmieniony przez b_tyc 2019-01-11, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-01-11, 18:36   

b_tyc napisał/a:
Nowy Duster (2018) w wersji 4x4 ma bardzo skromny bagażnik.


Tak, jak i poprzednia wersja. Używałem bagażnika dachowego nieoryginalnego (jakiś długi Thule, nazwy nie pamiętam, ale chyba Pacific 600) - byłem zaskoczony funkcjonalnością, mimo dość utrudnionego dostępu z racji na wysokie położenie (używałem w celu dostania się do bagażnika małego składanego schodka/stołeczka). W ten długi bagażnik mieszczą się narty 180 cm.
_________________
Piotrek
 
     
b_tyc

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 28
Skąd: Cz-Dz , Wawa
Wysłany: 2019-01-16, 16:58   

Dedykowane sprzęty nie zawsze do siebie pasują, czyli próba kupna bagażnika dachowego 480 litrów Dacia.

Chciałem opisać pewną śmieszna sytuacje u autoryzowanego sprzedawcy Renault w Wawie.

Bardzo przymierzałem się do kupna bagażnika dachowego oraz poprzeczek dachowych. Znalazłem sklep który był w miarę blisko od mojego miejsca zamieszkania. Odpalam Dusti i jadę. Wchodzę do sklepu , 3 panów obsługiwało klientów od sprzedaży samochodów. Ale na dziale części i akcesoriów nie było nikogo, po 5 minutach chyba jakiś kierownik niższego szczebla się mną zainteresował i pogonił sprzedawcę do mnie. Mówię chce kupić poprzeczki i bagażnik 480 litrów. Zachodzimy na dział realizacji zamówień , porzeczki są oraz bagażnik ( jest spory , ale tak jak jeden z kolegów na grupie pisał jest wykonany z bardzo cienkiego plastiku, ale design boxu jest na duży plus i jego wykonanie takie udające karbon, chodź zamek działał zdecydowanie za ciężko). Zapłaciłem, oczywiście dział zamówień pomógł, donieść nabytki do samochodu. Najpierw chciałem przewieźć w samochodzie bagażnik ,ale niestety brakło 10 cm żeby klapę zamknąć. No nic, montujemy na miejscu. Najpierw porzeczki , zanim obejrzałem instrukcje i obadałem jak to działa zajęło mi to 15 minut. Poprzeczki wylądowały na dachu , wyciągam bagażnik i kładę na poprzeczkach. Wybijakiem który był w komplecie , udrożniłem dziury montażowe, wkładam obejmy w kształcie litery U w otwory montażowe i .......... okazuje się że POPRZECZKI DACHOWE SĄ ZA SZEROKIE! Biorę kolejną obejmę U , nosz psia jego mać , poprzeczki są za szerokie. No nic pakuje box, biorę pod pachę i idę do sklepu. Zachodzę tłumacze sytuacje , oczywiście na początku nikt nie wierzy. Trzech panów idzie ze mną do samochodu gdzie zostawiłem obejmy , nakrętki i inne rzeczy z boxu , i na poprzeczce pokazuje że obejma jest za wąska w stosunku do dedykowanych poprzeczek. Każdy z trzech panów patrzy , przymierzają czy można jakoś inaczej pod kątem obejmę założyć, ale NIE DA SIĘ. Przeliczamy obejmy i zaciski, idziemy do sklepu. Panowie jeszcze sprawdzają czy na sklepie są obejmy elastyczne, ale nie ma. Oczywiście usłyszałem tłumaczenie że czasem sprzęt który zamawiają, odbiega od tego co było w zleceniu lub brakuje jakiego elementu. Morał z tego taki, że sprzęt dedykowany nie zawsze musi do siebie pasować. Dostałem zwrot kasy za bagażnik, bo porzeczki są naprawdę fajne i sobie zostawiłem.

Tak jak jeden kolega pisał, lepiej kupić jakiś Thule ;)
_________________
Miała być Niva , a jest Duster.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2019-01-20, 20:13   

W poprzednim samochodzie miałem najprostszy bagażnik bazowy - stalowy o przekroju 20mmx30mm. Na alle są takie po ok
200zł. Na taki bagażnik każdy box pasuje.
 
     
b_tyc

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 28
Skąd: Cz-Dz , Wawa
Wysłany: 2019-01-20, 20:43   

Witam

Akurat belki mimo że tanie nie były, bardzo dobrze się sprawują. Dzięki przekrojowi podobnego do skrzydła samolotu, bardzo mało szumią.

Box już też kupiłem, na Thule szkoda mi było pieniędzy. Kupilem Taurus Easy 430 czarny karbon. Prosty i tani box za rozsądne pieniądze.

Btyc
_________________
Miała być Niva , a jest Duster.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-12, 11:35   

Tak się złożyło, że musiałem podjechać do sklepu po papę... Okazało się że jest 6 rolek po 40kg jedna. Zapomniałem, czy czytałem kiedyś o udźwigu bagażnika. Złożyłem tylne siedzenia i po włożeniu rolek papy, auto siadło z tyłu o 5 cm. (Mierzyłem po powrocie, przed i po rozładunku). Czyli wiozłem w bagażniku 240 kilo. Teraz przeglądam instrukcję i szukam, czy jest w niej podany maksymalny ciężar dla bagażu... Nie widzę... :oops: Może źle szukam. Czy ktoś wie, (na przyszłość), ile max kilo może być przewożone w bagażniku?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-06-12, 11:54   

Podawana jest ładowność całego auta, a jeśli włożyłeś na tył taki ciężar, to musiało siąść. Gdy samochód jest obciążony pasażerami też trochę "przysiada".
_________________
Piotrek
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-12, 16:26   

piku napisał/a:
Podawana jest ładowność całego auta, (...)

Jeszcze raz spoglądam do instrukcji... W danych technicznych, na str6.6 napisali tylko o dopuszczalnym obciążeniu dachu - 80kg max.
Nadal nie mogę znaleźć bardziej konkretnych danych. To ile wynosi ta "ładowność całego auta''? (W tym, zapewne jeszcze te 80 kg na dachu).
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-06-12, 19:56   

Viktor, napisałeś, że włożyłeś rolki do środka po złożeniu oparć. Nośność dachu to odrębna sprawa.
_________________
Piotrek
 
     
Daro66

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 08 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-06-13, 04:52   

Od dopuszczalnej masy całkowitej F2, odejmij masę własną pojazdu G i masz dopuszczalną ładowność
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11