Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis Bielsko-Biała
Autor Wiadomość
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-06, 11:52   Serwis Bielsko-Biała

Witam,
czy ma ktoś doświadczenia z serwisem Daci w Bielsku-Białej przy ul. warszawskiej, szykuje mi się wymiana rozrządu i chciałbym to zrobić profesjonalnie, poprzednie aso na mazowszu opuściłem z tego właśnie powodu bez żalu, dzięki...
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-06, 16:39   

Kolego przemyśl swoją decyzję. Rozrząd w ASO będzie Cię kosztował ok. 1200 złotych! Natomiast w dobrym warsztacie zapłacisz ok. 600 zł. Dwa lata temu też miałem taki dylemat z Dusterem i cały przegląd (sześcioletni) zrobiłem w warsztacie należącym do sieci Eurowarsztat. Za wszystko zapłaciłem ok. 1100 złotych kiedy ASO sobie zaśpiewało 2100 - 2300. Ponadto już nie masz gwarancji na Daćkę więc po co przepłacać. Znajdź po prostu jakiś dobry warsztat - silnik w Dusterze to stara jednostka którą prawie każdy mechanior zna więc nie ma obaw, że coś spartaczą.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-02-06, 18:16   

Zgadzam się z przedmówcą , jak coś nie dam radę sam zrobić to jadę do mechanika a nie do ASO.
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-06, 22:51   

...oczywiście BLACHA_997 i LESNICZYy macie rację, też generalnie szukam alternatywnych przeglądów i tnę koszty, ale mój zaufany mechanik się poddał - potrzebna jest patent do blokady kół zębatych - w tym typie nie ma klina i nie każdy może to zrobić, a w intermarche tego patentu nie da się kupić i twierdzą, że mają go tylko w autoryzowanych serwisach, więc nie kombinuję, bo rozrząd to jest moim zdaniem grubsza sprawa i szkoda coś sknocić... mam swoje oryginalne części, wiadomo u kogo kupione i jadę "tylko" po gwarancję usługi i robociznę - koszt z nowym płynem chłodniczym 768 + 120 PLN... raz na 120 tys km chyba warto i trzeba się szarpnąć...
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-18, 11:30   

Właśnie jestem po wizycie w Wektorze i planowanej wymianie rozrządu. Nie wdając się w szczegóły muszę to szczerze powiedzieć - serwis z Bielska-Białej przy ul. Warszawskiej naprawdę daje radę. Przyjechałem ze swoimi częściami więc zapłaciłem oczywiście tylko za wymianę. Żadnego naciągania, szybko, sprawnie i profesjonalnie choć silnik do wymiany rozrządu wcale nie jest podobno łatwy i trzeba się przyłożyć, bo jest na dwóch wałkach, a koła zębate nie mają klina - trzeba założyć na czas wymiany blokadę, której nie można nigdzie podobno dostać i ma ją do tego modelu tylko serwis. Mój wieloletni mechanik się poddał, bo nie chciał ryzykować, więc podszedł moim zdanie uczciwie do sprawy. Oczywiście policzone jak to w autoryzowanym serwisie, ale teraz jestem już pewien, że raz na 120 tys. warto. polecam !!!
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-18, 17:24   

No to teraz zadowolenia i bezawaryjnej dalszej jazdy.
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-18, 22:20   

:)
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11