Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Check Engine - błagam POMOCY !!!!
Autor Wiadomość
kacper1993

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-13, 12:58   Check Engine - błagam POMOCY !!!!

Witam Moja mam kupiła Dacie Duster z 2006r 1.6 benz z przebiegiem 41tyś km . Teraz wyszedł problem zapalającego się check engine , świeci ciągle i nie chce zgasić się . po odczycie u mechanika komputerem wyszedł błąd DF 043 po skasowaniu błędu zapalił się na drugi dzień wieczorem , niestety nie znam aż za dobrze angielskiego aby przetłumaczyć to a na gogle tłumaczu to jakieś śmieszne rzeczy znajduje mi "Obwód neutralny Obwód aktywny, zwarcie do + 12 woltów" nie wiem jak to mam rozumieć i gdzie szukać ;(( . Dodam również iż poszukiwałem kodu błędu zanim napisałęm ten post poprzez użycie lupki na forum , ale niestety niczego nie znalazłem . jeśli ktokolwiek miał taki problem i wie co to jest będę bardzo wdzięczny za pomoc i pomocne opinie . Dziękuję i pozdrawiam

check engine.jpg
wstawiam tutaj zdjęcie błędu
Plik ściągnięto 10098 raz(y) 16,97 KB

 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2019-02-13, 15:00   

Ogólnie chodzi o elektrykę, zwarcie do masy 12 volt lub przerwę w tym układzie - w sensie masy. Nic nie było robione w ostatnich dniach? Przed usterką? Jakaś wymiana żarówki czy czegoś co ma zasilanie? Może wtyczka źle podpięta lub zwiera coś do masy. Jeśli nie znajdziesz, trzeba będzie wizytę u elektryka zrobić.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-02-13, 16:20   

Po pierwsze dustera w 2006 jeszcze nie było w produkcji więc chyba chodzi o 2016.

Dziwne, że elektryk skasował błąd, a nie sprawdził co jest przyczyna jego wystąpienia.

Następne to jakbyś wpisał skąd jesteś, to może ktoś by z kolegów zerknął i pomógł na miejscu.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-02-13, 16:40   

Sprawdź kostki od wtryskiwaczy , szczególnie od 4 cylindra.Jeśli auto dopiero kupione , a jeszcze sprowadzone to przejrzyj wszystkie połączenia elektryczne.Silnik mógł być byle jak myty.
 
     
kacper1993

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-13, 20:56   

Samochód przed zakupem stał niby 3 miesiące i jak sprzedajacy twierdzil , kontrolka zaczela sie palic wlasnie po tymokresie postoju gdyz samochod nie jest nagrzany w srodku ... Po 3 miesiacach jezdzenia dalej sie zapala.
Tak przepraszam to jest duster z 2016r, niestety mechanik mial problem z przetlumaczeniem tego błędu.
Nie wiem czy to wazne lecz podczas sprawdzenia komputerem nie chcial sie blad od immobilajzera skasować i czy jest to oby blad od niego ?? Czytalem gdzies ze duster to od renault a tam czasami padaly immo .
Ok sprawdze wszystkie wtyczki elektryczne w samochodzie moze ma Pan racje .

12volt , co zasilane jest 12toma voltami w samochodzie duster ?

Dziekuje bardzo za te 3 odpowiedzi , aaha jestem ze Szczecina
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-02-13, 21:10   

Tak się składa ze 12-toma wszystko jest zasilane.

Można spróbować wjechać na kilka dni do ciepłego garażu. Może normalnie wyschnie i będzie git. Najgorsze, że wtedy i tak nie będziesz wiedział co było i za jakiś czas powróci.

Auto sprowadzone czy po prostu stało?
Sprowadzone, to może być trudno znaleźć przyczynę.
 
     
kacper1993

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-13, 21:18   

Autko kupione zostalo w listopadzie i od listopada jezdzi codziennie . wczezniej stalo 3 msc i handlarz sprowadzil z niemiec. Pierw sprawdze te wtyki elektryczne pod maska a pozniej polece po żarówkach aż do zapalniczki samochodowej ... Bede szukal i gdzies musi byc jakiś cholerny problem . najdziwbiejsze jest to ze mamuska mowila mi jak wracala z inowroclawia do szczexina to jak sie samochod nagrzal w srodku to przestalo swiecic sie . Wole napisac na forum i prosic o pomoc bo ja kompletnie auta nie znam , sam jeżdżę tylko marka OPLA i takie nowinki z 2016r nie sa mi znane :-)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-14, 11:48   

Jak kupowałeś samochód od przedsiębiorcy (z autosalonu) to może skorzystać z rękojmi niż kombinować samemu? W końcu niech za coś odpowiada.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
silnikhonda.pl
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13