Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wkręcanie się na obroty 1,6 SCE na jedynce - tak ma być?
Autor Wiadomość
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-02-28, 15:54   

No i właśnie widzisz. Może jakbyś nie aktualizował softu, jak kolega, to po dotarciu byłoby wszystko Ok. O to mi chodzi.

Inaczej.

Na dotarciu działy się cuda więc udałeś się na aktualizację i masz nadal problem. Ale jak nie wgrałbyś nowego softu, to po dotarciu wszystko by się uspokoiło. A tego nie wiesz, ponieważ pojechałeś i wgrali ci nowy soft, który tylko pogorszył (pozostawił nieświadomie) problem.

Może warto udać się do ASO i jak masz przejechane, powiedzmy dla bezpieczeństwa 10kkm, to wgrać pierwszy fabryczny soft. A przynajmniej zasugerować ASO żeby spróbowali.
Byłoby zdziwienie jakby się okazało, że wszystko z autami jest ok, a ja bym wygrał nagrodę publiczności za naprawę. :mrgreen:
 
     
pavulon78

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 22
Wysłany: 2019-03-01, 10:41   

Marek1603, Nie obraź się Marek ale takie tam gadanie. To nie jest mój pierwszy nowy samochód, kilka w swoim życiu już docierałem i każdy po wyjeździe z salonu działał jak trzeba. Ewidentnie duster 2 ma zrąbane oprogramowanie softu, lub wadliwy jakiś inny element który powoduje problemy.
Bo problem z obrotami, migającym checkiem, spadkami mocy w zakresie obrotów 2100-2500 czy sytuacja w której auto wchodzi w tryb serwisowy i nakazuje sprawdzenie dosłownie wszystkich układów w aucie, jest można powiedzieć masowy, i nie dotyczy tylko aut z pierwszej fazy produkcji, ale również tych odbieranych w drugiej połowie 2018 roku.
Duster 2 jak żaden inny mój samochód do tej pory wymaga specyficznego traktowania, bo inaczej się księciunio obraża i wali checkiem po oczach, albo obroty zaczynają życ własnym życiem.
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-03-01, 12:29   

"Na dotarciu działy się cuda więc udałeś się na aktualizację i masz nadal problem. Ale jak nie wgrałbyś nowego softu, to po dotarciu wszystko by się uspokoiło. A tego nie wiesz, ponieważ pojechałeś i wgrali ci nowy soft, który tylko pogorszył (pozostawił nieświadomie) problem."

ciekawe czy to by zadziałało?

może warto spróbować pavulon78?
 
     
pavulon78

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 22
Wysłany: 2019-03-01, 14:35   

jarek1977, podejrzewam że ASO może się nie zgodzić na takie coś jak wgranie starego softu, wbrew poleceniom serwisu centralnego.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-03-01, 17:48   

Pavulon78, nie obrażam się. Powiem więcej. Możesz mieć rację, że z softem, ponieważ mało prawdopodobne żeby w tylu autach montowali wadliwą część.

Tylko pytanie czy cały czy tylko fragment dotyczący pierwszych kilku tysięcy km po których może nastąpić prawidłowa praca silnika.
Tak jak mówię, ciekaw jestem co by było gdyby właśnie wgrać pierwszy soft po przejechaniu tych kilku tysięcy. Tak właśnie było w przypadku kolegi. Nic nie zgłaszał to i mu nie wgrali aktualizacji i wszystko ustąpiło.

Tak jak mówię, można zasugerować ASO i zobaczyć czy to zrobią. Jeżeli się tego nie sprawdzi to można tylko gdybać.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-03-01, 19:56   

Pytanie tylko , co rozumiecie pod pojęciem "dotarcia silnika" ? Problem raczej leży wg.mnie w tym , że Duster jest takimi puzlami innych marek.Ewidentnie poszczególne komponenty nie mogę się ze sobą "dogadać". Dlaczego Nissan z tymi silnikami notuje tylko jednostkowe przypadki awarii przepustnic czy oprogramowania ? Działania serwisów Dacii przypominają mi kręcenie anteną od telewizora na dachu bo może lepszy obraz będzie. Pytanie też dlaczego serwis często bez naszej wiedzy wgrywa nowe softy i co robi że zczytanymi danymi np.nr.telefonów , zapisów tras z gps ?
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-03-01, 20:47   

Od zawsze pierwsze, powiedzmy 10000km, jest silnik sterowany jakby na innych ustawieniach. I to potwierdzają wszyscy użytkownicy, że po przejechaniu tego dystansu silnik zaczyna mniej palić. Nie tylko 1,6Sce.

Drugie to w DDI do końca produkcji nie było z tymi silnikami problemów. Dopiero w DD2 się zaczęły problemy. I teraz trzeba by dojść co oprócz softu zostało zmienione.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-01, 21:49   

olo napisał/a:
Duster jest takimi puzlami innych marek.Ewidentnie poszczególne komponenty nie mogę się ze sobą "dogadać"

A które auto nie jest takimi puzlami w obecnych czasach ?
Najlepsze komputery do gier to składaki . Instalacje LPG składane też dobrze się sprawują . :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10