Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1.6 sce Duster 2 francuska logika sterownika wtrysku.
Autor Wiadomość
pavulon78

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 22
Wysłany: 2019-02-27, 12:04   

Maroko, Z tym czekaniem Maroko to uważam że źle robisz. Trzeba zgłaszać jak najczęściej i jak najwięcej. Bo inaczej nigdy nam tych samochodów nie naprawią, gwarancja się skończy a my zostaniemy z gównem na kołach.
Ja pojutrze będę już piąty raz w ASO. Objawy standard dla 1.6 SCe: zawieszające się obroty silnika, spadki mocy między 2100 a 2500 obrotów, czasem miga check jak zbyt długo na zimnym silniku potrzymam go w okolicach 2000 obrotów.
Aktualizacje softu miałem w sierpniu (wtedy to był chyba jeszcze ten sam soft co wyjechał z fabryki w maju z nim), później w październiku (podobno to był jakiś inny i tu faktycznie trochę się poprawiło) i później znów w grudniu.
Teraz w piątek pewnie mi wgrają to samo co w grudniu bo nie słychać żeby coś nowego wyszło.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-03-02, 14:29   

Jadę w poniedziałek na przegląd po 20.000 zobaczymy co tam namodzą.
Pani z infolinii z takim spokojem słuchała listy usterek ze chyba nie tylko moja rumuńska księżniczka się sypie :mrgreen:
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-03-07, 12:34   

No to byłem 🙄
Wygrali nowy Soft i na razie nie wiesza obrotów ale opóźnienie w reakcji na dodanie gazu a w szczególności na odjęcie ciagle jest, widać jakiś Francuz tak to wymyślił i już.
Nie grzejące lusterko do wymiany na gwarancji natomiast parujace reflektory to dla serwisu normalne zachowanie wiec nic z tym nie zrobią.
Przykre ze w mojej poprzedniej hondzie napisali Soft raz wgrali w fabryce i jeździła 25 lat...
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-03-07, 13:12   

porownaj sobie tylko jakie byly normy spalin 25 lat temu i teraz. wtedy to mialo jechac a teraz producent sie buja zeby tylko wpasowac sie w odpowiednie normy. taki mamy klimat przez "ekologow".
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-07, 16:49   

Maroko napisał/a:

Przykre ze w mojej poprzedniej hondzie napisali Soft raz wgrali w fabryce i jeździła 25 lat...

Nikt normalny nie porównuje Hondy do Daci :mrgreen: . To tak jakby porównywać córkę do teściowej :lol:
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-03-07, 22:46   

Maroko napisał/a:
No to byłem 🙄
Wygrali nowy Soft i na razie nie wiesza obrotów ale opóźnienie w reakcji na dodanie gazu a w szczególności na odjęcie ciagle jest, widać jakiś Francuz tak to wymyślił i już.
Nie grzejące lusterko do wymiany na gwarancji natomiast parujace reflektory to dla serwisu normalne zachowanie wiec nic z tym nie zrobią.
Przykre ze w mojej poprzedniej hondzie napisali Soft raz wgrali w fabryce i jeździła 25 lat...

Witam mam podobne usterki jak u ciebie powiedz czy na przeglądzie zarobili to warczenie w skrzyni biegów i co było usterką, oraz czy nowy soft usunął spadki mocy co 200 obrotów?
Pozdrawiam
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-03-09, 19:20   

gogol napisał/a:
porownaj sobie tylko jakie byly normy spalin 25 lat temu i teraz. wtedy to mialo jechac a teraz producent sie buja zeby tylko wpasowac sie w odpowiednie normy. taki mamy klimat przez "ekologow".

Ekologia w aucie które pali ponad 10L coś im nie poszło chyba :lol:
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-03-09, 20:18   

przecinak napisał/a:
Maroko napisał/a:
No to byłem 🙄
Wygrali nowy Soft i na razie nie wiesza obrotów ale opóźnienie w reakcji na dodanie gazu a w szczególności na odjęcie ciagle jest, widać jakiś Francuz tak to wymyślił i już.
Nie grzejące lusterko do wymiany na gwarancji natomiast parujace reflektory to dla serwisu normalne zachowanie wiec nic z tym nie zrobią.
Przykre ze w mojej poprzedniej hondzie napisali Soft raz wgrali w fabryce i jeździła 25 lat...

Witam mam podobne usterki jak u ciebie powiedz czy na przeglądzie zarobili to warczenie w skrzyni biegów i co było usterką, oraz czy nowy soft usunął spadki mocy co 200 obrotów?
Pozdrawiam

Hej, nowy Soft w miarę ogarnął te spadki mocy na pewno mocno je złagodził. Co do skrzyni to nie przejechałem się w końcu z serwisantem, będę działał przy okazji wymiany lusterka.
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-03-10, 10:33   

Cytat:

Dzięki za info daj znać co powiedzą o tej skrzyni mam na liczniku 11k i się zastanawiam czy lecieć czy poczekać do przeglądu.
Pozdrawiam
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-03-11, 08:14   

Maroko napisał/a:
gogol napisał/a:
porownaj sobie tylko jakie byly normy spalin 25 lat temu i teraz. wtedy to mialo jechac a teraz producent sie buja zeby tylko wpasowac sie w odpowiednie normy. taki mamy klimat przez "ekologow".

Ekologia w aucie które pali ponad 10L coś im nie poszło chyba :lol:


wiesz jak jest z normami ;) ma przejsc testy a pozniej to juz maja w pompie ile to pali i ile z siebie syfu wydobywa ;)
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11