Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić Dustera :) czy polecacie
Autor Wiadomość
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-03-12, 19:12   

[/quote]
Skoda nie kosztowała 39900 zł , bogatsze wersje też więcej kosztowały .[/quote]

Wiem, wiem... ale ja też nie kupiłem podstawowej wersji dustera tylko comforta. A poza tym tak jak napisałem
"Wiem że to samochód 'budżetowy', ale oglądając też inne marki stwierdziłem to samo :( "

Nie wiem czy to taka tendencja jeśli chodzi o motoryzację, czy może po prostu ta wersja skody miała takie 'udogodnienia'.

To po prostu moje luźne spostrzeżenia, nic więcej...
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-12, 22:38   

Qrka ja smigalem phaetonem, który miał wszystko :D plus jedną wadę: jak się zepsuł to bolało... A sprzedaż jego była katastrofa. Dodatkowo ja bym chciał wpaść w tryb po 5 latach auto sprzedać i kupić znów nowe, to mi na 5 lat pojemnościowo wystarczy :) mam 33 lata a zauważyłem że dość duża liczba starszych osób jeździ tym autem, ja stawiam na nowe gdyż mniejsza awaryjnosc i więcej opcji sprzedaży później takiego auta.

Z ciekawości ile macie lat ;)
_________________
hary
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-03-13, 08:05   

pociesze cie - jestesmy w tym samym wieku ;) i nie - nie mam z tym problemu, ze w takim wieku jezdze dusterem ;) a na powaznie - jezdzilem roznymi szrotami, mniej lub bardziej uzywanami i naprawde cenie sobie to ze auto jest nowe.
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-13, 16:50   

harald napisał/a:
ja stawiam na nowe gdyż mniejsza awaryjnosc


Duster 1 z silnikiem francuskim czy japońskim jest mniej awaryjny czy bezproblemowy niż nówka D2 z salonu . Zagłąb się w forum .
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-13, 19:20   

LESNICZYy napisał/a:
harald napisał/a:
ja stawiam na nowe gdyż mniejsza awaryjnosc


Duster 1 z silnikiem francuskim czy japońskim jest mniej awaryjny czy bezproblemowy niż nówka D2 z salonu . Zagłąb się w forum .


tak czytałem że występują problemy z silnikiem 1.6, ale też jak czytam że auto ma przejechane 1000 km - to wiem jedno: każdy samochód się "uczy", czyli adoptuje, a nowy silnik się układa, dlatego też po 5000 km zmienia się olej i jest pierwszy serwis. Wiele osób nie dotrwało do 5000km. Co do adaptacji, mając różne auta wiem żę po wykasowaniu wszystkiego samochód przez pierwsze okresy potrafi płatać figle. Część osób za to, którzy trochę już pojeździli, mają lepsze zdanie zdecydowanie. Nie ukrywajmy 1.6 to też nie jest silnik, który wybacza błędy. Na jeździe testowej z tym silnikiem, mogłem pozwolić sobie na bardzo wiele, skatowałem go po rozgrzaniu:P jak i jeździłem miło i kulturalnie :) zrobiłem nim 50km i przyznam że nie zauważyłem problemów typu skoki obrotów czy inne tego typu.... wiem powiecie - patrzy przez różowe okulary, inny powie co on chce od auta w wersji prestige za 60kk że co to będzie :) a kolejny ma być idealnie. Nie wiem jak ma być:D bo nigdy nowego nie miałem... ale tym co jeździłem silnik od startu był zimny i wtedy faktycznie obroty kapkę podskoczyły ale jak się rozgrzał nie było żadnego problemu, chyba że są inne sprawy o których nie doczytałem ?

dzięki wszystkim za odpowiedzi :) super
_________________
hary
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-13, 19:34   

Mój fater zawsze kupuje nówkę z salonu bo nie chce mu się latać po mechanikach i nigdy nie miał takich przebojów jak niektórzy z D2 1.6 sci . Też chciałem kupić nówkę ale lektura forum mnie zniechęciła i 4 miesiące szukałem mojej drakuli :mrgreen: . Twoja kasa , twój wybór .
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-13, 19:43   

no tam kasa kasą :D ale fakt:) rzecz taka, że właśnie po Twoim poście LESNICZYy skoczyłem szybko do lektury :) o D2, poza usterką: falujące obroty, check engine zdechł silnik, sypnęło błędami:D to nie ma nic nowego czego uwaga w D1 nie było :D ludzie pisali też o wielu przypadkach w D1 takie same objawy :)


Mieszkam pod Wawa i nie chcę brać DIESLA z dwóch powodów:
1. różnica w kasie :) 10 koła to już sporo :D
2. ekologia większa, zaraz będą wszystko dieslom zamykać, a do centrum trzeba wjechać...
_________________
hary
 
     
Dracid

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 33
Wysłany: 2019-03-14, 07:07   

harald napisał/a:
2. ekologia większa, zaraz będą wszystko dieslom zamykać, a do centrum trzeba wjechać...


Następny... Już dla wszystkich diesli wszystko zamkną, pewnie. Poczytaj, to się dowiesz, że nawet w Niemczech zamknęli drogi dla klas od EURO 4 w dół. I sprawdź, jakiej klasy EURO auta są sprzedawane teraz.
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-03-14, 08:00   

Dracid napisał/a:
harald napisał/a:
2. ekologia większa, zaraz będą wszystko dieslom zamykać, a do centrum trzeba wjechać...


Następny... Już dla wszystkich diesli wszystko zamkną, pewnie. Poczytaj, to się dowiesz, że nawet w Niemczech zamknęli drogi dla klas od EURO 4 w dół. I sprawdź, jakiej klasy EURO auta są sprzedawane teraz.


tak to jest jak sie uslyszy cos jednym uchem i powtarza dalej ;)
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-14, 16:00   

Panowie... Rynek jest zmienny, niestety diesel jest pod kreską i będzie dopóki potentaci inaczej nie postanowią, nie wpadło jednym uchem tylko jakbyście nie wiedzieli pół roku temu Berlin zablokowany dla euro2 a na dziś już euro4 blokują - więc analizuje rynek a nie powtarzam bzdety. Poza tym zaraz sprawdza nowe badania i uznają że diesel nie spełnia innych norm bo coś... Ja nie mówię że to normalne, dla mnie sztuczne pompowanie rynków, za tanio było dieslem latać. Poza tym jak powiedziałem to już się robi 10 000 więcej więc benzyna dla mnie góra...
_________________
hary
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 10