Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z poziomem paliwa
Autor Wiadomość
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2019-04-15, 13:38   Problem z poziomem paliwa

Mam problem z prawidłowym wyświetlaniem poziomu paliwa. Zajechałem na stację benzynową, żeby zatankować auto. Wskaźnik wskazywał mi poziom paliwa 3 "belki". Po zatankowaniu nadal jest taki sam. Na razie nie zdejmowałem klem z akumulatora i nie robiłem innych rzeczy.

Czy mieliście taki przypadek?
Moje autko to DD Ambiance, pojemność 1.6, moc 105KM, 2014 r., napęd 4WD.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
papse


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 49
Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 33
Skąd: KR
Wysłany: 2019-04-17, 15:38   

MisiekT i co, poradziłeś sobie z tym wskaźnikiem?
U mnie wczoraj to samo się przytrafiło, mialem połowę baku, dotankowałem do pełna i dalej jest połowa :-/
Moje auto DD2 Prestige 1,6 SCe 2019r.
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2019-04-17, 21:07   

papse napisał/a:
MisiekT i co, poradziłeś sobie z tym wskaźnikiem?
U mnie wczoraj to samo się przytrafiło, mialem połowę baku, dotankowałem do pełna i dalej jest połowa :-/
Moje auto DD2 Prestige 1,6 SCe 2019r.


Niestety nie. Ale coś drgnęło, bo świeci się rezerwa.

Będę jutro kontrolował sytuację.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-17, 22:26   

Miałem to samo też 1.6 z marca tego roku wjechałem na kilka garbów parę bujnięć auta na boki i wróciło do normy tzn pokazuje chyba tyle ile powinno a parę dni wcześnie w trakcie takich bujnięć się przywiesiło. Mam jeszcze LPG więc się za bardzo tym wskaźnikiem nie martwię na razie.
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2019-04-18, 08:56   

Coś drgnęło. Właśnie od wczoraj pojawiła mi się kontrolka rezerwy, a dzisiaj jadę zatankować Jestem ciejkaw jaki bedzie efekt. W razie czego poinformuję Was.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2019-04-19, 13:03   

Obiecałem, że napiszę czy problem nadal występuje. Otóż tak jak pisałem coś drgnęło, a po wczorajszym zatankowaniu wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się czy mogła powstać jakaś taka bańka powietrzna podczas tankowania. Nie wiem. Jak znajdę chwilę czasu, to zajmę się tym tematem.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2019-05-20, 13:32   

Ostatnio i u mnie pływak się zawiesił. Miałem rezerwę, zatankowałem za 100zł...i dalej rezerwa. Wróciłem na stację, dotankowałem kilka litrów i się naprawiło:)
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-23, 05:22   

U mnie jest również chyba coś nie tak jest z pływakiem. Niedawno pisałem o tym w sąsiednim wątku.
13dp napisał/a:
Viktor napisał/a:
Na poprzedniej stronie, we wrześniu, pisałem o dziwnym zachowaniu wskaźnika zużycia paliwa. Teraz znów coś jest nie tak. Niedawno zatankowałem do pełna i przez zamotaną głowę wymianą kół, nie skasowałem sobie licznika, by wiedzieć ile teraz przejadę... A dziś spostrzegłem, że wskaźnik wciąż pokazuje pełen zbiornik, choć od tankowania przejechałem na pewno ponad 50 km., więc coś w nim powinno się już ruszyć. I chyba nawet wiem, co jest tego przyczyną. Zmieniałem koła przy tym pełnym zbiorniku. W czasie dokręcania każdej śruby, autem kołysało w tył i przód i słyszałem, jak paliwo mocno rozbujane, równomiernie, jak fale morskie, długo 'chlupało' całą swą masą w zbiorniku. Nie powinno to uszkodzić pływaka, ale może gdzieś coś zapowietrzyło, lub zalało się... Pewnie jak przejadę jeszcze ze 200 km, to problem się rozwiąże. Miał ktoś podobny przypadek?

Absolutnie nie masz się co przejmować. W wielu autach widziałem jeszcze mniejszą czułość czujnika na pływaku tj. komputer pokładowy pokazuje np że przejechane jest już np. 70km, spalone np. 5-6 L paliwa a wskaźnik połączony z czujnikiem na pływaku dalej twierdzi że jest praktycznie pełny bak. Uszkodzić też nic nie mogłeś - wyobraź sobie jak "lata" w tym baku paliwo podczas zwykłego nagłego hamowania, szybszej jazdy po nierównościach, a o jeździe typu off road nie wspominając 8-)


Po przejechaniu ok. stu kilometrów od tamtego zatankowania, wskaźnik poziomu paliwa 'zaskoczył', a jego 'pozioma kreska', skróciła się nagle o jakieś 4 mm.
Skoro więcej osób pisze tu o podobnych zjawiskach, to raczej można założyć, że czegoś konstruktorzy tego wskaźnika nie przewidzieli. Czegoś, co u niektórych, przyczynia się do takich 'zjawisk'.
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-05-23, 19:18   

U mnie jednak dalej pokazuje kwadraciki jak mu się podoba :). W serwisie powiedzieli, że komputery z LPG i benzyny się gryzą i tak będzie więc olewam to bo i tak jeżdżę na gazie a co kilka miesięcy coś tam zatankuje i tyle.
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2019-05-28, 15:15   

matiax napisał/a:
U mnie jednak dalej pokazuje kwadraciki jak mu się podoba :). W serwisie powiedzieli, że komputery z LPG i benzyny się gryzą i tak będzie więc olewam to bo i tak jeżdżę na gazie a co kilka miesięcy coś tam zatankuje i tyle.


A czy masz jakiś wyświetlacz LPG na "cyferblacie", czy masz jakiś oddzielny wskaźnik poziomu gazu?
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-06-21, 21:06   

W przypadku LPG, wskaźnik/kontrolka poziomu gazu znajduje się nad przełącznikiem - cztery zielone diody + czerwona (rezerwa).
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-21, 22:38   

Ja mam wskaźnik po lewej stronie kierownicy na desce taki kwadratowy. Instalacja zakładana u dilera nie wiem jak jest w fabrycznej
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2019-07-22, 15:50   

Wskaźnik w Dusterze to porażka, u mnie rozkminili na gwarancji, że pompe wymienią (tam jest pływak) i jakieś inne przewody założą, niestety przewody dojechały te same co mam więc nową pompe zamontowali po staremu i jest jak było. U mnie problemem jest że pokazuje 2 kreski, potem rezerwa i koniec (zasięg z 230 po przejechaniu kilkuset metrów rezerwa i 60 km). Dobrze, jak jest stacja w pobliżu, jak autostrada to kicha. Myślisz dojadę, a tu zonk. Ponoć ten stary pokazywał przy małej ilości zły pomiar, ale z nowym lepiej nie jest.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-07-23, 20:42   

W takim razie polecam jazdę na licznik jak przy kochanym LPG :mrgreen: . Co mi pokazuje kontrolka mam w życi :mrgreen:
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2019-07-24, 08:15   

No ten wskaźnik to im odpuszczę chyba, ale wyjącej skrzyni - nie.
Wiele samochodów miałem, wieloma jeździłem i nawet na LPG mi wskaźniki lepiej działały :-(
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11