Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni biegów
Autor Wiadomość
ttss
tomek

Marka: dacia
Model: duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-05-13, 01:18   

gru napisał/a:
O dzięki ttss za wpis.
Wygląda, że mamy to samo. Ja też pojadę na wymianę oleju, w czerwcu i też podrążę czy rzeczywiście nie ma sposobu na uciszenie tego. Może rzeczywiście to kwestia wyciszenia. Sam nie wiem. Mam jeszcze poprzedniego Dustera i jest o wiele głośniejszy a takich odgłosów nie ma.

Teraz mam z 1600 km i pierwszą dłuższą trasę za soba. Jak się leci pow. 90 to właściwie nie słychać tego może się po prostu zlewa z szumem powietrza i normalnym odgłosem silnika.

W każdym razie napisz jak się u Ciebie rozwinie sytuacja.


Skoro jest tak poobnie - to może po prostu 'ten typ tak ma'? Ja się niespecjalnie przejmuję takimi efektam specjalnymi - O ILE to nie jest znak jakiejś mechanicznej wady (w sensie zła regulacja zaworów albo wadliwy software itp). Będziemy w kontakcie a póki co miłej jazdy :)
_________________
Tomek
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-05-16, 08:18   

ttss napisał/a:



O ILE to nie jest znak jakiejś mechanicznej wady )



Święte słowa!
Po przeczytaniu wszystkiego na co natrafiłem na ten temat przeważa opinia, że to najprawdopodobniej skrzynia, i taki a nie inny do niej olej. O czym świadczyć ma to, że na zimnym, czyli gęstym jest cicho.
Ale co ja tam wiem.
W każdym razie nawet po kilkudziesięciu tys. km nikomu wada z tym związana się nie pojawiła (nikt nie napisał przynajmniej).
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-05-16, 14:33   

U mnie terkotanie znikło a napewno wyciszyło się znacząco po wymianie półosi i przekładni pośredniej, oczywiście wszytko na gwarancji. Teraz zaczęło być słychać wycie skrzyni i rzężenie łożysk tejże na małych obrotach i dużym obciążeniu.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-05-17, 11:16   

Maroko, ale te wymiany to robiłeś z innych powodów a nie przez to terkotanie, tak?
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-05-17, 13:33   

Tak, wymiana była z powodu telepania autem przy ruszaniu - zużyte półosie a przekładnia bo zmienili jej konstrukcje i nowego typu półosie nie pasowały do auta.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-05-17, 14:35   

No to ciekawe, że ci przestało terkatoć a teraz znowu rzężenie tylko na małych obrotach.

Ja mam nadzieję, że po dotarciu to się poprawi u mnie. Zobaczymy.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-05-18, 08:30   

Może w dustrze to co innego ale w kilku poprzednich samochodach które ujeżdzałem a były raczej z tych zużytych to takir odgłosy jak u mnie dawały zajechane łożyska na wałku zdawczym skrzyni albo reduktora. (Wiem wiem w dusterku niestety reduktora brak :/ )
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-05-19, 11:44   

U mnie też słychać skrzynie tak przy 100 i jak nogę z gazu popuszczę
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2019-05-22, 15:00   

Cześć,
No więc przedstawię moją historię. Po 20 k zgłaszałem, że samochód zaczął głośniej chodzić i że skrzynia wyje przy 80-90 km/h. Była zima pan serwisant stwierdził że to normalne bo jest zimno.
Odpowiedziałem, że przedtem też była zima i było OK.
Teraz po 40k zgłosiłem jeszcze raz i powiedziałem, że zima się skończyła.
Potwierdzili usterkę i umówiłem się na zeszły poniedziałek, bo muszę zostawić na cały dzień.
Zadzwonili po południu, że to chyba łożyska i muszą rozebrać i wymienić.
Aktualnie samochód stoi u nich i nie wiem kiedy odbiorę.
Dam znać czy pomogło.
pozdrawiam
Marcin
P.S.: chyba ten napęd nie jest za szczęśliwszy skoro tyle postów. Mój to ostatki produkcji przed II i część podzespołów widać, że zapożyczona z II. Diesel 4x4 110 KM.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-05-22, 17:34   

Ja Mam 4x2 i też wyje
 
     
adamw

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-05-27, 23:11   dziwny dźwięk

Witam, szarpię się z nimi.
Dwa tygodnie temy spuścili olej ze skrzyni i stwierdzili że popsuta. Postanowili wymienić łożyska w skrzyni na biegach 2, 3, 4, 5, 6. Z początku miałem wrażenie ze to cos dało ale teraz słychać znów to samo, terkotanie w obrębie obrotów 2000 -3000 i po tym jak popuszczę pedał gazu, szczególenie na 4,5,6.
Co ciekawe jeździłem Renault Megane, z silnikem 1.3 i 6 stopnową skrzynią i tam słychać podobne dźwięki.
 
     
Terry2K4

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-06-02, 18:27   

Koledzy, piszę jeszcze raz w sprawie tego hałasu ze skrzyni przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem (Duster 2 1.6 Sce 4x4, przebieg 2 tys km). Jak już pisałem, jestem po naprawie skrzyni biegów, która nic nie dała. Obecnie wymieniam się pismami z Renault. Żaden salon Renault nie jest w stanie udostępnić mi 4x4 do porównania! Ja naprawdę znam się na tym (35 lat praktyki) i wiem, że w autach innych marek jest ok. Jeszcze raz proszę kogoś z okolicy Łodzi o 5 minut przejażdżki autem w podobnej konfiguracji. Wtedy będziemy mogli wyciągać jakieś wnioski. Mam swoje przypuszczenia odnośnie tego hałasu. Być może niektórzy z Was mają takie autka i nie słyszą tego, wsłuchajcie się dobrze czy pojawia się hałas przy zdjęciu nogi z gazu (hamowanie silnikiem, na wszystkich biegach ale głównie na 4 i 5). Może mają to wszystkie Dustery 4x4, ale nie każdy właściciel zwraca na to uwagę.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-03, 08:05   

Terrt2K4, wysłałem ci priv.
Ale jak możesz napisać tu jakie są twoje przypuszczenia to dawaj.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-12, 08:28   

Na siostrzanym forum znalazłem taki oto wpis kolegi z podobnym problemem:

Winne okazało się mocowanie łożyska podpory prawej półosi napędowej. Półośka na mocowaniu miała luz wzdłużny i poprzeczny po około 1 mm. Łożysko przy przyspieszaniu i hamowaniu ustawiało się pod innym kątem i stąd ten hałas.


Koledze to naprawiono i problem znikł.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-06-13, 17:59   

gru napisał/a:
Na siostrzanym forum znalazłem taki oto wpis kolegi z podobnym problemem:

Winne okazało się mocowanie łożyska podpory prawej półosi napędowej. Półośka na mocowaniu miała luz wzdłużny i poprzeczny po około 1 mm. Łożysko przy przyspieszaniu i hamowaniu ustawiało się pod innym kątem i stąd ten hałas.


Koledze to naprawiono i problem znikł.


Stawiał bym na coś innego bo u mnie półosie wymienione wraz z przekładnia pośrednia ze względu na telepanie całym autem podczas przyspieszania. Wycie i terkotanie nie znikło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10