Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy przegląd
Autor Wiadomość
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-05-27, 22:11   Pierwszy przegląd

Witam, mam takie pytanko do kolegów, którzy są już po przeglądach gwarancyjnych szczególnie tym I i II. Z tego co wiem, w Dusterze wymiana filtra powietrza przypada dopiero po 60 kkm. Dla mnie to trochę nowa sytuacja, gdyż w swoich dotychczasowych autach wymieniam filtr powietrza zawsze przy każdej wymianie oleju, czyli co rok. Pytam, bo zbliża mi się w sierpniu pierwszy przegląd mojego Dustera II i nie wiem co robić z tym filtrem powietrza. Osobiście mam wykupiony pakiet Easy Serwice na 4 lata więc nie muszę się martwić o materiały ekploatacyjne, ale niestety chcąc wymieniać normalnie co roku ten filtr powietrza, musiałbym kupić go sobie sam, i nie wiem czy jest sens, skoro producent tak przewidział. Czy faktycznie koledzy też nie wymienialiście filtra powietrza na pierwszym i drugim przeglądzie?
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-05-28, 07:59   

Też zawsze wymieniam , ale teraz faktycznie po lekkim przedmuchaniu powietrzem zostawiłem. Był jak nowy , ale miałem tylko 10 000 nalatane. Wymieniane było olej + filtr , filtr kabinowy , filtr przeciw pyłkowy. Brałem wszystko w serwisie , koszt 620 zł.
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2019-05-28, 16:36   

Ja filtr wymieniałem przy drugim przeglądzie, na moje żądanie - płacąc za niego. Normalnie wymieniam filtr powietrza co drugą wymianę oleju i są one słabo zapchane, ale u mnie są niewielkie przebiegi ok. 10 tys. rocznie. To też ma znaczenie, chociaż trochę jeżdżę po polnych, górskich drogach, więc zapylenie jest większe.
_________________
I like Duster
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-31, 13:48   

olo napisał/a:
Też zawsze wymieniam , ale teraz faktycznie po lekkim przedmuchaniu powietrzem zostawiłem. Był jak nowy , ale miałem tylko 10 000 nalatane. Wymieniane było olej + filtr , filtr kabinowy , filtr przeciw pyłkowy. Brałem wszystko w serwisie , koszt 620 zł.


^^^
Mój pierwszy przegląd też jest już coraz bliżej. Czy to 'lekkie przedmuchanie powietrzem' oznacza, że np serwisant na takim pierwszym przeglądzie pyta nas, czy np chcemy również wymianę tego filtra? (Tak się złożyło, że ja na pewno nie przekroczę ok 7 000 km)
Czy np wymiana oleju jest obowiązkowa, (i co jeszcze?), a filtr powietrza niekoniecznie?
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-05-31, 18:23   

Obowiązkowe jest to wszystko , co przewiduje instrukcja. Filtr powietrza miał być wymieniony na moje życzenie , lecz jak zobaczyłem stary ( w jednym dosłownie miejscu był trochę przykurzony ) to zrezygnowałem.
 
     
zwadaa

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 10
Wysłany: 2019-06-01, 15:59   

Filtr kupiłem sam, za 23zł. Wymiana trwała minutę, nie trzeba nawet śrubokręta. Nie ma nad czym się zastanawiać.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-06-02, 14:31   

Dzieki za info, raczej nie będę wymieniał tego filtra teraz, gdyż po pierwsze mam przejechane na razie niecałe 6 tyś.km a z tego co tu czytam, wnioskuję, że powinien być czysty, gdyż jeżdżę tylko po asfalcie. Jeszcze jedno pytanie, czy wymieniając w DD2 filtr kabinowy, trzeba zdejmować schowek przed pasażerem , czy jest dostęp bez tego. Pytam, bo różnie to bywało w moich autach, gdzie np. w Astrze musiałem zdejmować schowek, natomiast obecnie w Hyundai i30, wystarczy wyjąć dwa zabezpieczenia w schowku po bokach i opuścić go na zawiasach i filtr kabinowy jest w zasięgu ręki.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-03, 07:56   

olo napisał/a:
Obowiązkowe jest to wszystko , co przewiduje instrukcja. Filtr powietrza miał być wymieniony na moje życzenie , lecz jak zobaczyłem stary ( w jednym dosłownie miejscu był trochę przykurzony ) to zrezygnowałem.


Nadal nie wiem... :shock: W tej 'instrukcji' mają również pozycję 'filtr powietrza do wymiany', np. po roku używania, bez podanej ilości kilometrów? Bo jak nie, to faktycznie lepiej można to sobie zrobić samemu...
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-06-03, 12:32   

Patrzyłem dzisiaj i faktycznie wymiana filtra zajmuje raptem pół minuty, więc można samemu wymienić bez problemu, chociaż na wygląd nie jest zły. Nadal nie bardzo wiem, jak dostać sie do tego kabinowego i co tam koło schowka trzeba zdemontować.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 417
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-06-04, 18:50   

Ale Januszowo
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-19, 12:45   

Może dla niektórych są Januszowe pytania, są, bo zabrakło 'mądrych' odpowiedzi...
Wróciłem z pierwszego przeglądu i mam Januszowe pytanie. Mówiłem 'im' o filtrze powietrza, który wygląda jak nowy, po tych moich zaledwie 5-ciu tysiącach... (W domu napisałem sobie na nim pisakiem 2018) Wróciłem do domu i mi się o tym przypomniało, -zajrzałem - ten sam, nie wymieniony. Na fakturze jest pozycja - 'filtr przeciwpyłowy'. Czy to inna nazwa na filtr powietrza, czy coś innego? Bo już nie wiem, czy mnie naciągneli... :oops:

pierwszy przegląd.JPG
Plik ściągnięto 84 raz(y) 49,87 KB

 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2019-07-19, 14:17   

Viktor napisał/a:
Na fakturze jest pozycja - 'filtr przeciwpyłowy'. Czy to inna nazwa na filtr powietrza, czy coś innego? Bo już nie wiem, czy mnie naciągneli... :oops:


Nie ma januszowych pytań, są tylko januszowe odpowiedzi i różne tego typu uwagi.

Filtr przeciwpyłkowy - kabinowy to nie filtr powierza, który odpowiada za stan powierza dostarczonego do silnika, kabinowy odpowiada za powietrze dostarczane do kabiny, klimy itd.
_________________
I like Duster
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-19, 15:17   

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czyli w ostatniej pozycji 'filtr kabiny', - to coś jeszcze innego niż ten 'filtr przeciwpyłowy' :?:
Choć słowo przed jego nazwą 'wymiana' raczej oznacza tylko usługę... No ale tak czy siak, napisali, jak mi się wydaje, o dwóch różnych filtrach... :shock:
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-19, 16:46   

Viktor napisał/a:
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czyli w ostatniej pozycji 'filtr kabiny', - to coś jeszcze innego niż ten 'filtr przeciwpyłowy' :?:
Choć słowo przed jego nazwą 'wymiana' raczej oznacza tylko usługę... No ale tak czy siak, napisali, jak mi się wydaje, o dwóch różnych filtrach... :shock:


Po numerze katalogowym to filtr kabiny (taki https://www.czesciauto24.pl/filtron/13884019). W pozycji 3 masz cenę za filtr, a w ostatniej cenę za jego wymianę - wszystko OK. Z tego co widać filtra powietrza Ci nie wymieniali.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-20, 06:55   

I wszystko jasne, dzięki.
Choc dziwi mnie ta dodatkowa,(ostatnia) informacja o usłudze wymiany... Olej, (jak i ten filtr), też jest podany, ale o 'usłudze' jego wymiany' nie piszą, bo pewnie jest to w ramach przeglądu... więc ten filtr nie był w ramach przeglądu... :shock:

Dodam jeszcze, że również wgrali mi nowe oprogramowanie, bo ponoć tak każdemu robią. To z polecenia producenta, jak powiedzieli. A chodzi o te np. czasami 'duże obroty silnika', z których schodził z opóźnieniem. To oczywiście było na ich koszt.
Ponadto przejrzałem filmik z kamerki, na którym nagrała się 'jazda próbna mechanika'. Słychać na drodze spore 'przeciągnięcia' na wysokie obroty, no ale pewnie tak musiał zrobić. Na szczęście 'gumy nie palił'. 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12