Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczenie wydechu DD2
Autor Wiadomość
waw

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 35
Wysłany: 2019-06-08, 22:40   Zabezpieczenie wydechu DD2

Witam,
mam dustera 2. Tydzien temu odebralem go z salonu. Slyszalem, ze te dustery maja problem z korozją wydechu, więc postanowiłem zabezpieczyć swoje auto.
Układ wydechowy zawieszony jest na takich profilowanych rurkach, które są puste w środku i z których nie ma odprowadzenia wody, więc myślę, że dobrze zrobiłem zabezpieczając je.
Zdjęcia do oglądnięcia na google drive: https://drive.google.com/drive/folders/1YCBIHDY7z90FktraiRxivIp96tlKRh2n?usp=sharing
Przed malowaniem wydech odtłuściłem.
Do wnętrza rurek na jakich wisi wydech srebrzankę wtłoczyłem strzykawką.
Na aucie w niektórych miejscach już widać korozję.
Generalnie auto od spodu nie wydaje się dobrze zabezpieczone, baranka trochę jest, ale nie wiele. Martwią mnie też nadkola, także na pewno jeszcze zejdę do kanału.
Jakby ktoś chciał powtórzyć mój wyczyn to napiszę, że srebrzankę należy bardzo dobrze wymieszać, bo inaczej będziemy mieć gluta na jej dnie i że mała srebrzanka (200ml) za 15zł w zupełności wystarczy na podwójne malowanie.
Co sądzicie o mojej robocie?
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-06-09, 10:09   

Serio aż tak to wygląda? Sam odbieram koniec lipca lub początek sierpnia... czyli będę musiał iść w Twoje ślady.

Robota na medal :D
_________________
hary
 
     
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-06-09, 14:34   

Cytat:
waw
czy do malowania tylko ściągałeś wydech z tych mocowań i odchylałeś go czy też demontowałeś jakieś fragmenty. Pytam, bo chyba bez odczepiania i odchylania go chociażby to nie będzie raczej szans na porządne zabezpieczenie?
 
     
waw

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 35
Wysłany: 2019-06-09, 17:58   

@harald faktycznie troche zdziwila mnie rdza na koncu zawieszenia. ono jest pokryte taką czarną grubą powłoką lakierowaną, ale ona juz sie łuszczy co zresztą widać na zdjęciu. W tygodniowym aucie.

@13dp nie demontowałem wydechu. nie trzeba było aby zabezpieczyć go w najbardziej newralgicznych miejscach czyli od spodu i od boków i na uchwytach które trzymają wydech (to one chyba tutaj są najsłabszym ogniwem)
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-06-09, 19:11   

@waw z tego co widzę, zabezpieczyłeś tłumik oraz mocowania jego, a te elementy z czarną grubą powłoką zostawiłeś - tam gdzie się łuszczy
_________________
hary
 
     
waw

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 35
Wysłany: 2019-06-09, 19:43   

@harald tak, to zostawiłem i jeszcze tego nie robiłem bo nie miałem żadnych materiałów żeby to zrobić porządnie (baraka) i nie wiedziałem, że ta rdza tam jest, ale zrobię to i będę robił regularnie przeglądy

plusem Dustera jest to, że w moim kanale mogę pod nim chodzić wyprostowany, a pod naszym drugim autem meganką II muszę się schylać (ale pod megankę nie muszę wchodzić bo auto z 2007 nie ma ani grama rdzy)
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-06-11, 19:43   

W każdym aucie są mocowania z rurek .Jak przetrwa te malowanie to oderwie się przy spawaniu
 
     
Andrzejsko
andsko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2023
Wiek: 70
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 25
Wysłany: 2019-07-14, 16:32   

mam podobny problem
jak chyba wszyscy tylko nie wszyscy zaglądają pod spód i nie wiedza
będąc w serwisie spytałem czy mogę zabezpieczyć wydech Pan odradził zasłaniając sie gwarancją Nie miałem zbytnio czasu więc zgłoszę to przy przeglądzie , zobaczymy co zrobią
pozdr as
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11