Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ubłoconych tyłów foteli przez dzieci...
Autor Wiadomość
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-04-05, 09:42   Problem ubłoconych tyłów foteli przez dzieci...

Mam problem z brudną tapicerką przednich foteli (z tyłu). Może problem wydaje się błahy, ale przy 4-letnim chłopczyku i prawie 2-letniej dziewczynce nie jest łatwo utrzymać czystość. Lubie mieć czysto w samochodzie, a przy nich to mam czysto maksymalnie dwa dni :) Potem wszystko jest w błocie.

O ile radzę sobie jakoś, bo wziąłem Dustera z imitacją skóry, to dla żony planuję kupić teraz Dustera II z tapicerką materiałową. Przeraża mnie wizja błota, która powchodziła między "pory" materiału, którego to błota łatwo nie wyczyszczę.

Żona autko używa tylko do miasta, więc będzie to biedniejsza wersja 1.6 i 4x2. Chcę zaoszczędzić niemal na wszystkim z wyjątkiem klimatyzacji, więc wydatek 1800zł za "skórę" mi się nie widzi.

Czy macie doświadczenie z jakimś zabezpieczeniem tyłu foteli? Co warto zamontować, jak sobie poradzić, aby naniesiony przez dzieciaki brud łatwo wyczyścić?

Pomocy !!!??? :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
pavulon78

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 22
Wysłany: 2019-04-05, 09:55   

Przy tapicerce materiałowej (przynajmniej w wersji comfort jaką mam) tył foteli nie jest materiałowy, tylko z jakiegoś skaju czy jak to się teraz ładnie nazywa ze skóry ekologicznej. Czyści się bardzo dobrze mokrą ściereczką.
Spójrz tu od 4:35 ;)
https://www.youtube.com/w...OKioZauA&t=184s
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-04-05, 10:22   

Oooo, to jest bardzo dobra wiadomość, czyli poprawili to w stosunku do Dustera I :) Mam nadzieję, że w tych tańszych wersjach też taki tył skajowy będzie. Dziękuję!
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-06-14, 10:47   Re: Problem ubłoconych tyłów foteli przez dzieci...

Kacper_Potocki napisał/a:
Mam problem z brudną tapicerką przednich foteli (z tyłu). Może problem wydaje się błahy, ale przy 4-letnim chłopczyku i prawie 2-letniej dziewczynce nie jest łatwo utrzymać czystość. Lubie mieć czysto w samochodzie, a przy nich to mam czysto maksymalnie dwa dni :) Potem wszystko jest w błocie.

O ile radzę sobie jakoś, bo wziąłem Dustera z imitacją skóry, to dla żony planuję kupić teraz Dustera II z tapicerką materiałową. Przeraża mnie wizja błota, która powchodziła między "pory" materiału, którego to błota łatwo nie wyczyszczę.

Żona autko używa tylko do miasta, więc będzie to biedniejsza wersja 1.6 i 4x2. Chcę zaoszczędzić niemal na wszystkim z wyjątkiem klimatyzacji, więc wydatek 1800zł za "skórę" mi się nie widzi.

Czy macie doświadczenie z jakimś zabezpieczeniem tyłu foteli? Co warto zamontować, jak sobie poradzić, aby naniesiony przez dzieciaki brud łatwo wyczyścić?

Pomocy !!!??? :)


Mam podobną sytuację :) Zamówiłem ochraniacze na "plecy" przednich foteli ---> https://allegro.pl/oferta/organizer-ochraniacz-folia-na-fotel-z-kieszonkami-7958251873

W weekend będę zakładał, więc dam znać jak leżą.
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-06-14, 21:09   

Założyłem ochraniacze, o których pisałem powyżej. Leżą naprawdę ok - dolne haczyki ściągające można bez problemu złapać od spodu (za sprężyny fotela), poza tym na odcinku lędźwiowym jest dodatkowy (regulowany) ściągacz. Na górze dwie pozostałe gumy - jedna do zarzucenia bezpośredno za nagłówek, druga na wysokości łopatek.

Zobaczymy jak długo to wytrzyma przy dzieciach ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 10